Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudnék 16 évesen pénzt...

Hogyan tudnék 16 évesen pénzt keresni?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, van egy drónom amit nemrég vettem, és szeretném "visszakeresni" az árát (érték a drónozáshoz, már van tapasztalatom). Én videók készítésére gondoltam, de jöhetnek más ötletek is. Pl.:Van egy cukrászda, elmegyek, készítek pár képet videót, megvágom, és odaadom nekik egy összegért.

Igen, tudom hogy drónokkal nem lehet legálisan repülni, és nem fizethetnek/dolgoztathatnak kiskorúakat de vissza szeretném keresni az árát.

Más ötleteket is várok a pénzszerzésre.



2019. jan. 3. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

És számlát is adsz 16 évesen?

És van drónpilóta jogsid 16 évesen?

És van a drónra kötelező biztosításod 16 évesen?


Ez felejtős töki!

2019. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

" l.:Van egy cukrászda, elmegyek, készítek pár képet videót, megvágom, és odaadom nekik egy összegért."


Ez számlaköteles lenne.

Engedélyre lesz szükséged


Nincs olyan épeszű vállalkozó aki 16 éves gyereket bízna meg ilyen melóval.

2019. jan. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A drón engedély szinte egy lehetetlen dolog, mivel nincs rendesen szabályozva, ezért 30 nappal előtte meg kell mondanod, hol és mikor fogsz repülni, és mindennel együtt kb 30 000Ft-ot kell befizetni. Ezt szerintem Magyarország-on csak a profi drónozók (3%) tartja be. A többi (97%) hobbi felhasználót nem érdekli. Viszont sajnos arra tényleg nincs lehetőség, hogy pénzért csináljam, mivel kiskorú vagyok. És esetleg más ötletek pénz szerzésre? (Pl nyári diákmunka ezzel a témával kapcsolatban?)
2019. jan. 4. 00:39
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Pont azért van ilyen szabályozás, hogy ne csinálhass meg mindent, még ha technikailag lehetséges is lenne. Ez pont a te felnőttkorodban lesz baromi fontos és a mindennapi élet része, jobb, ha már most megtanulod.


Például, gondolom, ha minden kötél szakad és elmész egy gyárba melózni, te se örülnél neki, ha még a klotyó alját is meg az öltözőhelyiséget is bekamerázná a munkáltatód, meg lehallgatókészülékeket szerelne fel arra hivatkozva - a te logikád szerint - hogy neki joga van ellenőrizni a munkavállalót, pénze meg van oda is kamerára meg lehallgatókészülékre. Egyébként a cukrázda vendégei se biztos, hogy örülnének neki, ha lefotóznád őket, lehet, hogy épp a feleségüket csalják meg ott a szeretőikkel.. De a múltkor olyan bandát is fogtak az ukrán határon, amelyik drónnal próbált cigit átcsempészni a határ túlsó oldaláról.


Vén hülye szakikkal már nem lehet mit csinálni, úgyse fér a fejükbe, hogy csak azért, mert kijön valami új dolog amivel mindent meg lehet csinálni, az még nem jelenti azt, hogy meg is csinálhatják - legalábbis addig, amíg milliárdokra meg nem büntetik a céget miattuk és úgy ki nem rúgják őket, hogy a lábuk se éri a földet.

De neked már muszáj lesz megtanulni, te nem mehetsz el ez után "kapja be mindenki, gecó világ" felkíáltással rokkantnyugdíjba mint ezek.


Szerintem épp azzal tudnál később sok pénzt keresni, ha ezekre a szabályozási témakörökre állnál rá.

2019. jan. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

1es,olyan nincs, hogy drón pilóta vizsga. Viszont a kérdező jól tudja a mai szabályozás a lehúzásra megy.

16 évesen csak diákmunkázni mehetsz árufeltöltőnek vagy gyárba csomagolónak. Kb ezek vannak a te korosztályodnak. A drónnal nem tudsz pénzt keresni, mert számlaképesnek kell lenned, ahhoz meg vállalkozás kell, ami 18 év alatt nem megvalósítható.

Akik drónvideózással foglalkozik, annak legalább egy Dji Mavick pro, de még jobb esetben Phantom van. Ugye kell hozzá olyan microSD, ami bírja a 4Kt írási sebességben, na meg otthon olyan erős gép, amivel tudod kezelni ezt a minőséget (általában Mac gépekkel dolgoznak). Ezekkel lehet olyan minőséget elérni, amiért már pénzt is lehet kérni.

Mi is drónoztunk, de csak magunknak.

2019. jan. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok, először is köszi a válaszokat. #4-es igen a drónom tud 4k-t, és van elég erős gépem, hogy meg tudjam rajta vágni a videókat.

#3-as úgy látszik rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet, bocsi, én úgy gondoltam, hogy amikor nincsenek ott emberek, vagy ha vannak, megkérdezem őket, hogy meg-e engedik (természetesen miután leegyeztem a "cukrászda" tulajávak), amúgy nem értem mire célzol ezzel a "bekamerázással" én elmennék 1-2 óra alatt levideóznám a (ebben az esetben) cukrászdát, otthon megvágnám és leadnám. Ennyi.

#1-es és #2-es igazatok van, pénzért nem csinálhatom, de azért köszi!

2019. jan. 4. 11:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Van esély rá, hogy egy patronátus lelkivilágú cukrászdás vállalkozó ahelyett hogy a fejedre nyomna egy barackot, ad érte némi pénzt.

De nem valószínű hogy az első ilyen lesz. ha 10 cukrászdát levideózol így akkor talán lesz egy vagy még többől csak. Vagyis jóval több munkát kell elvégezni egy alulfizetett juttatásért. És valóban minden esetben a feljelentést kockáztatod.

Több fantázia van ebben ezen a szinten abban, hogy cserébe adják oda egy darabig este a megmaradt sütiket.

2019. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, azokat a példákat azért hoztam, hogy azt érzékeltessem, hogy a technikai lehetőség nem ad rá egyúttal jogot is.

Nincsen még pontosan tisztázva, hol vannak a határok a drónozásban, ezért van ilyen hülye életszerűtlen szabályozás, hogy 30 nappal előtte jelentsd be. Mert akkor valaki még rá tud nézni mielőtt csinálnád, hogy ez mivel járhat (előreláthatólag sértheti sok ember személyiségi jogát? Paksi atomerőmű fölé, vagy vasúti pályaudvar fölé akarsz berepülni vele, ahol ha elcseszed, azzal tömegkatasztrófát is tudsz okozni?), illetve ha nem kértél engedélyt, akkor már rögtön gyanús lehet, hogy mit keres itt valami, amiről mi semmit se tudunk - így kaphatják el könnyen a drónos cigicsempészeket.


Az egésznek annyi a lényege, hogy ha rám hallgatsz, a röpködéses aprókunyerálás helyett inkább a témakör szakértőjévé próbálsz válni. Még elég fiatal vagy hozzá, és ha ezeket a kérdéseket jól vágod, azzal később sokkal többet tudsz keresni, mint az eredeti ötleteddel. Meg nem is kockáztatod azt, hogy valaki az egyszerűbb megoldást választva feljelent magánterület/személyiségi jogok megsértése/engedély nélküli röptetés miatt.

2019. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerelj motor nélküli papírrepülőre kamerát, azzal az engedély nélküli röptetést nem valósítod meg mert arra nem kell engedély. (Persze a légi videózás attól még ugyanúgy illegális)
2019. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tescoba hiány van árufeltöltőből :) Keresd vissza ott az árát.
2019. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!