Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetne elkezdeni/beind...

Hogyan lehetne elkezdeni/beindítani egy egyéni vállalkozást grafikusként?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam neten erről, de jobban örülnék személyes tapasztalatnak, vagy bármilyen segítséget meghallgatok. Fiatal vagyok, 24 éves nő, jelenleg van egy munkahelyem, amit nagyon szeretek. Viszont csak 30 órában dolgozom, jelenleg nem is vesznek fel többre, mert nagy cég, és jobban szeretik a sok részmunkaidős dolgozót. Gyakori, hogy 3-4 nap alatt ledolgozom, szóval időm az van, nem is keresek rosszul egy 30 óráshoz képest, de tény, hogy nem elég, és én grafikusnak tanultam, most pedig designer képzésre járok, amit szeretek csinálni. Volt, hogy grafikusként kerestem munkahelyet, igazából 8-10 órásban dolgoztam volna, és annyi lett volna a keresetem, mint amit most megkeresek. Ezért nem vállaltam el. Először is leszögezem, tisztában vagyok vele, hogy nehéz egyéni vállalkozóként nekikezdeni, szóval nem azt mondom, hogy huss és én már vállalkozó vagyok, hanem a kérdés az, hogy hogyan kezdjek neki. Hogyan tudnám most elkezdeni azt, hogy kapjak megrendeléseket, hogyan hirdessem magam, vagy van-e lehetőség arra, hogy egy cégnél végzek otthoni feladatot. A kapcsolatok kialakítása érdekel, mert jelen pillanatban nincsennek olyan ismerőseim, akiknek tudnék bármit is készíteni, nem igényelnek ilyeneket. Biztos hosszú folyamat lesz, de időm van, és én ezt szeretném csinálni. Aztán kitudja lehet, hogy majd teljes állásban végzek, de ez még messze van.

2018. nov. 22. 07:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A grafikusok általában már e képzés alatt vállalnak projekt munkákat, amik beépülnek a portfóliójukba , így kezdetben adószámmal is, később a képzés után pedig vállalkozás formájában szoktak elindulni, ha nem kimondottan ahogy írtad is, alkalmazottként foglalkoznak vele.
2018. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szabadúszóként már nehéz, le van osztva a piac. Érdemes ügynőkségeknél alvállalkozóként próbálkozni.
2018. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!