Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Másodállásban lévő Kata...

Másodállásban lévő Kata vállalkozónak mennyi a táppénz összege?

Figyelt kérdés

Jelenleg a fő munkahelyemen táppénzen vagyok, kisbaba várás miatt. A másodállású vállalkozásokban (Kata, havi 25.000 fizetek) is szeretnék táppénzre menni, mennyi pénzt kapok? Illetve táppénz alatt nem kell fizetni a 25.000-et ugye?


Köszönöm a segítséget


2019. ápr. 25. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

KATA-s vállalkozóként csak akkor nem kell adót fizetned, ha a TELJES hónapban betegállományban voltál és a következő hónap 12.-éig ezt elektronikusan le is jelentetted. tehát ha pl. ápr. 10-től vagy táppénzen, akkor máj. 12-ig mindenképpen be kell fizetned a 25 ezret.

A mellékfoglalkozású táppénzt azt pontosan nem tudom, majd jönnek nálam jobban tájékozottak :-9

2019. ápr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, úgy tervezem hogy május 1.-től teljes hónapban táppénzen leszek a szulesig, utánna szuneteltetem a vállalkozást.

5 éve vagyok kata-s egyébként ha ez számít a táppénz miatt.

2019. ápr. 25. 08:27
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

0 Ft. A másodállás nem képez ellátási alapot. Azt a főfoglalkoztatás adja. Viszont ha táppénzen vagy akkor nem folytathatsz kereső tevékenységet mellette, így a vállalkozást sem tudod vinni, ez esetben viszont nem kell fizetned a 25.000-et sem teljes hónapra.

Viszont gyed, gyes mellett, nem személyes közreműködőként lehet vállalkozni másodállásban is.

2019. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehetek másodállású vállalkozó attól hogy a főállásban táppénzen vagyok... A foallasom olyan munka amit terhesen nem lehet végezni de a másodállást lehet. Szóval legálisan tudok dolgozni másodállásban attól hogy foallasban táppénzen vagyok.
2019. ápr. 25. 11:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Így van, legálisan is dolgozhatsz táppénz mellett mellékfoglalkozású vállalkozóként - de akkor az adót fizetned kell (1-es)


Bak Norbinak: ha valaki főállásban mondjuk fizikai munkát végez, arra nem alkalmas, de mellékfoglalkozásban mondjuk pénzügyi tanácsadó, akkor simán dolgozhatsz mellékfoglalkozásban vállalkozóként - ott nem kell táppénzen lennie - csak fizetni kell a 25 ezer adót.

2019. ápr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én is így vagyok, de akkor nem kapok a másodállás után semmit?
2019. ápr. 25. 12:06
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok és az 1-es is: mint írtam, erre nem tudom a választ, de könnyen elképzelhető, hogy nem.

könyvelőt vagy a NAV-ot kérdezd meg, az a biztos, hivatalos válasz.

2019. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25e katával nem vagy biztosított, nem jár táppénz.
2019. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Viszont van az a csoda, hogy hiába vagy keresőképtelen, a 25 e alól sajnos nem mentesülsz, ha a jogszabályt szó szt néző nav kirendeltséghez tartozol...


ugyanis az mentesül, aki kisadózóként tp-n van, te meg nem leszel (nem vagy jogosult). Mentesülni lehet pusztán a keresőképtelenséggel is, de csak a kieg tevékenységűeknek (nyugdíjasok).

A tv szó szerinti értelmezése alapján te nem mentesülhetsz. De vannak rendes megyék...

2019. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
látod, ha nem lennél katás, akkor nulla járulékfizetéssel most jogosult lennél ev-ként is táppénzre, a minimálbér másfélszerese után. A 25 e kata sokszor pénzkidobás... azzal semmit nem kapsz.
2019. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!