Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha egyéni vállalkozóként két...

Ha egyéni vállalkozóként két dologgal foglalkozom? Többi lent

Figyelt kérdés

Tehát egyéni vállalkozó vagyok főállás mellett alanyi áfa mentes.

Két egymástól valamelyest távol álló szakmával foglalkozom ezen belül, ami a villanyszerelés, illetve egy varrodát is üzemeltetek.

Kérdésem az, hogy ezt a kettőt, vagy bármi más egymástól elütő foglalkozást egy egyéni vállalkozásban külön külön kell adózni, vagy egyben lehet számolni a bevétel/kiadás dolgot adófizetés szempontjából?


Tehát ha a varrodába veszek egy gépet pl 100.000 Forintért, amiről van számlám, kiadás. Ugyanebben az évben amit gyártottam terméket eladok számlával 1.100.000 Forintért pl, akkor (ne számoljunk mással az egyszerűség kedvéért) maradt 1 millió forint hasznom ami után adóznom kell.

De mindeközben villanyszerelésből rengeteg kiadásom van anyagköltségben, bevételem pedig kevés (nagy a család más nem ért hozzá "gyere már el adok egy sört" alapon) anyagárban csinálom, de az anyagról meg van számlám.

Kérdésem az, hogy a villanyszerelésből származó sok anyagköltségem is fedezheti a varrodából maradt hasznom egy részét?

Szerintem ha van egy egyéni vállalkozásom, ha ezer dologgal foglalkozom is, a NAV azt veszi figyelembe, hogy költöttem 500.000 Forintot ami beleillik valamelyik foglalkozásba, illetve bevételem volt valamelyik foglalkozásból 1.000.000 Forint, akkor 500.000 Forint a haszon, s ezután fizetem az adót. Vagy tévedek?


Köszönöm a válaszokat! :)


2018. márc. 13. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
nem kell külön kezelned, mi virágboltot és asztalosműhelyt üzemeltetünk, plusz könyvelek :)
2018. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Csakhogy ha Te főállás mellett vagy egyéni vállakozó és nem KATA-s, akkor nagyon-nagyon kellene neked egy könyvelő ( én nem vagyok az, ez nem önreklám), aki minden hónapban megcsinálja az adóbevallást.
2018. márc. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van is könyvelőm, csakhogy szerinte ami anyagköltség nem "illik" bele a varrodába, azt nem lehet leírni költségként, hogy a varroda bevételét kompenzálja.
2018. márc. 14. 06:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól gondolod..


Egybe kell kezelni, nem külön-külön.


11 féle tev. köröm van, 3 különböző áfával, 5 telephely , de a bevétel összesített, kiadás összesített, függetlenül attól, hogy analitikában külön-külön vannak, az adóbevallásban is egy soron van minden feltüntetve. :-)

2018. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!