Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Műanyag ajtók ablakok bolt...

Műanyag ajtók ablakok bolt nyitása?

Figyelt kérdés
Szeretnék érdeklődni ki ért ehhez egy olyan boltot akarok nyitni ahol ilyen ablakok at forgalmaznánk, mik a lépések? Tapasztalat nulla
2018. júl. 6. 16:21
 1/3 anonim válasza:

1. Üzleti terv

2. Piac kutatás (megsúgom: kereslet van bőven) a konkurenciát kell felmérni.

3. Üzlethelység + raktár (min. 100-150m2)

4. Beszerzési forrás. Szerződés kötés.

5. Tapasztalat szerzés (Ezen a ponton nem is értem miért akarsz olyan terméket forgalmazni amit nem ismersz). A vásárlók nem elégszenek meg annyival hogy nesze itt egy ablak, 25 ezer, oszt vigyed. Itt minden kérdésre tudni kell a választ, ha rosszul vagy hiányosan informálsz, akár több százezres kárt is okozhatsz.

6. Szép tud lenni egy bemutató terem, de ha jó forgalmat akarsz akkor komoly raktárkészlet kell. Szóval 10-15 millió alaphangon eltapsolható árura.

7. A vásárlók manapság komplett kiszolgálást várnak el. Ahol az ablakot veszik, ott szeretik megvenni a bejárati és beltéri ajtókat, a redőnyt, rovarhálót, párkányt, szegőt, kilincset, garázskaput, reluxát, rolettát, tehát ezeket is érdemes tartani.

8. A termékeken felül elvárás hogy legyen hozzáértő szerződött beépítő, vagy legalább is tudj ajánlani valakit aki nem rontja az üzlet hírnevét. Na az ilyen jelenleg ritkább mint a fehér holló. Aki ért hozzá annak annyi a melója hogy ki sem lát belőle, nem kell neki még több.

9. Házhozszállításra sem árt ha tudsz akár több alternatívát felajánlani, mert a vásárló képes úgy eljönni vásárolni hogy azt hiszi be fog férni egy 180x150-es ablak a Suzuki csomagtartóba. Nem fog. És tőled várja hogy megold.

Nagyon röviden és tömören ennyi, de biztos kihagytam még ezer apró buktatót.

Biztos ezt akarod nulla tapasztalattal?

2018. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Örököltem 8 millió forint ot. Be szeretném fektetni valamibe
2018. júl. 6. 23:40
 3/3 anonim válasza:
Ha szeretnéd a 8m befektetni gondolkodj kicsit más irányba! Én műanyag nyilászáró cégnél vagyok szerelő!! Amit elöttem leírtak azok mellé 1millió kis apró társul! Találkoztam vásárlóval aki bejött az üzembe nagyitóval nézte végig a termékeket amit megrendelt nincs e akármi amibe belekössön,az üveget is! Emelett miután kiszállításra kerül és ott bármi hatás éri más által a vevő hozzád megy majd reklamálni! Egy efféle dologba bele vágni még a 15 millió is kevés. Még úgy is h nem te leszel a gyártó! Én látom mipénz megy kárba,apróságom miatt...
2021. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!