Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy Bt. -m én vagyok a...

Van egy Bt. -m én vagyok a beltag a volt férjem a kültag. A volt férjemet kijelentettük, és a Bt-nk felszámolás alá került. A Bt. Székhelye a lakásom, amit most el szeretnék adni? A vevőm nem szeretné, ha BT, a lakásba lenne továbbra is bejelentve.

Figyelt kérdés
Felszámolás alatt lévő cég székhelyét át lehet helyezni?
2019. jún. 6. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Van a BT-nek tartozása? Mert ha igen, akkor a belteg a vagyonával felel a tartozásért és nem adhatod el a lakást, mert az fedezetelvonásnak minősül.


[link]

2019. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A felszámoló tudja már csak átjelenteni a székhelyt, ő jogosult ilyenben dönteni.


Az más kérdés, hogy az ingatlan tulajdonosa kezdeményezheti, hogy a cégbíróság törölje az ingatlan címét mint a cég székhelyét.

Ekkor, új székhely hiányában, törvényességi felügyeleti eljárásban a cég kényszertörlés alá kerülhetne. De már felszámolás alatt van.


Jobb lenne a felszámolóval megbeszélned, hogy ő másik székhelyet jelentsen be.

2019. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!