Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozásba kezdenél...

Milyen vállalkozásba kezdenél 10 millió forinttal?

Figyelt kérdés
Örököltem valamivel több mint 10 millió Ft-ot és érdekelne a véleményetek! 22/F
2010. jún. 15. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Valami Reklám és dekorációs céget csinálnék.
2010. jún. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
55%
jelenleg semmiyeln vállakozásba nem kezdenék!! fektesd ingatlanba forgalmas helyen!
2010. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem szórnám el a helyedben, rakd be bankba és kamatoztasd.

A vállalkozás tönkre mehet, és akkor bánni fogd az egészet.

2010. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
aranyba fektetném
2010. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Én is ingatlant vennék. 2-3 éven belül valószínűleg emelkedni fognak az ingatlan árak, ráadásul most sokkal olcsóbban lehet lakáshoz jutni. A két éve 10 millióért vett lakásom ma csak 8,5-et ér. Mindenképpen ingatlant javaslok.
2010. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én megmondom mit csinálj a pénzeddel!küldj egy üzenetet.
2010. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Vállalkozást indítanék.

Olyat, amihez értek és nagyon jól átgondoltan csinálnám.

Ha meg nem értek az adott területhez, de mondjuk jó reklámszakember vagyok, akkor keresek egy társat.

Te adod a pénzt, a háttérmunkát, üzletkötést, a társ pedig a szaktudást. A társ alkalmazott legyen, ne üzlettárs, mert különben veszélyes vizekre evezel.

2010. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
tessék,ez már egy ajánlatnak hangzik.kicsit burkoltan
2010. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"A társ alkalmazott legyen, ne üzlettárs, mert különben veszélyes vizekre evezel."


Hát ezzel azért vitatkoznék. Szerintem jobban motivált valaki, ha tudja hogy a vállalkozás fele az övé (és az ő pénze is bennevan), mint amikor alkalmazottként fizetik. Plussz mi akadályozná meg abban, hogy egyszer lelépjen és saját vállalkozást csináljon (esetleg épp konkurenciát), én meg állhatok neki keresni hozzáértőt embert...


Szóval ne haragudj meg, de szerintem nem sok értelme van annak amit írtál.

2010. jún. 16. 13:45
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 12:27 vagyok


Nem ajánlat volt, mert megvan a magam vállalkozása, és készítem elő a következőt.


Az elsővel majd' 2 milliót buktam el a társam miatt.

Lehet, hogy nem fogalmaztam elég pontosan a példámon keresztül:

Nálam anno a vállalkozás két részből állt. A reklám, az egyik (kisebb) tevékenység és a cég ügyvitele az enyém volt, a szakmai irányítás a társamé, mivel én nem értettem kellően ehhez. Csakhogy a társam szakmaisága nélkül a nagyobb pénzt hozó ág nem működött. Ő pedig 2 hónappal az indulás után elkezdett nem dolgozni, egyszerre a pénz sem volt elég jó neki, meg rátört a családalapítás.

Szóval megtanultam, hogy olyan társ legyen, aki vagy csendestárs és csak pénzt ad bele és vesz ki, vagy ha már munkát végez, akkor az utolsó szóig minden (!) legyen papírra vetve. Különben nagy a bukás lehetősége.

Az alkalmazottnál egyébként követelhetsz, te szabod meg, mit láthat a cég ügyeiből.

Egy társ mindenbe belelát és szerintem semmivel sem kisebb az esély arra, hogy ott hagy és csinál magának egy céget, mert ő ezt jobban tudja csinálni, mint te, vagy talál egy olyan kapcsolatot, amin nem akar osztozni.

Millió ilyen példát látni, amikor a társ miatt a másik fél milliókat bukik. És a millió könnyen összejön, ha csak a ki nem vett béredet számolod.


A következő vállalkozásomat most készítem elő. Társ kell ehhez sajnos, de hülye nem vagyok és újra nem kockáztatok mindent. Keresgélek még, de úgy látom, megtaláltam a megoldást erre a problémára. A pénz ugyanúgy kétfelé megy, de nem gond az sem, ha lelép, a pénz meg ugyanúgy kettéoszlik.


Na szóval erre értettem, amikor a társulással kapcsolatban "veszélyes vizeket" emlegettem.

2010. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!