Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elrontottam, vagy maradhat így?

Elrontottam, vagy maradhat így?

Figyelt kérdés

Nem rég volt két kérdésem itt (nem, nem én vagyok mind, mielőtt beszóltok, meg nem én vagyok az, akinek nem dolgozott a könyvelője, vagy mi).


A lényeg annyi, hogy KATA-s és ÁFA mentes egyéni vállalkozó vagyok. Szolgáltatást nyújtok, ami több napig tart, szóval ha ezt jól mondom, akkor időszakos. Pl. ilyen lehet egy weboldal karbantartása, amit 1 hónapig vállalok. Eddig a számlákat mindig úgy állítottam ki, hogy amelyik nap nekem beérkezett a pénz, én már állítottam is ki, mert nem akartam későbbre hagyni, mert nagyon sok a tennivalóm. Így az a nap lett a számla kelte és a fizetési határidő is (előre fizettek), amikor a pénz megjött, viszont én a munkát másnap kezdtem el mindig, ezért a teljesítést másnapra dátumoztam mindig, ezt az időszakot meg is jelöltem megjegyzésben, hogy mettől meddig nyújtom a szolgáltatást. Akkor most rosszul csináltam eddig? A számla kelte a teljesítés időpontja is, ha előre fizettek? Nem értem, hogy hogyan függ ez össze, hisz ha én megegyeztem a vevővel, hogy holnaptól teljesítem a szolgáltatást, de ma kiállítom a számlát, akkor a teljesítés dátuma miért a mai nap, ha ma semmit nem csinálok, azaz semmit sem teljesítettem, csak kiállítottam előre a számlát...


Még egy kissé idevágó kérdés: Fizetési határidőt lehet megadni visszamenőleg? Pl. tegnap küldték a pénzt, de ma állítom ki a számlát, akkor a fizetési határidő a tegnapi nap legyen, vagy lehet a mai is?


Még egyszer, én nem az a kérdező vagyok, legyetek szívesek, ne szólogassatok be a tudatlanságomért (más kérdező miatt is engem oltogatnak), nekem nincs könyvelőm, én bevallom, de hamarosan megkeresek egy szakembert, mert belátom, szükségem lesz rá, de addig is szeretnék valamennyi dolgot megtudni.


2019. febr. 15. 04:18
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ezt már kérdezted és leírtam: NE A GYAKORIN KÉRJ ADÓZÁSI TANÁCSOT!!! Értsd már meg, hogy fogalmad sem lesz róla, ki válaszolt jót és ki nem - a másik kérdésednél is ellentétes válaszok érkeztek - a nAV viszont jól megbüntet, ha nem jól számlázol.

Hívd fel a NAV ügyfélszolgálatát, keress könyvelőt, adótanácsadót, stb, de ne itt kóklerkedj.


És nem "beszólok", hanem ez a legjobb tanácsom, a TE ÉRDEKEDBEN!!!

2019. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ez már beteg, amit csinálsz.

NE legyél már ennyire sóher, olyan kérdéseid vannak, amivel rohadt nagyot lehet bukni. Húzz el végre egy köynvelőhöz.

2019. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te kiszámlázol egy időszakot, az még nem biztos, hogy időszakos elszámolású ügylet...
2019. febr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress azonnal egy könyvelő. Nem is értem, hogy fogható bele így bárki egy vállalkozásba, hogy nem jár utána dolgoknak. De ha kérdésed van a NAV-nál is segítőkészek, eddig mindig segítettek nekünk is, sőt egy könyvelő is tőlük kérdez, ha elakad.
2019. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kaptam hétfőre adótanácsadótól időpontot, megyek. :)
2019. febr. 15. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Kár, hogy a múlt héten is ezt mondtad... Azóta már eltelt egy hétfő... mégis melyik hétfőre kaptál időpontot, mondjuk 2019 máj.13-ra? :D
2019. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondom, összekeversz valakivel. Adótanácsadóhoz megyek az Izabella utcába, reggel 11-re... Most miért mondanám?...
2019. febr. 15. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!