Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » (KATA számla) Mikor köteles a...

(KATA számla) Mikor köteles a vevő kifizetni a számlát?

Figyelt kérdés

Kicsit ellentmondásban van számomra a fejemben. A számla teljesítési dátuma és fizetési határideje megegyezik.

A szerződésben amit aláírtunk az alábbi szöveg szerepel:

"Megrendelő az általa igazolt teljesítés alapján kiállított számla teljesítési dátumát követő 15 napon belül köteles a Vállalkozói díjat átutalni Vállalkozónak a …számlaszámú bankszámlájára"

Én értem rosszul vagy utalnia kellene a fizetési határidő napján?



2018. febr. 28. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a számla kiállításától számított 15 napon belül kell fizetnie.

De: "Megrendelő az általa igazolt teljesítés alapján" - ez megtörtént, hogy a megrendelő igazolta a teljesítést?

Mert ha nem, akkor hivatkozhat arra, hogy még nem vette át a munkát.

2018. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
rosszul írta, a teljesítés dátumának a 15 nappal a fizetési határidő előtt kell lennie. Sőt én 8 napot szoktam írni.
2018. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Megkapta a teljesítési igazolást a számlával egy időben. :)
2018. febr. 28. 12:20
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A számla teljesítési dátuma és fizetési határideje megegyezik."

"Megrendelő az általa igazolt teljesítés alapján kiállított számla teljesítési dátumát követő 15 napon belül köteles a Vállalkozói díjat átutalni Vállalkozónak"


A számla a szerződésnek nem felel meg.

2018. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mivel a megrendelő 13-án adott visszajelzést a teljesülésről, ezért a számla kiállítási dátuma 15-e lett, a fizetési határidő 28 a számla teljesítésével együtt. Az adatok a számlára megegyezéssel kerültek fel.
2018. febr. 28. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Rosszul van kiállítva a számla ☺ 15 nap a teljesítés és a fizetési határidő között a különbség, ha úgy írtátok a szerződésben.
2018. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha eltekintünk a kitöltéstől és azt mondjuk hogy közös megegyezés alapján történt a dátum kiválasztásra, akkor mikor kell fizetnie?
2018. febr. 28. 12:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Valami EU-s ÁFÁ-s kavar miatt hoztak egy új jogszabályt, miszerint a folyamatos teljesítésű szerződéseknél a teljesítés és a fizetési határidő dátumának egyformának kell lenni. Valószínűleg nem tudott erről az, aki magát a szerződést megfogalmazta.

Én nyelvsulinál tartok tanfolyamot vállalkozóként, és ugyanez van ott is. Mi úgy oldottuk meg, hogy bár a tényleges teljesítés a hónap vége (a konkrét hónapban leadott órákat fizetik), a számlára teljesítési időpontként ugyanazt írom, ami a fizetési határidő. Nálunk az 8 nap, azaz a hónap végén leadott számlán a keltezés a kiállítás napja, a teljesítés és a fizetési határidő dátuma pedig a számla kelte + 8 nap. Elég idióta rendszer, teljesen logikátlan, állítólag valami eu-s áfás határidő miatt kellett így, ami ráadásul végképp nem érint, mert nem vagyok áfás.

2018. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na ez már kicsivel beljebb vitt :) Köszönöm, kedves hozzászólók!
2018. febr. 28. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 vagyok. Hogy mikor fizet, az megbeszélés kérdése, teljesen mindegy, mi áll a számlán.

Csak egy példa: tavaly a KLIK-kel (azaz állami céggel) volt egy hónapos szerződésem júliusban, a számlán 15 napos fizetési határidőt kellett megadnom (ők mondták), és a pénzt november végén utalták. Már magán a szerződésen is rajta volt, hogy kifizetések csak akkor lesznek, ha valami pályázati pénz beérkezik nekik.

A nyelvsulinál meg mindig hétfőnként van utalás, ott is előfordul, hogy túlszaladnak pár nappal a fizetési határidőn, ha például péntekre esik a hónap utolsó napja, és nem ér be hétfőig a postán küldött számla. Igazából nincs jelentősége. A lényeg, hogy fizessenek, az a pár nap nem oszt, nem szoroz.

2018. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!