Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Boltból vásárolt áruval...

Boltból vásárolt áruval kereskedhetünk?

Figyelt kérdés
Boltot szeretnék nyitni, nagykerből vásárolnék, több helyről. Viszont láttam egy nagyobb kínai áruházban olyan termékeket, amiket még így is jobban megérné tőlük megvásárolnom, mint a nagykerből hasonlót. Könyvelőt még nem találtam, úgyhogy tőletek kérdezem, hogyha a kínai áruházból kérek számlát a termékre, akkor lehetséges azzal kereskednem majd, és a saját boltomban eladnom? Nekem teljesen logikusnak tűnik és nem találtam arra vonatkozó információt hogy nem lehet, de azért mégis biztosra szeretnék menni első körben, h h tudok kalkulálni. köszönöm.
2018. máj. 20. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Boltnyitáshoz vagy boltvezető/kereskedő végzettség kell vagy olyan alkalmazott, akinek van.

Nyitás előtt ki kell váltani a vállalkozóit, számos engedélyt, pénmztárgépet be kell szerezni.

Ha mindez meg van, akkor térhetünk arra a témára, hogy iGen, HA tudsz szerezni a kínaitól számlát, akkor utána eladhatod a boltodban.

A lényeg: az eladandó áruról mindig legyen számlád, s derüljön ki, honnan szerezted be (nem lopott).

2018. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Vannak olyan termékek, amiket nem tudsz ilyen módon tovább értékesítésre beszerezni pl. jövedéki termékek ( akár alkohol is )


[link]

2018. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)
2018. máj. 21. 09:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Cég már meg van, vagy még azt is csak most fogsz alapítani?

Mert először azzal kell kezdeni.

Vagy egyéni vállalkozó vagy esetleg leszel? Az gyorsabban és olcsóbban meg van ,de az anyagi felelősséged is nagyobb.

2018. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!