Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás indításához hol...

Vállalkozás indításához hol érdemes kölcsönt igényelni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó vállalkozási ötletem.

A beindításhoz szükséges pénz kb 10%-a áll a rendelkezésemre, a maradék 90%-ot kölcsönbe szeretném igényelni.

Mivel a vállalkozás még el sem indult és ingatlanfedezetet sem tudok adni, így a kereskedelmi bankok nem igazán állnak velem szóba.


Valami állami hitelre gondoltam, illetve lehetett hallani erről a növekedési hitelről, amit 2,5% adnak.

A hitel fizetése nem jelentene gondot, mert ha elindul a vállalkozás, a bevételből bőven fedezhető lenne a hitel törlesztése.


Valaki volt már hasonló helyzetben, mit javasoltok?



2019. ápr. 29. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

A növekedési hitel kezdő vállalkozásra nem fog menni - ugyanis ehhez a hitelhez lezárt üzleti év kell.


"Elvárt működési múlt: minimum 18 hónap működési múlt és legalább egy teljes lezárt évről szóló pénzügyi beszámoló

A Bank által egyedileg előírt minimális számlaforgalom teljesítése a Banknál vezetett pénzforgalmi számlán

....

- Saját erő elvárás: a beruházás tervezett nettó költségének min. 20%-a, de a kölcsönbírálat során a Bank magasabb mértéket is meghatározhat

- A kölcsön lehívásához számlát, vagy más számviteli bizonylatot szükséges benyújtani"

2019. ápr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt hallottam én is hogy induló vállalkozás nem kapja meg.

De akkor milyen lehetőség van?

2019. ápr. 29. 22:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Megoldás lehet, hogy ha sikerülne venni egy 0-ás Kft-t (szoktak ilyeneket eladni 1Ft-ért), akkor már jobbak lennének az esélyek.
2019. ápr. 29. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem.


Indulóként önfoglalkoztatóvá válás támogatásban tudsz gondolkodni ingatlan fedezet nélkül. Ahhoz is lehetne igenyelni pl. Mfb 0 % hitelt is vagy mva mikrohitelt 3,9%-al de azok is ingatlan fedezetesek.

2019. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a kondíciókkal 90%ban borítékolható a bukás.

A legtöbb vállalkozás nem képes nyereséget termelni az induláskor. Ha neked a tőkéd 90%-a hitel a törlesztés akkora teher ami mellett kicsi az esély az életben maradásra.

Nagyon alaposan számolj ki minden. Ha úgy gondolod, hogy mindent figyelembe vettél adj hozzá a tervezett kiadásokhoz 20%-ot a tervezett bevételekből meg vonj le valamennyit. Ha még mindig működőképes akkor van esélyed.

2019. ápr. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Van egy nagyon jó vállalkozási ötletem."---Mi ez a nagyon jó ötlet?


Igen tudom nem fogod elárulni, mert akkor más megcsinálja...

Itt viszont felmerülnek a következő kérdések:

-Hogyan fogod magad reklámozni?

-Hogyan fogod az ügyfeleknek kínálni a terméket, szolgáltatást, ha félted tőlük az üzletedet?


Egyetlen lehetőséged egy remek üzleti terv elkészítése, amivel befektetőket tudsz verbuválni, itt viszont vissza is kanyarodtunk a félelmeidhez és a kör bezárult :)

2019. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!