Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A jövőben milyen szakmákra...

A jövőben milyen szakmákra nem lesz szükség? Én az építésre gondoltam (gázvezeték szerelő, víz szerelő)? Ezek nem lesznek robotizalva vagy nem?

Figyelt kérdés

#robot #szakmajovo
2018. okt. 28. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Akármennyire is fejlődik a robotika, én őszintén nem aggódnék azért, mert nem lesz munkád a robotok miatt. A mi életünkben Magyarországon ez nem egy valós veszély, én úgy gondolom. A gépesítés sem tett munkanélkülivé, csak gépekkel kellett együtt dolgozni tovább. Ez lesz most is, és igencsak lassan.
2018. okt. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Elvileg igazad van, gyakorlatilag ezt nem lehet megmondani - senki nem lát a jövőbe.

Kb. 4 éve olvastam egy cikket, hogy 5-10 év múlva nem lesz szükség a teherautó sofőrökre, kamionosokra, autó vezetőkre és mivel már akkor is ment a kísérletezés a Teslával, ezért ez logikusnak is tűnt.

Erre miből van most a legnagyobb hiány? Többek között a fuvarozókból :D

2018. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

"A gépesítés sem tett munkanélkülivé, csak gépekkel kellett együtt dolgozni tovább."


Gyaanítom, hogy az a több száz BKV pénztáros, akiket elbocsátottak a jegyautomaták üzembehelyezése miatt, nem feltétlenül osztja ezt a nézetedet.

2018. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A robotizálás elsősorban a gyártás, termelés területén fog végbemenni, ahol kiváltják a sori betanított munkát.
2018. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az építés területén azért lehet lesz visszaesés idővel. Ha nem a robotizálás hát a nyomtatási technika miatt. Már most építettek kísérleti házakat sikeresen 3d nyomtatási módszerrel. Nem mondom, hogy tuti mindenhol alkalmazni fogják, de lehetséges. Viszont akkor meg lehet tanulni 3d nyomtatással kapcsolatos dolgokat.
2018. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a pénztárosok pórul jártak, mert egy nyomtatást és pénzvisszaadást az automaták is meg tudnak csinálni (és ez már akkor sem volt szakmunka, azért ezt mondjuk ki). De azért attól még messze vagyunk, hogy gázvezetéket szereljenek robotok felügyelet nélkül. Emiatt nem kell másik pályát választania, jó pár éve van még, mire ez a veszély egyáltalán felmerül.
2018. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nehéz jósolgatni, de azért a tendencia szerintem egyértelmű. Olvastam a témában több külföldi és magyar forrást, utóbbiak közül például ezt ajánlom:

[link]


Nagyjából egyelőre úgy tűnik, hogy elsősorban a képzettséget nem igénylő (betanítható) munkák lesznek gépesítve, bár nem feltétlenül csak azok.

2018. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jön az AI és utána 5 év alatt minden robotizálva lesz, nem lassan hanem mint az ipari forradalom idején a gőzgép feltalálásával. Legjobb ha nem tanulsz semmit közmunkát vállalsz amíg a mesterséges intelligencia bevezeti az alapjövedelmet.
2018. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az építőipar még sokáig nem lesz robotizálva. Ami nagyon gyorsan meg fog szűnni (sőt, már zajlik): pénztáros, bármilyen jegyeladó, adminisztrátori, asszisztensi munkakörök.
2018. okt. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az építőipar még sokáig nem lesz robotizálva."


Dehogynem:

https://www.youtube.com/watch?v=GUdnrtnjT5Q

2018. okt. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!