Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA befizetése hogy történik?...

KATA befizetése hogy történik? Vonják a számláról, manuálisan utalnom kell vagy csekken kell feladni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 3. 07:53
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
Utalni kell, közleménybe beírni adószámot.
2019. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha még nincs könyvelőd, akkor javaslom, mindenképpen keress egyet - pl. az ilyen és más dolgok miatt.

Sok olyan adózási dolog van, amire esetleg nem gondolsz, nem vagy tisztában vele - ilyenkor jól jön egy könyvelő (meg az éves adóbevallásnál), akitől lehet kérdezni.

Nem is muszáj minden hónapban fizetni neki - állapodjatok meg egy negyedéves - féléves díjban és akkor bármikor tudsz tőle kérdezni telefonon, emailben.

Engem pl. mindig Ő figyelmeztet az iparűzési adóra.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: utalni is lehet és csekken befizetni is - minden hó 12-éig. Ha januárban kezdtél, akkor febr. 12-ig, ha februárban, akkor márs 12-ig kell utalni: a közleményben fel kell tüntetni, hogy KATA vagy kisadózó és az adószámot (én a nevemet is be szoktam írni, de nem kötelező)

2019. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!