Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás

A kérdés

Ha egyéni vállalkozóként két dologgal foglalkozom? Többi lent

Tehát egyéni vállalkozó vagyok főállás mellett alanyi áfa mentes.

Két egymástól valamelyest távol álló szakmával foglalkozom ezen belül, ami a villanyszerelés, illetve egy varrodát is üzemeltetek.

Kérdésem az, hogy ezt a kettőt, vagy bármi más egymástól elütő foglalkozást egy egyéni vállalkozásban külön külön kell adózni, vagy egyben lehet számolni a bevétel/kiadás dolgot adófizetés szempontjából?

Tehát ha a varrodába veszek egy gépet pl 100.000 Forintért, amiről van számlám, kiadás. Ugyanebben az évben amit gyártottam terméket eladok számlával 1.100.000 Forintért pl, akkor (ne számoljunk mással az egyszerűség kedvéért) maradt 1 millió forint hasznom ami után adóznom kell.

De mindeközben villanyszerelésből rengeteg kiadásom van anyagköltségben, bevételem pedig kevés (nagy a család más nem ért hozzá "gyere már el adok egy sört" alapon) anyagárban csinálom, de az anyagról meg van számlám.

Kérdésem az, hogy a villanyszerelésből származó sok anyagköltségem is fedezheti a varrodából maradt hasznom egy részét?

Szerintem ha van egy egyéni vállalkozásom, ha ezer dologgal foglalkozom is, a NAV azt veszi figyelembe, hogy költöttem 500.000 Forintot ami beleillik valamelyik foglalkozásba, illetve bevételem volt valamelyik foglalkozásból 1.000.000 Forint, akkor 500.000 Forint a haszon, s ezután fizetem az adót. Vagy tévedek?

Köszönöm a válaszokat! :)

márc. 13. 20:46  Privát üzenet  

A válaszok
nem kell külön kezelned, mi virágboltot és asztalosműhelyt üzemeltetünk, plusz könyvelek :)

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 13. 20:48 Privát üzenet
Csakhogy ha Te főállás mellett vagy egyéni vállakozó és nem KATA-s, akkor nagyon-nagyon kellene neked egy könyvelő ( én nem vagyok az, ez nem önreklám), aki minden hónapban megcsinálja az adóbevallást.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 13. 23:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Van is könyvelőm, csakhogy szerinte ami anyagköltség nem "illik" bele a varrodába, azt nem lehet leírni költségként, hogy a varroda bevételét kompenzálja.

# 3/4Időpont márc. 14. 06:53 Privát üzenet
Bak Norbert nevű felhasználó válasza:

Jól gondolod..

Egybe kell kezelni, nem külön-külön.

11 féle tev. köröm van, 3 különböző áfával, 5 telephely , de a bevétel összesített, kiadás összesített, függetlenül attól, hogy analitikában külön-külön vannak, az adóbevallásban is egy soron van minden feltüntetve. :-)

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont márc. 14. 09:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egyéni vállalkozóként magamat kell részesítenem évente munkavédelmi oktatásban, azt mondta a munkavédelmi ellenőr. A Munkavédelmi szakképesítése részhez mit kell írni? Mert az ugye nincs.
Egyéni vállalkozóként nyitnék webshopot!? Bővebben lent.
Kiskereskedelmi üzletben egyéni vállalkozóként árulhatok-e kimért árut? (pl. : teafű, agyag por, olaj)
Sok helyen olvastam, hogy nagy csomagkikuldo cég keres alvállalkozót. GLS, DHL stb. akinek van tapasztalata az segítene? 3 kisteherautóval megéri belevágni? Mennyi lehet a...
Nem áfakörös egyéni vállalkozóként árukészletet szeretnék vásárolni eBay-en, hogy megy ez?
Egyéni vállalkozóként elkönyvelhetek olyan költséget, amiről nincs számlám, de írunk adásvételit? (Magánszemélytől vennék konkrétan egy mobiltelefont. )

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Saját vállalkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!