Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hihető hogy az önkormányzat...

Hihető hogy az önkormányzat sokmilliós bérleti díjhátralékkal nem rakja ki a céget a bérleményből?

Figyelt kérdés

Jogi és gazdasági kérdés is lehet.


Mennyire hihető az, hogy van egy cég, mely egy önkormányzattól bérelt nagy épületben működik (kétszintes + hatalmas udvar + melléképületek), melynek bérleti díja havi másfél millió (+rezsi) és a cég több havi bérleti díjjal tartozik (legalább 4) és az önkormámyzat mégse teszi ki a céget?

Mert a bérleti szerződés az úgy szól, hogy a havi díj a köv hónap 10-ig fizetendő egy összegben. Ugyanakkor nem ismerem mint mond a szerződés a késedelmes fizetésről.

de nem tartom hihetőnek hogy tartozzanak csak mai napig legalább 4x másfél millióval , 4 hónappal és mégse teszik ki a céget.

Én anno másik önkormányzattól egy kis vacak szuterén boltocskát béreltem és 1 hó elmaradás után már jött a fenyegetés hogy 8 napon belül vagy fizetek vagy hagyjam el a bérleményt. és nem másfél misi volt a díj...


Ezek meg állítólag 4 hónappal sarasak már most és ez csak növekszik és az önkormányzat semmit se tesz? Persze küldözgeti az egyenlegértesítőket meg a felszólításokat de kb ennyi?

Ez mennyire hihető?


2018. jún. 17. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen hihető 2 dolog miatt:


1) A magyar jogszabályok annyira elkorcsosult módon védik a bérlő jogait, hogy még akkor is nagyon hosszadalmas kirakni egy bérlőt, ha szerződést szeg.


2) Komolyabb önkormányzati bérleményekhez ismeretség szükségeltetik...

2018. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Érdekes amikor én kb 5 éve béreltem az említett kis boltocskát és elmaradtam 1 hónappal jött a levél hogy 8 napon belül vagy bontanak és távozzak.
2018. jún. 17. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokszor örülnek ha kiveszik ezeket.Én is 10 évre kötöttem ilyen szerződést. Ismerős több mint 10 éve bérel üzletet, fél évnyi tartozás utan belvarosban kapott felszólítást.
2018. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt is érvényesül a szabály, kicsiken leverik az utolsó centet is. Aki nagyban játszik, annak meg mindent elnéznek. Megszokhattad volna már, nem új dolog.
2018. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 2

Igen, kaptál, és? Ha nem költöztél volna ki önszántadból akkor annyi történt volna, hogy kilakoltatást kell indítványozni, ami alsó hangon fél éves procedúra.

2018. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!