Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jó ötlet laikusént egy olyan...

Jó ötlet laikusént egy olyan blogot írni, ami arról szólna, hogy kell/lehet sikeres vállalkozást alapítani, működtetni?

Figyelt kérdés
Akkor néznék én is folyamatosan mindennek, ami nem azt jelentené, hogy kiollóznék mindent, és azt összegyűjteném, hanem azt is, hogy mit gondolok azokról a dolgokról, amikről írok épp, hogyan tapasztalom a környezetemben, milyen megoldást javasolnék bizonyos problémákra. Leírnám a saját ötleteimet is, de a lényege az lenne, hogy én is tanuljak, meg az olvasók is, már ha lennének. Ők is hozzászolhatnának, ha nem értenek egyet..

2018. aug. 19. 02:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha valakit az érdekel, hogy hogyan legyen sikeres vállalkozó az szintén utána tud olvasni olyan emberektől akik már bizonyítottak. Azt, hogy te még sikertelenként, mások sikerét akarod újra átmásolni vagy más szavakkal leírni, nem biztos, hogy bárkit is érdekelni fog.
2018. aug. 19. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Én is ilyesmit csinálok, a blogolást használom arra, hogy megismerjek egy területet, szóval ebből a szempontból jó ötlet, nálam bevált.
2018. aug. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen, nem hiába van a mondás, nagyon igaz:

Aki tudja (a dolgot), az csinálja, aki nem tudja, tanítja. :D


Ha Te még semmilyen vállalkozást nem indítottál soha, akkor hogy akarod bemutatni a SIKERES vállalkozást? Arról nem beszélve, hogy számtalan JÓ könyv van ezzel kapcsolatban.

Ezen kívül, ha X sikeres lesz valamiben, az nem jelenti azt, hogy y is sikeres lesz ugyanúgy.


" milyen megoldást javasolnék bizonyos problémákra."

Te? Hogyan, ha nincs is vállalkozásod?

Mit tudsz az árképzésről? Mit tudsz arról, hogyan lehet "kivédeni" egy szerződésben, hogy a megbízó nem fizet?


Ha olyan blogot írsz, hogy egy kezdő vállalkozó "botladozásai", akkor az oké - de abból is van már jó pár.

2018. aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Ennyi erővel sikeres agyműtétekről is írhatnál. Most hogy te összeollózgatsz netről ilyen-olyan infókat és okoskodsz róla... Egészségedre, de ez leginkább nevetséges, hisz életedben egy vállalkozást nem vittél sikerre, így ez az egész inkább valami fennkölt okoskodás lesz maximum.
2018. aug. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hitelesebb lennél a fidesznél, hajrá fogj bele!


"Leírnám a saját ötleteimet is," egy ilyen ötletleírást megoszthatnál velünk is :)

2018. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én magamat sikeres vállalkozónak tartom (nem egyedül csinálom), viszont engem más sikeres vagy sikeresebb vállalkozó gonolkodásmódja érdekel, nem a találgatások!

Ha önmagad okítására szeretnéd ezt felhasznàlni, úgy teljesen jó ötlet ;)

2018. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs értelme.


Egyrészt, mert sok ilyen oldal van.

Másrészt sokan olyan ember van, aki hallja "milyen jó vállalkozónak lenni, élvezem, magam főnöke vagyok, jól keresek", de nem tudják mennyi idő s munka van mögötte + szellemi s lelki állapot s gondolkodási módjuk is sok esetben teljesen más emberek a "sikeresek".


Ha mentálisan nincs ráhangolódva s semmihez nem értő emberke vállalkozást akar...nos ha be is indítja, gyorsan kiderül, hogy nem nekik való.


Kedvencem: "van pénzem, de mibe kezdjek bele, mit vállalkozzak, mi legyen a termék?..." Stb


Nos aki ideális s ötletdús vállalkozó az igenis tud szarból várat építeni. S akinek az megy, helyt fog állni.



+ Nem látod át igazán pl egy szöveg alapján teljesen a dolgokat.


Egy parasztos pl:

Adott emberkénk megkérdezi:

160cm 63kg kövér vagyok?


Ha csak a szöveg adatait nézem s pl BMI alapján nézzük ő 24.6, szóval 0.3-mal baromi közel van a túlsúly határához.


Nem látod s tapasztalod milyen is az illető alkata s a számok alapján kis fogyóra felszólítanád, mert ezt látod TE jónak.


Az igazság eközben:

Teljesen tökéletes homokóra alkatú hölgy. SEMMI fogyást nem javasolnék!

Csak tartsa magát továbbra is fitten.


Nem mindegy hogy a zsír vs izom hogyan aránylik.

+ 1kg izom kisebb térfogatú, az 1kg zsír ezzel ellentétben sokkal nagyobb térfogatot tölt ki.


A hölgyre mindenki s az orvosa is ránézésre 50-53kg-t saccolnak, mert a súlyát a karban tartott izomzat adja ki leginkább.


S "hozzászólhatnának, ha nem értenek egyet" - mindig lesz olyan ember.



Akkor érné meg csinálnod, ha a vállalkozásod lenne ez, de úgy pl kilátogatsz cégekhez, vállalkozókhoz.

Látod a nonverbális jeleket, de nem csak tőle, hanem alkalmazottjaitól, vevőitől...stb

Több embert lehet megfigyelni, informálódni ...stb


+ ha félre "diagnosztizálod", akkor fa&zulhatsz is. 😂

2019. ápr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy te még sikertelenként, mások sikerét akarod újra átmásolni vagy más szavakkal leírni, nem biztos, hogy bárkit is érdekelni fog."


Nem feltétlenül látom ugyanígy.

Lehetnek olyan magvas gondolatai, rálátása az emberi pszichére, amivel sokat segít neked úgy is valaki, hogy ő maga nem épített fel extraprofitot termelő megavállalatot.


Ez természetesen nem arra vonatkozik, hogy valaki úgy oszt befektetési tanácsokat, hogy ő maga sohasem kockáztatta a pénzét, vagy azt, hogy úgy képez ki vezetővé, hogy neki sohasem volt alkalmazottja.


De azt gondolom, hogy a hitelesség nem csak a tettek mögött rejtőzhet. Lehet olyan "sokat bizonyított" vállalkozó, aki képtelen szavakban átadni azt, amit egy más, területre szintén rálátó, ám nem csúcsvezető igen.


Van pl. egy idehaza nem ismert előadó, aki szinte már egyfajta mentorom - ő például tudtommal csak a könyveiből és előadásaiból él meg, de soha senki nem segített annyit nekem a gondolataival és tanításaival, mint ő.

2019. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!