Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet bármilyen hátránya, ha...

Lehet bármilyen hátránya, ha egyéni vállalkozásnak székhelyet biztosít valaki az ingatlanjában, a vállalkozástól független magánszemélyként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másodállásban egyéni vállalkozást szeretnék indítani. Sem telephelyre, sem irodára nincs szükségem a vállalkozásomhoz, viszont székhelyet muszáj megadnom.Mivel nincs a nevemen ingatlan, ezért a szüleim házát szeretném bejegyeztetni, mint székhelyet. Ha esetleg probléma merülne fel a vállalkozásommal kapcsolatban (pl. adósság,hivatalos ügyek),ugye a szüleimet nem terhelné emiatt semmilyen jogi, vagy anyagi kötelezettség hivatalosan? Kérem, csak azok válaszoljanak, akik tényleg értenek ehhez. Köszönöm
2018. máj. 7. 17:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Titeket jól lehúznak... Párom nevére vettük az ingatlant ahol a székhelyem van.Ő, mint magánszemély nem fizet kéményseprésre én mint vállalkozó évente kapok ellenőrzést de fizetni nekem sem kell a cirkó fali kivezetéses volta miatt. Kukadijat a szekhekyen nem fizetek, párom magánszemélyként fizeti.


Telephely saját tulajdonú ingatlanom vállalkozásoknak kiadva. 1 fő vállalkozó fizeti a kukadijat én mint magánszemély nem, kéményseprést magánszemélyként nem fizetek , a vállalkozó főbérlő fizeti a díjat.


Sehol nem fizetünk mi vagy a tulaj duplán a további bérelt telephelyek közül sem.

2018. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!