Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan indítsam el a saját...

Hogyan indítsam el a saját vállalkozásomat?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, nyáron már 18. Jelenleg esti tagozatos tanuló vagyok, és eszembe jutott egy olyan vállalkozás, ami egy elég egyedi ötlet, de lenne rá kereslet. Nincs szükségem nagy befektetési összegre. Elsőnek alapítsak kft-t vagy csinálják pár hónap tesztüzemet és utána menjek neki komolyabban a dolgoknak? Az ötlet megvan, csak a kivitelezésben nem vagyok biztos.
2019. ápr. 26. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha van 3 millió forintod az alaptőkére, alapíthatsz Kft.-t is természetesen.

Az anyagi részét jó volna egy hozzáértővel (mondjuk könyvelővel vagy adótanácsadóval) átnézni, nem bántásból, de a legtöbben teljes homályban vannak még az ÁFA kapcsán is.

2019. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát így tevékenység megnevezése meg stb nélkül nehéz jó tanácsot adni. Ha kft-t akarsz alapítani, akkor ügyvéd+könyvelő mindenképpen kell.


Lehet a tesztüzemben jobb lenne egyéni vállalkozással kezdeni és akkor meglátod, hogy mennyire megy. És ha úgy beindul, ahogy várod, akkor vagy alapítani egy új kft-t, vagy az egyéni vállalkozást alakítani át kft-vé. Természetesen csak akkor, ha a tevékenységi kör és a többi dolog megengedi ezt.


Kérdés esetén írj bátran :)

2019. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Igen, a legtöbben azt hiszik, hogy egy kft alapításához 3 millió forintnyi pénz kell, csak ez messze sem igaz. Létezik a jegyzett, de be nem fizetett tőke is, valamint tárgyi eszköz, szellemi apporttal is lehet teljesíteni a tőkét. Plusz ha egyéni vállalkozást alakítasz át, akkor abból is össze lehet hozni a jegyzett tőkét.


Lényeg a lényeg, nem kell hozzá 3 millió.

2019. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
EV-ként először, főleg, ha van mellette más jogviszonyod.
2019. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem ezt a Kft-mániát. Nem a cégforma számít, hanem az adózási forma, pláne akkor, ha egyedül vagy a cégben.


Kevesen tudják, hogy az ALDI Magyarország (adózási okok miatt) a mai napig Bt. Érdekel ez bárkit is?

2019. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen adózási okból bt az aldi? Ez érdekelne, el tudnád mondani?
2019. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A tulajdonos külföldi (kft), emiatt jobban jönnek ki anyagilag, de nem tudom mélyebben kifejteni, mert nem vagyok adótanácsadó. (A Lidl is az egyébként, gondolom emiatt.)
2019. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A bt beltagja egy magyar holding kft. Csak a kültag külföldi. Nem értem, hogy ez miért generálna más adózási módot.
2019. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

17 évesen 250.000 Ftbol alapithatsz meg a brexit előtt ltd-t is. Ugyanugy kft csak epp éves 3 millióig adómentes a belőle származó jövedelmed, az aa meg nem 12 millió hanem 27 millió felett kötelező és kevesebb az adminisztrációja az egesznek mint itthon 35+ezrekert könyveltetni havonta. Kinti biztosítottként , itthon másodállású ev-t csinalhatsz mellette járulékmentesen nyártól vagy fioktelepkent kftt hizhat letre a brit kft-d is és elég heti 10 órás munkaviszony után járulékot fizetni vagy siman tagkent másodállásban.


Itthoni kdthez sem kelk 3 millio de joval kedvezotlenebb az adózása.

2019. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Arra számítottam, hogy le leszek hordva, hogy ennyi idősen ne akarják én ilyesmit, mert úgysem fog menni. A vállalkozás maga arról szólna, hogy az ügyfeleim összeírják a bevásárló listájukat, és én elintézném nekik a bevásárlást. Nyilván nem 1-2 fő szintjén gondolkodom. Manapság azt látom, hogy a tehetősebb embereknek ehhez nincs kedvük és idejük sem. Viszont nem hallottam még olyan vállalkozásról, ahol ezt nagyobb üzemben csinálnák, emiatt nem tudom, hogy az ismeretségi körön kívül mekkora lenne erre a kereslet, illetve hogy induljak neki a dolognak.
2019. ápr. 26. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!