Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen költségeket lehet...

Milyen költségeket lehet elszámolni minden egyéni vállalkozásban?

Figyelt kérdés

Ismerőseim akik szintén e.v.-k azt mondják, ők pl a telefonszámlát is le tudják írni, nekem pedig azt mondta a könyvelőm, hogy nem lehet.

Nekem csak egy alap gépkocsi használat van benne, kb havi 20e üzemanyagot számolunk el minden hónapban, de a havidíjas telefonszámlát is lehetne?

Ezeken kívül miket lehet még elszámolni költségként?


2018. márc. 14. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Telefonszámlát akkor nem lehet leírni, ha a lakásod a székhelyed - mert ilyenkor magáncélra is használod (azt hiszem, csak egy bizonyos részét lehet leírni ebben az esetben)


Ha egy irodában van a székhely, akkor viszont 100 %-ban - ha jól tudom.

Azt meg ugye nem várod el, hogy minden egyes tételt leírjunk, mit lehet elszámolni költségként, hiszen minden vállalkozásnál más és más.

2018. márc. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze nem mindent, csak pl az üzemanyag költség stb, amik minden egyéni vállalkozásban leírható, van még ilyen?
2018. márc. 14. 07:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden rezsit el tudsz, csak ha pl. lakás akkor meg kell határozni, hogy hány %?


Telefon teljesbe le tudod írni, nem székhelyhez, hanem szerződéses feltételhez kötött. Nekem a a céges mobil áfával, 300-tal kerül többe mint a magán, de a teljes összeget leírom és visszaigénylem az áfát , így olcsóbb mint a magánt "zsebből" finanszírozni, amihez a jövedelmet, eleve csak 39%-on tudod kivenni hozzá. Tehát így összességében mér a fajlagos költségen 70%-ot lehet megspórolni.


Autó szívességi használatra át adhatod önmagadnak, így szervíz ktg üzemanyag, stb, leírható,áfa visszaigényelhető.

2018. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Telefon teljesbe le tudod írni, nem székhelyhez, hanem szerződéses feltételhez kötött. Nekem a a céges mobil áfával,"


Jó, igaz, azt nem írtam oda, hogy VEZETÉKES telefonra gondoltam a székhelynél. Céges mobil evidens, hogy leírható.

2018. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

A telefon 70%-ban írható le, az állam feltételezi, hogy 30%-ban magán célra használod.

Ha van mellette privát előfizetésed, úgy van rá lehetőség.

Persze fontos, hogy egy internetes webáruháznál, ahova neked viszik ki a cuccot, és tőled futár viszi el, ott nem tudsz üzemanyagot leírni.

2018. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
55%

"az üzemanyag költség stb, amik minden egyéni vállalkozásban leírható"


miért lenne az üzemanyag minden vállalkozásban leírható? Az is csak akkor írható le, ha az üzlethez kapcsolódóan van gépjármű használat.


Alapvetően minden költség leírható, ami az üzlethez szükséges, és semmi sem, ami magán célt szolgál. Persze vannak esetek, ahol nem egyszerű az elhatárolás, a könyvelő segít.

2018. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!