Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ellenőrzik vállalkozói kiváltá...

Ellenőrzik vállalkozói kiváltásnál, hogy a választott tevékenységi körhöz van-e végzettségem?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyéni vállalkozó lenni. Egész életemben az építőiparban dolgoztam, szóval sok dolgot csináltam pl. burkolás, festés stb. A lehetőségeimhez képest csak az egyéni vállalkozó tudok lenni, de ha az adott tevékenységeket megjelölöm, hogy szeretném csinálni azokhoz elvileg kellenek a végzettségek.

Na most az nekem nincs. Több dolgot is hallottam. Valaki azt mondja, nyugodtan jelöljem meg a tevékenységi köröket, mert kéne a papír, de gyakorlatilag senki nem ellenőrzi. Az internetet viszont azt olvastam, hogy volt olyan aki az interneten kiváltotta a vállalkozóit és pár nappal később behívták, hogy ellenőrizzék a végzettségeket. Most akkor ez megtörténhet?



2018. máj. 2. 11:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10, ez elképzelhető, értékesítőként dolgozik szerintem
2018. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Erre én is gondoltam közben, mivel nálunk is mindenki képesítéshez kötött és/vagy külön engedélyes (Nebih, ántsz) tevékenységet folytat, amihez pl kérik az önkormányzat ( jegyző) határozatát is a működésről.
2018. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Műszaki tanácsadás, nem kell hozzá képesítés

Olyan jó tanácsokat adtál, fennmaradt a csempe ;)


Úgyis annyi kókler van mint égen a csillag, nem értem mire jó ez a szabályozás

2018. jún. 15. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ja, amit elfelejtettem, ha olyan tevékenységet veszel fel, amire nincs képesítésed és rájönnek, akkor 2 évre le kell húznod a rolót, némi bírság kíséretében
2018. jún. 15. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!