Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bérelt lakás címére lehet...

Bérelt lakás címére lehet alapítani egy kft-ét?

Figyelt kérdés
2018. nov. 2. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Akár székhelynek, akár telephelynek akarod bejelenteni, a tulaj ügyvéd előtt tett beleegyező nyilatkozatára van hozzá szükség.
2018. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A "probléma" az,hogy egy társasház közös osztatlan tulajdonában lévő -teljesen felújított - lakásról van szó. Egy fiatal pár lakik a lakásban pár hónapja,de az ajtón található egy cég neve,ami ezen a lakcímen lett alapítva. Ki adhat engedélyt a cég bejegyzésére ilyen esetben?
2018. nov. 2. 14:15
 3/16 anonim ***** válasza:
20%

Teljesen mindegy, a tulajdonos(ok) beleegyező nyilatkozatára van szükség, különben nem lesz a cég bejegyezve.

Aki még nem ért hozzá, inkább olvasson utána, ne pontozgasson.

2018. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A kft-ét már 2017.04.hóban bejegyezték annak ellenére,hogy a lakást még ki sem adtuk. A közgyűlés csak arról hozott határozatot,hogy felújítják a lakást,majd hosszabb távra kiadjuk. A tulajdonosok közül (72 lakás) senki sem adott engedélyt arra,hogy bárki is céget alapíthasson a lakás címére.
2018. nov. 2. 15:09
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
#3 Rosszul tudod, elég ha a cég ügyvezetője nyilatkozik, hogy johszerűen használja a cég a székhelyet/telephelyet. Nem kéri a cégbíróság a tulajdonos hozzájárulását.
2018. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5/5 Biztos,hogy nincs így,mert akkor bárki,bármikor,simán felhasználhat egy ingatlant a cégbejegyzéshez. Egyébként itt nincs semmilyen cég,csak a tábla. A lakásban,mint írtam egy fiatal pár lakik.
2018. nov. 2. 18:13
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Kérdezd meg a közös k-t hogy kerül oda a kft
2018. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
#6 Biztos, hogy így van, de tudatlanokkal nem vitatkozom...
2018. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg elég egy ügyvédi nyilatkozat? Én egyéni vállalkozó vagyok, a székhely a saját tulajdonom, mégis a kormányhivatali jelenésnél az egyik pont volt, amit ellenőriztek...
2018. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Az egyéni vállalkozás más kategória, amit írtam a cégekre vonatkozik.
2018. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!