Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt olyan aki KATAS (kis...

Van itt olyan aki KATAS (kis adózó) és webaruhazat üzemeltet?

Figyelt kérdés
Le írnátok az oldal elérhetőségét is, érdekelne a felepitese és az általános szerződési feltetelek hogyan vannak megoldva. Köszönöm.
2018. jún. 13. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2018. jún. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
KATA meg a webshop? Nem éppen összeegyeztethető, mivel a webshop esetében elég magas a fajlagos költség az árbevételre vetítve, így nem életképes, mivel a KATA alapja az árbevétel plafon. Esélytelen, hogy működjön.
2018. jún. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért pont KATA-s?

Az ÁSZF szempontjából totál mindegy, hogy KATA vagy nem KATA.

Amúgy meg beírtam a google keresőbe, hogy ÁSZF, a webáruházat már nem is kellett, azt automatikusan melléhozta, íme, van Neked minta is :-)


[link]

2018. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azert kata mert 8 millióig alanyi áfa mentes de 12 millioig is kedvezményes az adó. Munka melett ez havi 25 ezer ft lenne. Tehát ha a teljes forgalom 1 millioig kedvezményes. (havi 1 milla forgalomig nem leped át ezt a határt) Ha olyan terméket tudok forgalmazni kevés raforditasbol megvan, akkor számomra kedvezőbb lenne ez a fajta adózás.
2018. jún. 13. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem azt kérdeztem, hogy miért akarsz KATA-s lenni, hanem, hogy miért legyen KATA-s a webáruház?

Az oly mindegy ÁSZF szempontjából, hogy milyen adózás...

Amúgy meg, ha év közben váltod ki a vállalkozóit, akkor csak részarányosan lehet a bevételed KATA-sként:

pl. ha júl. 1-től lennél egyéni vállalkozó, akkor ez évben már csak 6 millió bevételed lehet. Az áfa kört nem tudom, az is részarányosan van-e vagy sem.

2018. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Másodállásban nagyon kedvezőtlen a kata egy webáruháznak a kis árrés miatt is a magas jarulwk miatt is és esélytelen a fejlődésre ha egyfolytában kiveszed a jövedelmet.
2018. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ok, Norbi, csak egy könyvelővel, ami havi 10-12 ezer ft - plusz az örökös havi adóbevallással, könyvelőhöz rohangászás, számlagyűjtögetés (bevétel mínusz kiadás) nem biztos, hogy előrébb van, mint ha KATA-zna, s szép kényelmesen elutalja a havi 25 ezret. Értem én, hogy lehet, hogy ha nincs forgalma, akkor 5-10 ezer ft-al olcsóbban jön ki, csak nem biztos, hogy megéri a sok papírmunka, s másodállásban az a rengeteg idő.
2018. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már fut egy weboldalam, jól megy de kft-s és hárman csináljuk. Most egy külön álló webshopot akarok, minden munkát meg tudok csinálni, tehát a tényleges költségem csak a reklám lenne, meg az áru megvetele (az áfát lenyelem nem fontos) és igen, fontos a kevés adminisztráció. Csak érdekelt volna hogy ki üzemel már így esetleg.
2018. jún. 13. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a könyvelő költsége miatt értettem, ahova havonta egyszer kell elmennie, hanem hogy igy sose lesz főállású ha folyton kiveszi a pénzt és nem forgat vissza semmit bele.
2018. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Norbi, a KATA-snak sem muszáj kivennie a pénzét :-)

Nekem is csücsül a számlámon egy kis félretett pénz, a lakásomban meg az áru, aminek a bevételéből/hasznából egyre több és több mindent tudok venni. Igaz, csak kicsiben csinálom, de nem ez a fő tevékenységem.


"egyre több és több mindent tudok venni." - később meg, mikor már kicsi lesz a lakás, akkor meg veszek egy nagyobb lakást, hogy elférjen a cucc :D (csak poén)

2018. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!