Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Igaza van a pékségnek? Nem...

Igaza van a pékségnek? Nem engednek bankkártyával fizetni.

Figyelt kérdés
Minden hétköznap reggel bemegyek a munkahelyem melletti pékségbe és veszek pékárút reggelinek 150-200 ft értékbe, kb. 2 hete és bankkártyával fizetek. Ma reggel szóltak hogy 1000 ft alatt nem fizethetek többet kártyával, mert nekik veszteséges amit művelek.
2019. ápr. 8. 12:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

"fizetésnél meg egyből mutatta, hogy ott van mellette az ATM, vegyek ki pénzt akkor...szóval végülis vasárnap, mikor minden zárva volt, ettem egy jó drága pizzát..."


Ilyenkor mondanám meg kedvesen, hogy akkor köszönöm a meghívást, viszontlátásra!

2019. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

"Ma reggel szóltak hogy 1000 ft alatt nem fizethetek többet kártyával, mert nekik veszteséges amit művelek."


Nagyon egyszerű, ilyen cigánykodó helyre nem kell többet bemenni.

2019. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

11. elgondolkoztam rajta, mikor kimentem az ATM-hez, hogy inkább leszarom, nem ér többezer forintot az a pénzfelvétel(végül asszem 2300-at számoltak fel...), de túl éhes voltam :D


legközelebb inkább tartok magamnál készpénzt vagy viszek kaját, ha vasárnap mászkálok itt a környező országokban.

2019. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem is értem, hogy egy pékség minek tart terminált. A vásárlások jelentős része úgyis aprópénz, és meg lehet előzni az öntudatos állampolgárok problémázását.
2019. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%
Egyszerű. Nem bankkal kell szerződni. Vannak pos terminalt kihelyező egyéb pénzügyi szolgáltatók is. 1% jutalék 200 Ft-on ez 2 Ft. havi 490 Ft számlavezetési díj és egy mastercard pl. vasarlashoz arubeszerzeshez netes rendeléshez + netbank felület, pl. utalashoz, szamlakivonathoz stb. Havi 2000 Ft alatt van a költsége, nincs forgalmi elvárás stb. és nincs probléma. Én is idegenkedtem tőle, de végül bevált. 1000 Ft alatti kosár értékkel is gazdaságosabb, mint akár egy bankszámla havi szinten.
2019. ápr. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15%

"Nagyon egyszerű, ilyen cigánykodó helyre nem kell többet bemenni."


Az is jobb ha nem megy oda, mintha kartyaval fizetne, mert azon bukik a ceg.

2019. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
40%

Hát, elég szubjektív megítélés, hogy ez akkora ordas veszteség lenne. A POS-terminál üzemeltetése nekik valóban pénzbe kerül, de az ezért fizetett összegnek csak egy része az, amit az egyes tranzakciók után fizetnek.

Ha az OTP által biztosított terminálok költségeit nézzük ( [link] azt látjuk, hogy bankkártya típusonként eltérő a tranzakciós díj és ha a legdrágábbal számolunk (külföldi kibocsátású MasterCard kártya), akkor 15 Ft+0,3434% a tranzakcióra eső díj, amit a kereskedő fizet. Ez 1000 Ft esetében 15+1000×0,003434=18,434 Ft. A legolcsóbban meg úgy jön ki, ha belföldi kiadású VISA Electron kártyával fizetnek nála, ez esetben 3+1000×0,0115=3,115 Ft-t fizet a POS-használatért. Nos, ettől nem gatyásodik le a pék, az fix.

Ezen felül viszont vannak a terminálhasználatnak egyéb díjai is, pl. pár ezer forintos havidíj meg egyéb összetevők. Nyilván valahova kell tudni fordulnia karbantartásért, hibaelhárításért is. Viszont ezekből a díjakból a kereskedő maga is kialkudhat kedvezményeket, vagy egyes POS-szolgáltatók azzal motiválják a kereskedőket, hogy minél több a tranzakció, annál olcsóbbak a fix díjak. Tehát ilyen esetben a kereskedőnek inkább az az érdeke, hogy még egy zsemlét is kártyával fizessenek ki. Ugyan ha egy 20 Ft-os zsemlét valaki külföldi MasterCard kártyával fizet ki, itt a pék bukja szinte az egész összeget, de maga a fizetés meg hozzájárul ahhoz, hogy a havidíj akár le is nullázódhasson.

2019. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
42%
150 Ft-ot szokott fizetni nem 1000-et, az ilyen ugyfelektol meg kell szabadulni.
2019. ápr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!