Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Körmözni szeretnék otthon....

Körmözni szeretnék otthon. Muszáj hozzá a szakma vagy a nelkul is lehet. Ill minden esetben ki kell váltani a vállalkozoit?

Figyelt kérdés
Kicsiben szeretném csinàlni egyenlőre .Aztán majd ha jól megy idővel kivenni valamit és megcsinálni a szakmát.Úgy hallodtam hogy ha nincs annyi cucc.csak.par.lakk. meg por akkor nem büntetnek.

2018. márc. 27. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ahhoz is béna/lusta vagy, hogy utána olvass ezeknek, inkább hagyd. Ugyanannyiba telik kigooglezni neked is, mint nekem.

Csinálhatod szakma nélkül magadnak, meg pár vállalkozó szellemű ismerősödnek, de nem érdemes, mivel katasztrofális végeredményhez vezethet.

Ugyhogy menj csak, tanuld ki a szakmát, és az első kuncsaftod pénzéből pedig vegyél egy helyesírási kéziszótárt.

2018. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval előbb csinálod, utána megtanulod??? Ezt inkább fordítva szokták.


Csak szólok, hogy ha egy-két embernek gallyra vágod a körmét és felnyom a NAV-nál, mindjárt több büntetést is kapsz a nyakadba:

- jogosulatlan tevékenység (ráadásul vállalkozói nélkül)

- nyugtaadás elmulasztása

- adócsalás/eltitkolás

2018. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem is muszáj, hogy valakinek elrontsd a körmét: elég, ha a környékeden a fülébe jut olyannak, aki hivatásszerűen, becsületesen körmözik és a konkurrenciája lennél - szerintem simán rád küldi a NAV-ot.

Szóval csak legálisan.

2018. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Úgy hallodtam hogy ha nincs annyi cucc.csak.par.lakk. meg por akkor nem büntetnek"

Ez butaság. Attól a pillanattól kezdve, hogy bármilyen szolgáltatásért pénzt kérsz/fogasz el, vállakozónak kell lenned. Nyilván ha havonta egyszer eyg ezresért lereszeled a bátyád feleségének a körmét, arról nem fog senki tudni, de úgy etrelmezem, te nem is így tervezed.

Arra vonatkozik amit te írsz, ha eladot a saját cuccaidat pl vaterán, azt évi 600 ezerig csinálhatod minden további nélkül. De szolgáltatásnál az első dorintról is nyugtát kell adnod.

2018. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!