Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás nyitása...

Egyéni vállalkozás nyitása autóbehozatalra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Autókat szeretnék behozni Németországból, majd egy kis haszonnal együtt eladni.

Mik szükségesek ehhez? Egyéni vállalkozást nyissak? Vagy adózni magánszemélyként adózzak? De ha igen, akkor hogyan? Előre is köszönöm :)


2018. szept. 1. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik se... Erre a célre kft, bt, esetleg kkt.
2018. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyéniként KATA adózással.

De annyian csinálják már ezt feketén hogy nem biztos hogy egy erre szakosodott legális vállalkozással fel lehet venni velük a versenyt. Csak én ismerek 10 embert akik így ebből élnek. De feketén se éri meg mert nagy a lebukás veszélye.

2018. szept. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ARKA Media válasza:
Igen KATA adózás. Ha számlásan hozod be a kocsit és "kis" haszonnal tovább adod és nem éred el az évi 8 millás nettót, akkor még adómentes is leszel. Ha gondolod keress meg, én is katában vagyok.
2018. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!