Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen módszerekkel lehetne...

Milyen módszerekkel lehetne egy kisboltot fellendíteni?

Figyelt kérdés

Jó helyen van,van rá érdeklődés, akik bejönnek elégedettek mindennel, de nagyon kevés a bevétel ahhoz, hogy eltartsa önmagát a vállalkozás.Még 2 hónapja működik.Mennyi ideig lehet várni, hogy javul-e, vagy abba kell hagyni?Mert így nem fogom bírni anyagilag.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, mit lehet tenni, hogy javuljon, vagy mennyi idő múlva lehet azt mondani, be kell zárni végleg.



2018. máj. 31. 05:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy vállalkozás felfutásához legalább fél év kell. Szájhagyomány útján terjed, idő kell az embereknek, míg megszokják, odaszoknak.

Csinálj akciókat, tedd ki a bolt elé, táblára kiírva.

Árulj el valamit nagyon olcsón, hogy bejöjjenek érte az emberek, stb.

Mondjuk, azt sem írtad, hogy élelmiszer, vagy milyen bolt - így nehéz tanácsot adni :-)

2018. máj. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*helyesbítek: Nem Árulj el valamit, csak árulj valamit :D
2018. máj. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 3 hónapon belül nem önjáró, akkor át kell gondolni, hohy mi lett rosszul felmérve, vagy másik tevékenységbe -főként szolgáltatásba amin magyobb az árrés a kereskedelmi termékek helyett- is fogni mellette, ami kompenzalja a mínuszt, ha nem akarsz bezárni.
2018. máj. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 hónap után ne vonj le szerintem semmilyen következtetést, hagyj neki időt. Az én boltom 4 éve működik és minden éven javul a forgalom, most épp a májust néztem, 17,7 %-kal jobb, mint a tavaly május. 2014-es árbevételnek 2018- ban lehetséges, hogy a dupláját elérem. Semmi különlegeset nem csinálok, néhány terméket akciózok. Ha egy vevő keres vmi terméket, ami nincs, akkor azt feljegyzik az alkalmazottak és beszerzem. A bolt kinézetén ne spórolj, a vevő nem érzi jól magát egy lepukkant, sötét helyen. Ja és a polcok tömve vannak, mindig fel van töltve, az üres polcok azt az érzetet keltik, hogy nincs választék.
2018. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kisállatbolt. Állatok vannak/díszhal, madarak, kisrágcsálók, stb./ tartási kellékek, eleségek.Nagyon jó helyen, szépen néz ki, van sok minden, bár még tudnak olyat keresni, ami nincs.De felírom, beszerzem.De ezzel is úgy járok folyton, felírom, mondom konkrétan mikorra hozom meg, ami kb.3 nap múlva lesz, és nem is jön a vevő érte.Nem baj, majd jó lesz másnak, csak furcsa.

Az akciókat hogy csinálod? 1 termékkel, többel, amíg a készlet tart vagy meddig, mennyi ideig tart az akció, folyamatosan vannak akciós dolgok?

2018. jún. 1. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát izéééé, a kisállatbolt az pont nem olyan nagyon akciózható - illetve lehet, de az emberek nem azért vesznek kisállatok, mert épp akciós :D

Azt hittem, közért vagy ruha bolt, stb. :D (1-es vagyok)


Hát, nem akarlak elkeseríteni, de Bp-en, az Aréna Plázában lévő kisállatbolt is befuccsolt kb. 1 év után.


Talán próbálj meg a környékbeli kutyások, macskások kedvére tenni (kutyafekhely, kaparófa, hordozható boxok, - esetleg ugyanezeket akciózni, mert ezek nagyobb darabok, internetes rendelés esetén többe kerül hozatni (esetleg, de ez sem biztos)), és igen, faggasd a vevőidet, mire lenne szükségük? Meg ne csak a vevőket, hanem aki bejön és körülnéz: szép diszkréten, hogy mit keres, stb.?

2018. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Megnyerő az,ha vonzó a bolt külseje,nincsen túlzsúfolva,de mégis van elég termék.

Jól írták,ehhez idő kell.

Amely termékeket a vevők nem találják meg a boltban,azokat feljegyzed,és beszerzel belőle.

Amelyek meg nem profitálnak,azokból értelemszerűen kevesebb kell.Habár ezzel inkább magadnak teszel jót.

Nem vagyok otthon etéren,csak a józan paraszti eszemre hallgatok.Nem tudom,hogy ilyenkor milyen kapcsolataik vannak a vállalkozónak a beszerzőhellyel.

De a vásárlókat maga a bolt külleme,benyomása,és az alkalmazottak hatják meg.

Nem tudom,hogy te vagy-e ott a pultban végig,de ha igen,akkor próbálj meg segítőkész lenni,de ne rámenős,érdeklődj a vevők igényeiről,a háziállatokról,mit keresnek. Az ilyet mindenki értékeli.

Remélem valamennyit tudtam segíteni.

2018. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!