Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozásba kezdenéte...

Milyen vállalkozásba kezdenétek ha lenne hozza 4.5 millió kezdő tőkétek?

Figyelt kérdés

Most nyáron fog indulni egy pályázat (GINOP 5.1.9-17) amely a fiatalok(18-30 év) vállakozásának beindításához járul hozzá 4500000 Ft vissza nem térítendő összeggel.

A kérdésem a témában jártas, tapasztalt egyéneknek szólna első sorban. Jelenlegi meglátásotok szerint mibe lenne érdemes belevágni ennyi pénzzel?

18 éves fiú vagyok

Értelmes és komoly válaszokat várok.

Előre is köszönöm.



2019. máj. 9. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Ezt a te képességeid, érdeklődésed és potenciálod ismerete nélkül senki sem tudja megmondani neked.

Vagy aki igen, arra inkább ne hallgass.

2019. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

program célja a Magyarország kevésbé fejlett régióinak területén új egyéni vagy mikrovállalkozás indítását tervező, vállalkozói szemlélettel rendelkező, 18-30 év közötti fiatalok felkészítése saját vállalkozásuk indítására stb. a lényeg hogy se ne tanuljon sehol, se ne dolgozzon sehol.



18-25 év között ha a fiatal nem tanul, nem dolgozik, magyarul semmi élettapasztalata, munkatapasztalata, úgy általában semmihez se ért, nem biztos, hogy egy 4,5 milliós hitellel kellene kezdeni az életet, pláne egy fejletlen régióban. Az ilyen pályazatoknál alsó hangon 10 évig nézik, minden tiszta volt-e a kezdetektől fogva nagyon szigorúan, bármikor naprakészen kell lenni.


25-30 év közötti verziónál aki amit dolgozott, ki tud bontakozni. Aki könyvelőnél dolgozott ebből úgy-ahogy el tud indulni, aki villanyszerelőnél volt alkalmazott az meg tudja venni az induló készletet stb.


Hihetetlen, hogy erre van 20-40 milliárd Forint, inkább a hiányszakmáknál a emelném meg a gyakorlati díjat, vagy bővíteném az egyetemi helyeket, de ez, hogy huszonéves "felnőttek" esélyesek ennyi pénzre, de fogalmuk sincs mennyi adminisztrációval jár ez, és ha valamit nagyon elrontanak, nem csak a támogatást kell visszafizetni, hanem ki tudja mekkora büntetést.


Tudom, értelmetlen válasz, de körülbelül semmibe.

2019. máj. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én pont ellenkezőleg vélekedem erről. Attól mert valaki fiatal és tapasztalatlan bizonyos területeken attól függetlenül lehetnek jó meglátásai és briliáns ötletei. Nem véletlen a fiatal korosztály számára lett kitalálva, hiszen bennük meg több a lelkesedés hiszik hogy meg válthatják a világot és ez véleményem szerint csodákra lehet képes.
2019. máj. 9. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Mihez értesz ?
2019. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A vállalkozásnak van egy komoly tanulási íve, amit ráadásul az alatt tudod leginkább elsajátítani, hogy csinálod.


A lelkesedés jó, de tapasztalat nélkül nagy buktákba futhat az ember. Lehetnek brilliáns ötletei, de elcsúszhat közben egy banánhéjon.


Nem lebeszélni akarlak, félre ne érts: örülök, ha minél többen vállalkoznak sikeresen. De önmagában a pénz nem elég, kell hozzá egy terv, szakértelem valamiben (vagy legalább egy piac ismerete), és legalább némi marketingtudás, hogy eséllyel elindulhass.

2019. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem véletlen a fiatal korosztály számára lett kitalálva, hiszen bennük meg több a lelkesedés hiszik hogy meg válthatják a világot és ez véleményem szerint csodákra lehet képes."


Jah, akkor hajrá. Vedd fel a 4 és fél millát a lelkesedésedre.... 4,5 millából majd csodákra leszel képes és megváltod a világot. 18 évesen, 0 szakértelemmel, tapasztalattal, iskolával... Majd szólj, hogy hogy sikerült.

2019. máj. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"ez véleményem szerint csodákra lehet képes"

Ha mégsem, akkor a négyésfél misit varázspálcára költsd.

2019. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az egész palyazat előtt indul egy tanfolyam 106 órás gyors talpakon ami nagyjából felvázolja az alapokat. Aztán segítenek kidolgozni egy üzleti tervet. Egy éven keresztül mentor lesz mellettem aki segít, szóval a tanulás része sem marad el a dolognak csak életbe fog menni. Az hogy meg nem sikerül akkor bumm volt nincs. Nem veszítettem vele semmit sem, sőt tapasztaltabb lettem és amikor újra belevágok (mivel addig megyek meg nem sikerül :)) akkor már okosabb fejjel kezdek bele. Ezzel nem veszitek semmit sem ahogy semmi mással mindig vagy nyerek vagy tanulok :)
2019. máj. 10. 04:27
 9/11 anonim ***** válasza:
De nem írtad le hogy mit tudsz miben vagy jobb mint sokan mások. Ez fontos.
2019. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Önerőd mennyi van hozzá?


Előbb határold le az elszámolható költségek körét és számold ki mire mennyi kellene még, utána gondolkodj, amit elterveztél azt a 4,5 millión felül honnan tudod bepótolni ( önerő, hitel, másik pályázat stb ) vagy le kell csökkentened a tervek költségeit, egyúttal kevesebb bevételt realizálsz azzal eléred e az operatív költségek fedezetét, stb.


A mentorod is lehet majd csak széttárja a karját, hogy tudom csúszik a kifizetés, engem sem fizettek még ki, de nem tudok segíteni, szerezz pénzt, hogy addig is tudj működni, amíg fél év múlva majd megkapod a támogatást.


Vállalkozást nem pályázatra kell létrehozni, azt csak mint forrás szervezési elem fel kell használni ahhoz vagy ahelyett , amit amúgy önerőből is mellé tudsz/tudnál tenni.


Tehát jó ha van ennek legalább a fele önerőbe mellé zsebben, "pályakezdőként, munkanélküliként, nem tanulóként".


Nem lehetetlen, csak más a realitása a dolognak.

2019. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!