Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a véleményetek az ötletemrő...

Mi a véleményetek az ötletemről? (edző terem/tápkieg bolt)

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok és unom az alkalmazotti munkát, a kevés fizut meg úgy alapból szívesen csinálnám a magam dolgát, a saját ötleteimet, mint robotként üljek az irodában.


Nagyon szeretek sportolni, illetve alapvetően egészségesen élni ezért golndolkoztam azon, hogy indíthatnék egy edzőtermet vagy egy boltot, ahol forgalmazok táplálékkiegészítőket, akár sporteszközöket, stb. Gondoltam arra is, hogy kettő az egyben is lehetne, tehát termen belül egy bolt rész, de nincs annyi kezdőtőkém, sőt külön-külön sem biztos, hogy van. Max 5m Ft, amit rá tudok szánni, azt is 1-2m kölcsönnel szülőktől.


Edzőterem verzió: Egy kis teremről lenne szó. A gépesített emgoldás nagyon drága, ezért én valami mindenes teremre gonodltam. Lenne kettlebell, trx, fittball, húzodzkodó, ugrókötél, stb, nyilván nem 1db mindenből. Összesen 1-2M-ből már ki jön annyi, hogy 10 ember tudjon egyszerre edzeni gond nélkül változatosan. A nagyobb probléma a hely, ugyanis ehhez nem értek. Venni értelemszerűen nem tudok, bérelni pedig nincs olyan hely, ami megfelelne a kritériumoknak. Arról nem is beszélve, hogy öltöző építés, szekrény stb. Ki jönne e a maradék 3-4 millióból?


A másik az üzlet lenne, szerintem ez viszonylag egyszerűbb. Bérlek egy üzlethelyiséget és valakitől beszállítóként forgalmazok termékeket.


Szerintetek van értelme vagy totál hülyeség? Minden véleményt megköszönök!



2018. jún. 15. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem szeretsz alkalmazott lenni de szabadon, a saját elképzelésed szerint élni jobban, akkor naná hogy van értelme ennek is, meg bármi más olyan ötletnek amivel önmagad vágyait valósíthatod meg.

Én is utáltam alkalmazott lenni, még diplomásként is. Aztán rádöbbentem hogy semmiféle nehézségtől nem kell félni ami az önállósodás felé vezet. Mert alkalmazottnak lenni a leglazábbnak tűnő állásban is nagyobb nehézséget jelentett. Nekem legalábbis igen, persze több olyan embert is ismertem aki meg alkalmazottként olyan jól érezte magát hogy mindig azt vártuk mikor kezd rágyújtani örömében a "Mint a mókus fenn a fán, az alkalmazott oly vidám..." kezdetű dalra.

2018. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tőkéd messze nem elég egy kondieremhez. Még egy gagyihoz sem. És manapság 9900 körül van egy jól felszerelt terembe a havi bérlet, miért járna bárki egy rosszul felszerelt terembe. Ha meg 2000-ért adod a bérletet felkopik az állad.


Tápkieg bolthoz szintén nem elég ez a tőke, messze nem.


Valami webshophoz elég lehet, de ott meg olyan bejáratott konkurenciákkal kéne versenyezni, mint a shop.builder - esélyed nem lenne.

2018. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!