Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyjából jól számoltam így?...

Nagyjából jól számoltam így? Megfelelő lesz az étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


182 cm magas, 95 kg-os férfi vagyok, valamennyi izomtömeggel, de némi súlyfelesleggel, amit szeretnék eltüntetni, leszálkásítani.


Edzésem: heti 2 intervallum futás + heti 2 súlyzós


Elvileg testsúly csökkenéséhez kb. 3000 kalóriát szabadna bevinnem. Pl. egyik napi étrendem így nézett ki:


- 1. Szendvics rozskenyéről, sonkával, zöldségekkel = 500 kcal


- 2. 2 alma = 160 kcal


- 3. Csirkemell rizzsel, zöldséggel = 470 kcal


- 4. Csirkemell rizzsel, zöldséggel = 470 kcal


- 5. Turmix = 120 kcal


- 6. Rántotta 4 tojásból hússal, zöldségekkel = 600 kcal


Ez így 2320 kalória. Csak vizet iszom. Ha beleszámolom azt, hogy lehet 1-2 helyen nem teljesen pontosan becsültem meg a mennyiséget, vagy rosszul számoltam, akkor is lehet max 2600-700 kcal. Megfelelő ez fogyáshoz az említett sport mellett? A napi kajám kb. így néz ki, csak nyilván sokszor más összetevőkkel, de hasonló minőségű ételekből.


2016. aug. 11. 18:51
 1/4 anonim válasza:

Kiszámoltam körülbelül 3000 kalóriát kell bevinned , jól számoltál.

Az étrend szerintem nagyon jó csak figyelj a csirkemellnél meg a rizsnél a mennyiségre is, hogy hány gramm, én személy szerinte a ch-t fehérjét, zsírt, számolom nem a kalóriát . Mivel te 95 kg vagy ezért 2x95 : 190 g szénhidrát kéne bevinned. És 2-3g fehérjét tskg onként. Azaz olyan 200 lenne az ideális , ha van rajtad izom és megakarod tartani.Az étkezés felosztás az kiváló . Szendvicst hanyagolnám és a sonka se a legjobb étel a fogyáshoz. a zöldségek jók. A turmix az fehérje turmix ? egy adag?


Szóval olyan napi 800 g csirkemellet kéne megenned, és olyan 230 g rizst. Ha a fent említett turmix az fehérje turmix, akkor az ugye 20 g fehérje szóval 700 g csirkemell elég lenne. De már 1 g fehérje/tskg onként fogy az ember. Ja és amit beviszel tojásból azt is levonhatod . A zöldségek jók azokat ehetek tonna számra.

Körülbelül így ennyi. Szerintem ezeken kéne változtatni , de nem szólok bele hogy kalóriát vagy makrokat számolsz. Én csak elmondtam hogy így könnyebb és több értelme van.

2016. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, a turmix az 1 adag fehérje turmix, ténylegesen étrend kiegészítőként használom, tehát általában edzés után, de van hogy becsúszik délelőtt a gyümölcs helyett.


Számolom a makrokat is egyébként, a fehérjét sokszor nehéz összehoznom, általában a fehérje 160-200g között mozog, a szénhidrát pedig hasonló szinten. Lehet nem jó hogy kb. azonos a kettő, próbálom a fehérjét túlsúlyba helyezni de nem mindig sikerül. Igazából csak a csirkemell, tojás, túró, fehérjeturmix a fehérje forrásom, lehet még valami után kéne néznem..


A szendvics ritkán csúszik be, amikor azt van kedvem csinálni, a reggeli is általában tojás, vagy zabkpehely inkább.

2016. aug. 11. 20:38
 3/4 anonim válasza:

Szerintem ez ép elég fehérje forrás .

Ha valóban csak egyszer kétszer csúszik be a szendvics akkor mehet nyugodtan, hisz nem versenyre készülsz :) (gondolom)


Számolod a makrókat ? na az szuper szerintem akkor így jó minden ahogy van én nem nagyon változtatnék rajta. :)


Sok sikert. !

2016. aug. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hájnak nem kell fehérje, nettó testtömegkg-onként 2 gramm fehérje is elég. De nem gond, ha kicsit több, max. felesleges, de mivel azért szór kicsit a fehérjeigény, úgysem lehet pontosan megmondani, hogy honnantól felesleges a mennyiség.


A kalóriaigényedet nem tudhatjuk, ki kell tapasztalni, hogy mennyivel fogysz megfelelő tempóban. De kiindulásnak ez jól hangzik, majd meglátod, mi lesz az eredmény s módosíthatod a szénhidrátmennyiséget, ha kell.

2016. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!