Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mégis mennyi pénzt akarnak az...

Mégis mennyi pénzt akarnak az eladók?

Figyelt kérdés

Dunaújvárosban működtetek egy kisboltot.

(élelmiszerbolt)

Már több mint 10 éve múködünk.

Reggel 7-től, este 20-órig vagyunk nyitva.

13 óra.

Két váltás van, mindig ketten vannak a boltban.

Egy személy állandóan pénztárnál van.

A másik árufeltőltő, és ő szolgálja ki a vásárlókat a hús pultnál.

H-V dolgozunk.

De vasárnap csak én és a feleségem vagyunk bent.

A munkavállalóknak ez szabadnap.

Tehát minden alkalmazott heti 6 napot dolgozik, napi 6,5 órát.

Ez heti 39 óra.


Odáig jutottunk, hogy mi is kell hogy dolgozzunk a boltban, mert akkorák a bérigények, hogy az felfoghatatlan.

(Mindekttőnknek van állása emellett)


Az redben van hogy vasárnap egész nap mi dolgozunk.

Az is hogy minden nap az utolsó órában mi vagyunk.

Szeretünk mi zárni.

De hogy odáig jutottunk hogy 180 500 fizetünk mindenkinek bruttóban.

Emellett fizetjük a járulékokat, ami minden eggyes alkalmazott után 33,5%, ami még 60 500 forint.


Négy alkalmazottal csak a bérek közel havi 1 millió.

Úgy hogy még nekünk is kell dolgoznunk.


Ráadásul a napokban a megbeszélésen közölték velünk, ha nem emelünk 10%-ot, akkor mindannyian felmondanak.


A bolt jó helyen van, de igy is az év első hat hónapjában -2.300.000 forintos vesztességünk lett


2018. júl. 6. 14:26
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Bocsi 7-21 óráig vagyunk nyitva. :)
2018. júl. 6. 14:27
 2/59 anonim ***** válasza:
86%

Bolti eladó szakképzettséget igénylő munkakötr, 180500 alatt törvényileg sem fizethetnél kevesebbet.

Ezt a pénzt tehát, eladóként BÁRHOL megkaphatnák.

Így az a 10% emelés kérése nem is olyan illogikus :)

2018. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
86%
Heti 6 napért az szerintem is kevés. Emelést se kértek sokat. Valami hiba biztos van az üzletmenetben, ha elmondásod szerint jó helyen van a bolt, de mégis veszteséges. Miért nem ti csináljátok teljes időben?
2018. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

A 4ből csak kettőnek van kereskedelmi képesitése.

A másik kettő végzettségének köze sincs a kereskedelemhez, igy ők nem is lennének jogosultak a szakmunkásbérre, csak hogy ne legyen megkülönböztetések én megadom.


De még igy se jó nekik.

2018. júl. 6. 14:41
 5/59 anonim ***** válasza:
53%
HÁ HÁ HÁ !!!! Fordult a kocka öreg ! Volt rá időtök megpelyhesedni adót csalni felnyalni a támogatást most a másik oldalon van a sor ! Nyugi , ez megy minden szektorban , mert kevés a szakember , de te alulfizetsz mert feketén egy kubikos 1500/per óra alatt nem mozdul meg . Nem megy a buli ? Zárj be !
2018. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de szerintem 180 000 forint egyáltalán nem kevés, sőt én is ennyit keresek és nem panaszkodom.
2018. júl. 6. 14:46
 7/59 anonim ***** válasza:
88%

Tévedés.

A fizu megállapításánál nem az ő szakképzettsége számít, hanem a MUNKAKÖRHÖZ elvárt képesítés.


Ha kettőnek nincs meg, akkor vetted volna fel őket árufeltöltőnek, azzal a tényleges feladatkörrel.

Ellenben, ha eladóként dolgoznak és te, képesítés nélkül is eladónak vetted fel őket... c'est la vie :)

2018. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
74%
BRUTTÓ 180 ezret keresel ? Vagy alul vagy fizetve vagy kevered a nettó - bruttó fogalmát .... Nettó 180 esetén nem annyira tré , de ha nincs figyelő kamera akkor fosztogatják a boltot a betérők meg a melósok .
2018. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
82%

Az a 180.500 nettóban 120.300 forintocska.

Ha 180at kapnának, az valóban korrekt lenne :).


Amúgy, a heti 2 pihenőnapot biztosítod nekik?

2018. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

Én is bruttó 180 ért dolgozok.


És van kamera, nem is egy, hanem 12 :)

2018. júl. 6. 14:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!