Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék telefonos címlistáka...

Knora55 kérdése:

Szeretnék telefonos címlistákat árulni interneten.Ehhez kell vállalkozói? Merre induljak el?

Figyelt kérdés
Úgy, mint ők, legálisan: www.lepeselony.hu/adatbazis/
2018. márc. 24. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Persze hogy kell.
2018. márc. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Igen, kell hozzá vállalkozói, de emiatt ne váltsd ki, mert egyáltalán nem biztos, hogy ez legális, ráaadásul, még ha az is, akkor máj. 25-től tuti nem lesz az, ugyanis szigorodnak az adatvédelmi törvények és személyes adatok kezeléséhez minimum az adat tulajdonosa, de komolyabb esetekben (cégek, stb) az adatvédelmi hatóság felügyelete, engedélye kell.
2018. márc. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olvastam, hogy májustól jön a szigorítás..de a call cebtereknek élni kell valamiből..

Itt van pl.ez a honlap:www.netszolga.hu(cimlistaforgalmazás menüpont) másfél millió tel.számuk van, az interneten nyíltan árulják..azt ne mondha már senki, hogy ennyi ember hozzájárult ehhez :D Ja, és, aki árulja, nem számlaképes..

2018. márc. 25. 09:41
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, lehet, hogy Te most azt látod, hogy árulja valaki - de amikor majd megbüntetik mondjuk 500 ezer ft-ra azt már nem fogod látni.

Mint ahogy azt sem látod, hogy amikor behozták az elállási jogot, és ezt a webáruházak nem tüntették fel, akkor hány webáruházat büntettek meg vagy ha nincsen ÁFSZ-ük, nem pontos, nincs megjelölve kapcsolat, panaszkezelés, stb.



Idézet az új adatvédelmi szabályokból:

"3. Az érintett megfelelő tájékoztatása

Az érintett jogai kapcsán biztosítsuk az információs önrendelkezési jog érvényesülését az új szabályoknak megfelelően. Ügyeljünk arra, hogy ha az adatkezelés az érintett hozzájárulásán alapul, kétség esetén az adatkezelőnek kell bizonyítania, hogy az adatkezelési művelethez az érintett hozzájárult"


Elég, ha valaki megtalálja úgy a telefonszámát, hogy Ő nem adott engedélyt Neked a kezelésére és felnyom az Adatvédelmi Hatóságnál. különösen akkor veszik komolyan, ha az adatokkal üzleti tevékenységet folytat valaki. Ezeket nem én találtam ki, hanem épp tegnap olvastam, - mivel vállallkozó vagyok és engem is érint az adatkezelési szabály szigorodása.

2018. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

És hogy alátámasszam a mondanivalómat a webáruházakról, amelyeket akár törölnek is, ha nem teljesítik a feltételeket:

[link]

2018. márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!