Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha van egy jó üzleti ötletem...

Ha van egy jó üzleti ötletem (igen, lehet hogy csak szerintem jó:D), de nincs pénzem hozzá, akkor itthon van esély arra hogy valahogy hitelt kapni rá vagy ilyesmi? Vagy bármi ötlet?

Figyelt kérdés
Vagy az van ha van pénzed oké, csináld, ha nincs meg akkor bebuktad?

2018. márc. 14. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten az ötletre adnak hitelt a bankok, de ha van normális munkád, akkor természetesen bármelyik bankhoz fordulhatsz hitelért.
2018. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Száraz Kenyér válasza:
11%

"Vagy az van ha van pénzed oké, csináld, ha nincs meg akkor bebuktad?"


Igen. De ez már minden országban szinte így működik, semelyik állam nem támopgatja asszem a feltalálókat mert miért. Aki jól sakkozik meg jól lolozik meg jól focizik az viszi haza a 100× több pénzt mint az orvos meg a sebész meg a kémikus, feltaláló. Nem fogsz befektetőt találni mert a tőkések scak ellopják az ötletedet, kína lemásolja a 100 milló dolcsis tőkéjével olyan bika reklámot csinál a te termékednek hogy tőlük vegyék meg hogy kisemberként ESÉLYED NINCS. Tudtad hogy a SZEMÉT Tomas Edison kb olyan hülye volt mint a bot, és magától 0 kreativitása volt? Teslától lopta a karrierjét meg a megbecsülést meg a találmányokat aztán mégis az ő neve szerepel a történelemkönyvekben. Tesla nélküól nem lenne okostelefonod, rádiód, még neted se szerintem mert a net is azon alapul amit tesla talált föl és nem lenne távkapcsolód meg semmi elektronikus cuccod ami távkapcsolóval működik mégis szegénységben hunyt el. Azt hiszed hogy a nagy feltalálók értenek bármihez is? Mind naív zseniknek az ötleteit LOPTÁK el. Az ember ilyen. Szinte biztos hogy mindig is ilyen lesz és szerintem majdnem mindig ilyen is volt.nézz statiszztikát a magyar feltalálók számáról 50 éve és múlt évbe.

2018. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy hitelt kapj, kell egy üzleti terv, ami nem árt mondjuk olyan adatokra támaszkodik, most ez csak példa, mennyi tejet iszik egy fő/év az országban.

Így nem egy légből kapott adat ez. Hanem hivatalos.

Mennyi a költséged, és mennyi lesz kb, a bevélteled. A kettő különbsége után látod mennyi marad törlesztőre.


Neten rengeteg ingyenes segítség van, táblázatok adatok. Kezdj el számolni, tanácsom 3 fajta költségvetést csinál, egy nagyon pozitívat, és egy nagyon negatívat, és a kettő között. A boltod bevétele lesz valamelyik. Így látni fogod megéri-e. És az első évben inkább a nagyon negatívat vedd figyelembe.

2018. márc. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A jó édes ***** válasza:
Kockázati tőkebefektetésének hívják amit keresel. De a banki hitel jobb.
2018. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xswerdy ***** válasza:

hitelt nehezen, a bankok szinte kivétel nélkül csak már működő cégnek adnak.


Előfordulnak államilag támogatott konstrukciók, inkább csak közép-Mo-n kívül.


Aztán felvehetsz magánszemélyként, mondjuk szabad felhasználásra, ingatlan fedezet mellett. Ehhez az kell, hogy az eddigi jövedelmed alapján elhiszik, hogy fizetni tudod.


És aztán vannak különböző kisebb-nagyobb kockázati tőkebefektetők, ők tulajdonossá válnaka cégben, ha tetszik nekik az ötlet.

2018. márc. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Es ilyen kockazati tokebefektetot hogy vagy hol tudnek talalni?
2018. márc. 15. 11:15
 7/8 A jó édes ***** válasza:
Hát nekem a Google vagy 5 magyart is kihozott, de az amerikaiak is szívesen fektetnek be magyar ötletekbe, ha olyan - tehát ez nem egy országhoz kötött dolog (hacsak nem az üzleti terv is az).
2018. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És a kockázati befektetőkkel hogy lehet felvenni a kapcsolatot?
2018. márc. 15. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!