Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A krémmániás Rácz Judit mond...

A krémmániás Rácz Judit mond nektek valamit? Nem gyanús az új márkáinak a kiemelkedően magas értékelése a régi, saját tulajdonú honlapján? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ügyes csaj, meg kell hagyni, és van üzleti érzéke.

Informatikusként diplomázott, egyedül indította el a Krémmánia oldalt, ami szerintem ma egy nőnek alap honlap.

Hatalmas adatbázis, és ami miatt oda járunk: valószínüleg több tízezer vélemény.

Éveken át csinálta, majd mikor már befutott az oldal, eladta.

De maradt a kozmetikai iparban, behozott Magyarországra egy - azt hiszem, amerikai - márkát, illetve elindította a saját márkáját is. Na most itt jön a furcsa rész: azoknak a termékeknek, amiket ő forgalmaz (elég drága dolgok), szinte kivétel nélkül igen magas pontszáma van, és kiemelkedően pozitív vélemények.

Félreértés ne essék, nem állítom, hogy ezek rossz termékek lennének, de szöget ütött a fejembe, hogy egy informatikus, akinek ráadásul ez a saját honlapja volt, úgy manipulálja ezeket az értékeket, ahogy csak akarja. Akár gyalog módszerrel is, hiszen a jelenlegi cégének is van informatikusa, akinek az a feladata, hogy kezelje a honlapot. Azaz néhány tíz/száz kamu profil, és azzal vélemények írása, amik a saját termékeket felpontozzák, a hasonló kategóriájúakat pedig le.

Felmerült bennem, hogy vajon így ezeknek a véleményeknek hány %-a lehet valódi? Gondolom nem lehet ezt kideríteni.

Az is lehet, hogy tényleg annyira csodaszerek, hogy ennyire jók a vélemények, de mindenesetre gyanús, hiszen sok-sok nő mindent kipróbál, és rengeteg orvoshoz jár, hogy a bőrét rendbehozza, sehol semmi eredmény, majd behoznak külföldről egy új márkát, ami hirtelen mindenkinek minden problémájára megoldást nyújt.

Szerintetek mi lehet az igazság?



2019. ápr. 15. 17:32
 1/6 anonim válasza:
100%
Én is kritikus voltam, amíg ki nem próbáltam őket. Komoly bőr betegségemet-amire már az összes itthon kapható márkát kipróbáltam- rendbe hozták. De amúgy biztos vannak kamu vélemények is róla, nehezen hiszem, hogy ennyi ember kipróbálna egy ismeretlen magyar márkát (ezt mint marketinges mondom)
2020. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed.

Én is több dolgot rendeltem, mert 30 felett is problémás a bőröm, és eddig nem volt rá megoldás.

De ezek kipróbálása után is ugyanott tartok - nincs megoldás.

Mégsem akkora csodaszerek.

Illetve - azóta eltelt lassan egy év, hogy kiírtam ezt a kérdést - más oldalakon nem ennyire egyöntetűen pozitív a márka megítélése, szóval ebből is arra következtetek, hogy a krémmániás vélemények nagy része manipulálva van.

2020. jan. 4. 11:02
 3/6 anonim válasza:

Én nagyon szkeptikus vagyok amúgy, de nekem tényleg bejön kettő termék is tőlük- de kettő másik (egyik pl pont az én bőrömre való) meg nem. Szerintem jó áron árulnak Paula’s Choice szerű termékeket, az is valakinek bejön, valakinek nem.

A kamu véleményekkel amúgy teljesen egyet értek mert rengeteg vélemény van a termékeknél és ez teljesen irreális, de azért van egy-két tényleg jó termékük. Nekem a hyaluron light szérum és a Calm Down nagyon bejött problémás bőrömre, nem tudom te azokat próbáltad-e már.

2020. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Meg fogom nézni, mert a franc se emlékszik, miket rendeltem tavaly tavasszal. :)


A Paulákat viszont nem adja jó áron.

Azt több kommentben olvastam, hogy mielőtt ő elkezdte forgalmazni, sokan külföldről rendelték. Innen Európából, szerintem valamelyik szomszédos országból. És postaköltséggel együtt is sokkal jobb áron jutottak hozzé.

RJ durván sokat tesz rá, persze mindenki azért csinál vállalkozást, hogy nyereséges legyen. De ő pofátlanul feltolta az árat.

És azon akadtak ki, akik ezt írták, hogy érdekes módon ahonnan eddig rendeltek, ott hirtelen megszűnt a szállítás Magyarországra. Tehát elintézte, hogy ő legyen a kizárólagos forgalmazó, és külföldről se tudja senki megrendelni jobb áron.

Szerintem ez gusztustalan. Ha bevált, és meg akarod venni, akkor csak úgy teheted meg, hogy az ő pénztárcáját megtömöd.

2020. jan. 4. 16:35
 5/6 anonim válasza:
100%
Nem akarom Juditot védeni, de azért ne felejtsd el kérdező, hogy nálunk 27% áfa van, és ez elégé betesz majdnem mindennek, illetve a forint, font árfolyam változás is rá tud tenni, egy webshopnak fenntartásának is vannak költségei, és amire mi halandók még nem is gondolunk.. A skincity, cultbeautyról még mindig lehet pc-t rendelni mo-ra.. És biztos vagyok benne, hogy van még pár webshop amiről lehet pc-t rendelni Magyarországra, csak rá kell keresni.. Ha jól tudom Judit csak a magyarországi forgalmazó, nem hiszem, hogy az összes webshopra lenne ráhatása...
2021. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
57%
Szia! A PC termékeit én személy szerint imádom, de nem skinsmartról veszem, mert drágább, mint külföldön és néha adnak rá 10 százalék kedvezményt. Hát ezzel kitörölhetném a fenekem. Én PC-t cultbeauty-ról veszem főleg black friday napján 20-25% akcióban. Az év más időszakában is van kedvezmény, meg szülinapi akció stb. A brexit miatt sem kell aggódni, nem kell külön áfát vagy vámot fizetni, ha itthonról rendelsz. Ami a g&g-t illeti, próbáltam egy két terméket (a hialuronsavasat is). Az összetevőlistát és a kiszerelést elnézve szerintem sok cuccuk nem érik meg a pénzt. Manapság már annyi márka van (koreai is) gyönyörű incivel és hatalmas kiszerelésekben. És nem tetszik az a hype sem, ami a g&g körül van (szerintem érdemtelenül).
2021. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!