Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ki szeretném váltani az...

Ki szeretném váltani az egyéni vállalkozóit. Az általános irodai adminisztrátor tevékenységi körhöz szükséges szakirányú végzettség?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találok erre vonatkozó információt az interneten. Érettségi vizsgával rendelkezem. Ha van köztetek olyan aki már találkozott hasonló helyzettel, légy szíves osszátok meg velem a tapasztalatokat.
2018. máj. 31. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2018. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Pillanatok alatt ki lehet váltani az e.v.-t. Bemész az okmányirodába, és ott megmondják, hogy az adott tevékenységhez szükséges-e szakirányú végzettség. Vagy segítenek a listából kiválasztani a legközelebb állót.
2018. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Azt ugye tudod, hogy ha nincs főfoglalkozásod és kiváltod a vállalkozóit, akkor a kiváltás ugyan ingyenes, de utána min. havi 50 ezer ft adót kell fizetni minden hónapban?

Van már valamilyen lehetőséged, hogy mit fogsz csinálni?

Mert az irodai adminisztrátort pont, hogy alkalmazottként szokták inkább foglalkoztatni.

2018. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Előző: hülyeség, sokan dolgoznak virtuális asszisztensként.

A vállalkozói kiváltásához nem kell semmilyen végzettség, de ahogy írták előttem is, ha főállásúként végzed, akkor adózni kell elég keményen. Érdemesebb lenne munka mellett belevágnod.

2018. máj. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
#4. Nem a vállalkozói kiváltásához kell végzettség, hanem egyes tevékenységi körökhöz. Amikor a kliens beballag az okmányirodába, elé tolnak egy listát a létező tevékenységi körök megnevezéséről, abból kiválasztja, hogy mi illik leginkább rá, és ott a készséges ügyintéző segít abban, hogy melyikhez kell végzettség és melyikhez nem. Nem árt rákérdezni, mert önmagától nem biztos, hogy szól, bár szerintem ha kell hozzá, akkor a bizonyítványt be kell mutatni. Az egyéni vállalkozói havi díja 50.000 Ft, ha főállásúként végzed a munkát. Ha van mellette bejelentett más munkahelyed, akkor 25.000 Ft.
2018. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Az egyéni vállalkozói havi díja 50.000 Ft, ha főállásúként végzed a munkát. Ha van mellette bejelentett más munkahelyed, akkor 25.000 Ft."


Nem kataskent meg ennek a töredéke is lehet a "havi dija" és még talán jut is 2-3 év utan valmire 😊

2018. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Természetesen tudom, hogy a kata 50 e ft főállásban. A munkaügyi hivatalban egy pályázatot szeretnék kihasználni és ott úgy kezelték, hogy milyen tevékenységi körre lehet mintha állami titok lenne, nem igazán volt segítőkész a hölgy.
2018. jún. 1. 10:37
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és nem véletlenül írtam, hogy általában alkalmazottként szokták ezt a munkakört végezni.

Kicsi a valószínűsége, hogy erre meg fogják adni a munkaügyi támogatást - ugyanis ennél ráadásul még akár rejtett/bujtatott foglalkoztatásnak (munkaviszonynak) is fennállhat a lehetősége.


Annyira, hogy ha évi 1 millióft-nál többet kapsz egy kifizetőtől KATA-sként, akkor bejelentési kötelezettséged van a NAV felé. (az évi 1 millió tavalyi határ - nem tudom, idén jan.-tól nem emelték-e?) tehát ha havi bruttó 85 ezret kapsz egy helyről, akkor jelenteni kell.

2018. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Sajnos nem jól tudod. Kicsit gondolj bele mennyire kicsi az az összeg amit írtál a katás bevétel határhoz!!!! Olyan válaszokat szeretnék amik építő jellegűek. Köszönöm
2018. jún. 2. 11:11
 10/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat 3-as félreolvastam, korán van még elnézést :D

Ebben igazad van, azt hittem a bevétel határra írtad :D

2018. jún. 2. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!