Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Számítógépeket szeretnék...

Számítógépeket szeretnék építeni, hol hirdessem?

Figyelt kérdés

Ilyen kis kockagyerek vagyok, 16 éves. Elhatároztam, hogy most már pénzt kéne csinálnom ebből. Arra gondoltam, hogy gépeket építenék, állítanék össze. Annyi pénzem van, hogy ha valami nem jönne össze(nem valószínű de kitudja) akkor tudjam fedezni az összegé, szóval ezzel nincs gond

Hol lehetne ezt hirdetni?

Nyilván Google..., de inkább arra lennék kíváncsi, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak



2019. márc. 3. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Sehol, ha csak nem akarod hogy megbüntessen a NAV.


Egyébként szerinted ennek mekkora piaca lenne? Már minden áruház ahol darabonként lehet venni az alkatrészeket pár ezer Ft-ért lehet kérni összeszerelést.

2019. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Ingyen összerakják a legtöbb boltban

Téged meg szarrá büntetne a NAV, menj inkább a Mekibe dolgozni, abból pénzed is lesz

2019. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyáron voltam és menni is fogok diákmunkára. De elég sok projekten dolgozom, amihez kell a pénz.

A NAV os dologra nincs legális út, magánszemélyként?

Igazából amúgy egy ilyen kompltebb folyamatra gondoltam, hogy tervezés, építés, win telepítés, pprogramok telepítése. És nem túl nagy összegért.

Így is halott az ötlet?

2019. márc. 3. 23:29
 4/9 anonim ***** válasza:

De lehet legálisan, egyéni vállalkozóként, ahoz minimum 18nak kell lenni


De még egyszer, amit itt leírsz azt bármelyik számításteknikai bolt, webshop ingyen megcsinálja

2019. márc. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kb 10-15 éve halott...


Jogtiszta licenceket honnan szerzel hozzá?


16 évesen max adószámos magánszemély lehetsz, amivel nem szerelhetsz számítógépeket, max ltd-t alapíthatsz Angliában, de ahhoz meg kellene egy 200.000 beugró és mivel piacod erre gyakorlatilag 0 lenne, így bukó. Más kérdés, hogy 20% áfával adni magyar magánszemélynek azt amit a hazai boltok 27% áfával adnak, már abból hozzád csábíthatják a vevőket a cégeknek meg áfamentesen tudod adni éves 29 milliós bevételig a cuccokat, megint más kérdés. De ehhez meg sokat kellene utazgatnod, konkrétan fél évet kint kellene élned, laknod Angliában, vagy keríteni valakit aki kint dolgozik és betársul veled.


Az meg végképp érdekes, hogy magad sem vagy biztos abban amit szerelnél... Legalábbis egy 5-6000 euros gépnél már kicsit neccesebb a dolog.

2019. márc. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ilyen kis kockagyerek vagyok, 16 éves."


16 eves gyerek ilyent magarol nem ir. ;)

2019. márc. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy szerinted kikből épülne fel a vevőköröd?


Aki nagyon nem ért hozzá, az nem építtet gépet, hanem megvesz egy kész összerakottat.


Aki valamennyire ért hozzá, az megveszi a webshopon/boltba a hardvereket és ott össze is rakatja.


Aki nagyon ért hozzá, az megveszi az alkatrészeket, és össze rakja magának.


Akkor neked kik fizetnének ezért?

2019. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Hát ja, ahogy leírták már többen is, ennek nem nagyon lesz piaca, mert vagy készen veszi meg magának az ember a gépet, vagy összerakja magától, vagy esetleg egyben kéri, egy csomó webshop csinálja ezt ingyen.

Számítógép-szerviz működhet, de ha tényleg kockagyerek vagy (:D) és nagyot akarsz szakítani, akkor elmész programozónak.

2019. márc. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felejtsd el!

Szomszéd nénikének segíts kivinni a szemetet, levinni sétálni a kutyát, bevásárolni, fáslizni a lábát, ablakot mosni, stb. hátha kapsz egy kis zsét.


Eleve az ilyen sufnilegosokban nem bízom, mert ki tudja, milyen használt fost raknak be.


Az emberek 88%-ának laptopja van, 7% egyben vesz gépet, vagy összerakatja, 2% összerakja magának, mert úgy spórol, marad 1%, amire vannak egy csomóan. És tuti, hogy nem egy 16 évesre fognak tódulni az emberek.


Örülhetsz, ha a haverod megkér, hogy segíts neki, de fizetni ő meg nem akar.

márc. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!