Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » FB marketplacen és vaterán is...

Nakicsoda kérdése:

FB marketplacen és vaterán is sok termék van ami hamisítvány. ADIDAS cipők, ARMANI órák. Eredeti árának 30-40%ért. Van aki kiírja van aki nem és úgymond eredetiért árulja a terméket. Ezt legálisan lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Hogyhogy nem érdekel ez senkit? Akkor én is simán árulhatok replikákat az interneten? Volt olyan itt aki esetleg bukott ezen?

2018. szept. 11. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megkérdeztem a Vatera álláspontját erről régebben - nem most, tehát a mostani állást nem tudom.

Azt válaszolták, hogy egészen addig, míg a vevő a kezébe nem kapja az árut és be vagy meg nem vizsgáltatja, addig nem lehet biztosra tudni, hogy hamisítvány. Csak kézhez kapott árunál lehet biztos a dolog (ergo mossák kezeiket, ők csak felületet biztosítanak) De, ugyanakkor nem lehet azt mondani, hogy semmit nem tesznek ellene, mert:

1.- rengeteg hamis parfüm volt a piacon - azokat mostanában nem nagyon látok (lehet, azért, mert nem nézem?)

2. - A Vatera Felhasználási feltételek oldalának alján lehetőség van márkavédelmi űrlapot kitölteni - bár lehet, hogy ezt csak az adott márka tulajdonosa teheti meg - ez nem derült ki számomra pontosan.

3.- a vatera kerek-perec leírja, hogy nem válall felelősséget a közzétett tartalomért, de ugyanakkor a tiltott termékek között is szerepel:


"5. Tiltott termékek és szolgáltatások


A Vatera által működtetett online piactereken tilos az alábbi dolgok (áruk, termékek, szolgáltatások) értékesítése és/vagy hirdetése:

.....

- lopott, vagy egyéb módon bűncselekményből származó, vagy jogellenesen forgalomba hozott termék;


- hamis, vagy hamisított termék (pl. olyan márkajelzéssel ellátott termék, amely félrevezetheti a vevőket a termék vagy szolgáltatás eredetét, mennyiségét, minőségét, összetevőit, teljesítményét, használhatóságát, javítását, karbantartását, vagy más fontos jellemzőjét illetően, valamint tilos az ilyen adatokra vonatkozó információk visszatartása is);


- hamis márka- vagy eredetjelzés feltüntetését segítő termék;"


A Felhasználási feltételekben elolvashatod a Vatera álláspontját erről a 4.-es pontnál:

4. A Vatera, mint közvetítő szolgáltató felelőssége


[link]

2018. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, valamiből meg kell gazdagodnia a magyarnak! Hogy csinálnánk jóléti társadalmat? Még mindig jobb mint a kábítószer kereskedelem, fegyver és embercsempészet, amiből sokan élnek, mert másból már nem nagyon lehet...
2018. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 2/2 nek:

persze engem sem zavar a dolog amíg nem árt az embereknek. csak olyan furcsa hogy ezt így egy piacvezeteő ilyen nagyban engedi, és a hatóságot sem érdekli.

2018. szept. 14. 08:02
 4/5 A kérdező kommentje:

# 1/3 nek:

na majd beírom én is mit válaszol a vatera mert ugyan ezt megkérdeztem tőlük most is.

Tehát akkor a vatera csak közvetítője a nyílvánvaló hamisítványoknak. Akkor ezt fogadjuk el, nade a nav, jogvédő szervezetek, márkák, hatóságokat akkor ez abszolult nem érdekli?

2018. szept. 14. 08:06
 5/5 anc ***** válasza:

Az én véleményem erről annyi, hogy egyrészt, a Vatera nem rendőrség, másrészt pedig, ha a folyton vizsgálgatnának minden márkás terméket, akkor leshetnénk, hogy bárki is olcsóbban adja a Nike cipőt, mert egyből rá is szállnának. Őszintén nem értem, hogy miért ez a hiszti mindig.


Igen, te is árulhatsz replikákat, csak aztán győzzed a sok "önkéntes rendőrt", akik ráérnek ezen küzdeni nap, mint nap.

2018. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!