Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Taxis vállalkozás indításához...

Taxis vállalkozás indításához milyen engedélyek és mennyi pénz kell?

Figyelt kérdés

Egy közepes (50.000 lakosú) város ellátásához érdekelne, mennyi autó és ehhez kapcsolódóan kb. mennyi pénz befektetése szükséges?

Érdemes egyáltalán ebben gondolkozni? Járnak még emberek taxival?



2018. szept. 12. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

azért az egy elég fontos információ lenne, hogy mekkora az a város és a frekventált helyek mennyire vannak szétszórva.


a mi városunk hasonló lakosságú, de én a nap nagy részében a droszton látom a taxisokat állni és beszélgetni.

itt mindenki biciklizik szinte, akinek nincs saját autója. esetleg azok járnak taxival, akik rászorulnak, nagyszüleim például orvoshoz kénytelenek azzal járni, ha én éppen dolgozok, amikor vinni kellene őket, mert gyalog már nem igazán menne nekik, pedig kb. 1,5 km-re van a kórház tőlük.

2018. szept. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Zalaegerszeg méretre gondolok, azt nem tudom, mennyire lenne rá igény, meg ugye már jelenleg is vannak ott taxik, egy új belépőnek nem tudom, mennyire örülnének - persze erre van az árverseny, az olcsóbbnak nagyobb sikere lehet (már ha mellette jó minőségű a szolgáltatás, gyors, nem lerobbant autók).

Viszont az is benne van, hogy a többségnek már saját autója van, ők azért nem taxiznának, aki meg idős, beteg vagy csak nincs pénze autóra, annak taxira se nagyon lenne.

Mondjuk lehetne olcsóbb a taxi, csak mire felfutna, addigra lehet, hogy be is csődölne a kezdeti kevés forgalom miatt...

2018. szept. 12. 20:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy csinálod, hogy veszel autókat és ráültetsz sofőröket az tuti bukás, mindennel le fognak húzni. Ezt alvállalkozókkal kell csinálni. És ne feledd: az olcsó taxi olcsó utast vonz!
2018. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: Köszi a választ, hasznos gondolat az utolsó!
2018. szept. 13. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom nem igazán látod hogyan működik a taxi.

A legjobb, ha egyéni vállalkozó vagy, taxivezetői vizsga, taxi vállalkozói vizsga, PÁV II, hivatásos jogsi, meg egy autó, ami max 10 éves lehet, tehát max 3-4 évesen megveszed, hogy ki is termelje magát, és tudj venni újat később. Aztán lehetsz szabadúszó, vagy mehetsz társasághoz. Ott fix havi díj van, leszarják mennyi fuvart csinálsz, vagy van olyan is, hogy a központtól kapott munkák alapján fizetsz központdíjat. Én ez utóbbit javaslom, mert a taxi így is elég lutri, szabadúszóként meg még inkább.

2018. szept. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!