Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lakásfelújítással foglalkozom,...

Lakásfelújítással foglalkozom, de nagyon nehéz ügyfelet szerezni, működhet ez így üzletkötők alkalmazásával?

Figyelt kérdés

Konkrét fizetést nem kapna az üzletkötő, hanem kb mint az ingatlanirodáknál, jutalékot kapna. Tehát ha összehozna egy felújítást akkor abból 10 ezer forint jutalékot kapna meg. Ha havi 20-at összehoz akkor már komoly fizetést keresett vele. De egyébként csak szerződéseket kell neki írnia illetve az ügyfeleknek ajánlani a szolgáltatást.

Ha mondjuk egy nyugdíjasról van szó akinek kiterjedt ismerettségi hálózata van neki az is bőven elég ha havonta 3-4 munkát összehoz.

Én mindenképpen a pénzemnél vagyok, az üzletkötő a hasznom 5-10%-os jutalékát kapná meg. Viszont tőlem anyagilag függetlenül mozogna, inkább mellék mint főállásként hirdetném.


Működne, működhet ez?


2019. ápr. 12. 02:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mai környezetben egy genreálkivitelzeőnek nincs munkája? Akkor veled valami hatalmas baj van...


Havi 20 "felújítást" tudsz megcsinálni? Miből áll nálad egy felújítás, összesöpörsz az előtérben?

2019. ápr. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Sokszoros a baj..


1.Az utóbbi években, így ma is kapkodnak az építőiparban, még horror árakon is a kivitelezők után.


2. 10.000 Ft egy pl. lakásonként , szakmánként villanyszerelő, festő, burkoló, vízgáz-fűtés) 5-800.000-es projekt után, senki nem fog neked pár ezerért (0,5%-ért)üzletet hajtani, ha eleve számlaképes akkor vesz fel + tev. kört meg brigádot és 50% árréssel elviszi a boltot mindenki elől.


3. Ahogy előttem is írták, havi 20 ilyen munka nem életszerű.

2019. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Viszont ha 20% jutalék 10.000 Ft. akkor lenne ajánlatom, 57 nm-es 2 és fél szobás lakás, elektromos vezeték áthúzás ( bent lévő ajánlatok, bruttó 526.000 áfás, vagy aam katas 450.000 Ft, festés 636.000 ft aam katas )


Ha 100.000 Ft bruttóba megoldod, Tied a projekt és még jutalékot sem kell fizetned.

2019. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10% jutalék bocs, nem 20 :-).
2019. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy üzletkötőnek szerintem nevetséges jutalék a 10e.
2019. ápr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én tervezek. nem kivitelezem.
2019. ápr. 12. 10:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy te tervezel...


Két gond van veled:

1. Nem tudod leírni normálisan a problémádat, az pedig a műszaki életben eléggé ciki.

2. Mit tervezel egy felújításon? Én építész vagyok, persze, nagyobb átalakításokon van mit, de te konkrétan mi vagy? Belsőépítész, látványtervező? Elárulom, szűkös ilyen téren a piac, mert:

- befolyásos, gazdag ügyfelek komoly cégekhez mennek, őket nem találod meg valami érettségis üzletkötővel

- aki meg simán csak felújít, inkább megspórolja a borsos tervezés költségét és örül, ha a kivitelezőket meg tudja fizetni.

- aminek lenne értelme, pl. konyhatervezés - ezt a kivitelező megcsinálja ingyen a munkáért (illetve természetesen beleépítve az árba).

- Ha nincs mögötted kivitelező csapat, akkor kitörölhetik az ügyfelek a munkáddal a feneküket, nem lesznek előrébb.

2019. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat de nem ez volt a kérdés. Nem merek már írni magamról semmit mert egy csomó visszajáró van az oldalon akik azzal szórakoznak "hát megint te vagy?" hiába anonim az oldal az ilyen trollok minden kérdéshez odaírnak de a moderátor nem tiltja ki őket és ha sokat használja az oldalt nagyon könnyen felismeri a felhasználókat sőt esetleg még a kérdéseket összerakva arra is rájön ki lehetek.


Igen, látványtervezéssel foglalkozom. Kivitelező csapatokkal működök együtt akik megcsinálják a munkát és annak az árából visszafizetik a tervezés költségeit.


A látványtervezéssel hidegen kutya nem keres pedig profi vagyok a "nagy cégek" et meg egytől egyig jól ismerem, 200 ezres fizetéssel folyatják ki a fiatal ott dolgozók szemeit. Ezért gondoltam, hogy pár unatkozó nyugdíjast, diákot, stb, ilyen béna MLM szerűen megbízok, hogy keressenek megbízást erre és kapnak mondjuk 10 ezer forintot munkánként amit szintén a kivitelező csapat áll majd. Szerződést kell kötniük és ennyi.

Leírtam hát bár sok jót nem remélek, ahogy elnézem elég kritikus vagy.

2019. ápr. 12. 12:57
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Inkább költsd ezt a pénzt marketingre, meg reklámra. Amúgy csak azok életképesek, akik a tervezéstől a kivitelezési mindent megoldanak összeszokott csapattal.
2019. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy halva született ötlet szvsz.


Aki ilyen aprópénzért felhajtana neked ügyfelet annak nincs olyan ismerettségi köre, aki vevő ilyen szolgáltatásra.

2019. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!