Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Virág- és dísznövenyboltot...

Virág- és dísznövenyboltot szeretnék, de hogyan kivitelezzem?

Figyelt kérdés
Nem múló álmom válna valóra egy kisvárosi boltocskával. Sokat járok különböző virágboltokba, és legtöbbször azt látom hogy nem foglalkoznak eléggé a növényekkel, csak az újonan hozottak egészsegesek, megis megy a bolt valahogy. Több ötletem is volna hogyan lehetne egy barátsagos kis üzletet kialakítani, a növenyekhez is nagyon jól értek, és úgy érzem hozzám való foglalkozás lenne. Meg lehet ebből manapság élni? Ha igen, mivel érdemes kezdeni? Milyen procedúra után nyithatnám meg a saját kis boltomat?

2018. júl. 5. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
elsőre valami piac félèn bérelsz helyet ez napi dìjas de lehet havi aztán vállalkozói engedely meg a virágok meg pènztárgép aztán árulhatod indulótőkének 1 millió kb elég szerintem egy piacon ha a plázában akarsz nyitni akkor 2-3 millió
2018. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először tényleg piacban kellene gondolkodni, aztán az üzletben. Nem mindegy viszont, hogy saját termesztésű virágokat is árulnál, vagy csak vett virágokat. Elindulni szerintem sokkal biztonságosabb, ha elsősorban saját gondozott virágokkal indulsz.
2018. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp saját növényekben gondolkodom. Pláne ha a levéldísznövényekre gondolok. Így mondjuk az elindulás kicsit necces, hiszen kellenek sokféle növény a szaborításhoz, amihez meg sok hely kell. Sok föld, sok cserép pl. Arról nem is beszélve hogy szerintem kell egy év, mire egy szép,mutatós nagyobbacska növény lesz belőlük. Itt jut mindig eszembe hogy ehez meg kellene egy üvegházféle ahol télen nyáron tudom őket gondozni. Mert az már tiszta sor hogy pl itt a házban horror lesz újra helyet keresni a sajátoknak is. Nemhogy pluszban azoknak akiket eladnék mondjuk tavasszal. :)
2018. júl. 6. 00:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem inkább őstermelő szeretnél lenni? Vagy mindenképpen virágboltot szeretnél? Ez utóbbi esetben is azt javaslom a kezdéshez nem ártana egy őstermelő kollega,akitől az általad még meg nem termesztett virágokat is jó áron beszerezhetnéd.
2018. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!