Megéri ebbe belefogni?

Figyelt kérdés

Nézegettem ingatlan.com-on a kávézó nyitásra alkalmas üzlethelységek bérleti díját és olyanokat is találtam ami 200.000ft +rezsiért bérbevehető. És elméletileg ha úgy számolom hogy a zsebbe kell hogy legyen legalább két havi bérleti díj, egy eladó két havi fizetése ami olyan 500.000 forint valamint egy kavégép és árubeszerzésre fordított összeg akkor nagyjából 1,5 millióból meg tudnék indítani így egy kávézót.


És hát nekem ez túl egyszerűnek tűnik. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Tudna esetleg mesélni olyan aki így nyitott kávézót? Esetleg valami buktató vagy hasonló van benne?



2019. jún. 12. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Netto 130-ert lesz munkaero?
2019. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a komoly üzleti tervvel nagyjából két hónapig fog élni a kávézód.

De számoljunk kicsit, csak ami így hasraütésre eszembe jut.

Bérleti díj 2 hónapra 400e

Rezsi 2 hónapra 200e

Munkaerő 2 hónapra (és még így is szorosra fogom, ennyiért sem fogja vállalni neked senki, és ugye nem csak a bruttót kell kigazdálkodni, hanem a munkaadói járulékokat is, durván a nettó fizetés duplájába kerül egy alkalmazott) 800e

Ipari kávégép (alsóhangon) 300e

Az árukészlet sem 2kg kávé, arra is lehet számolni jócskán, és még így is keveset mondok talán 200e


És akkor ott van még egy pár tétel, amit én nem nagyon tudok különböző okokból beárazni: marketing, könyvelés, adók, bútorok, poharak, design.


Másrészt nem fog két hónap alatt pénzt hozni, jó, ha egy év alatt nullára hozza magát.

2019. jún. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez nem egy komoly üzleti terv. És ha az eladó kézhez kapja a 250.000 forintot és mellé minimálbérre van bejelentve akkor csak 300.000 forintra jön ki egy hónapra az adóval együtt. A kavégépre 500.000 forintot számolok. A beszerzedő árura kezdésként elég akár 50.000 forint is.


Úgy érzem ide nem nagyon érdemes kérdést kiirni. Itt mindenki nagyon nagyon okos és mindenki azt szeretné hogy egy maradna ahol van és ne fogjon bele semmibe

2019. jún. 13. 06:00
 4/9 A kérdező kommentje:
És nem is az volt a kérdés hogy mennyi legyen a befektetés. Tapasztalatokat kértem, erre megkapom válaszba hogy ennyi nem elég. Inkább törlöm ezt a kérdést és nyitok egy kávézót. Egyesek olvasni sem tudnak de tanácsot osztani már nagyon is
2019. jún. 13. 06:03
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Nyugodtan megsértődhetsz és homokba dughatod a fejed, de ha ennyi pènzzel kávézót nyitsz, minden forintot elbuksz nagyon hamar. Ugyanis TAPASZTALAT (szemèlyes is ha erre vagy kíváncsi), hogy egy új vállalkozás legalàbb egy évig csak viszi a pénzt, nem hozza. Ez a legnagyobb buktató. De előttem is leírták. Eljön a harmadik-negyed hónap, az alkalmazottat nem tudod kifizetni, elmegy, a NAV is megbüntet rögtön fèl millióval mert nem tudsz adót/járulèkot fizetni, vendég ha van is épp csak a rezsit fedezi. És le is húzhatod a rolót.
2019. jún. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Hiába sértődsz meg, 2-estől igenis nagyon használható választ kaptál: ebből is látszik, hogy nem nagyon érted, miről van szó - ahelyett, hogy nekiállnál együtt számolgatni velünk, "besértődsz".


Egy csomó dologról, kiadásról még nem is esett szó: nem esett szó a saját adódról, a könyvelőről, aki nem 2 ft-ért fogja vállalni a napi x számla könyvelését, havi többszázat (min. 20-25 ezer ft) nem esett szó a NAV-hoz bekötött pénztárgépről, ami 100 ezres kiadás, nem esett szó a marketingről, ami szintén költség, mert miért pont a Te kávézódba menjek, stb és ami nagyon-nagyon NEM ELHANYAGOLHATÓ, hogy HOL VAN ez a helyiség (nem helység, mert az más). Lehet neked akármilyen hiper-szuper kávézód, ha az kieső helyen van, a kutya nem jár arra, stb.


Végezetül oké, 2 hónapra x összeget szántál - csak egy válllalkozás felfutásához min. fél év kell: a 4.-ik, 5.-ik hónapban miből fogod kitermelni ezeket a pénzeket, ha nem lesz TISZTA HASZON havi 700 ezer, amiből kifizeted a bérleti díjat, a rezsit, az adódat és az eladót?

Árut honnan szerzed be, milyen kávét árulsz, stb.

Van pl. a környékünkön olyan kávézó, ahol olyan bűn rossz a kávé, hogy a lábamat be nem teszem :-)

2019. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Menj és nyissál akkor kávézót. Nekem teljesen midnegy.


Megírtam a lényeget: jó, ha az első év végére már nem termel több veszteséget, nem két hónapot kell "kibekkelni".


És tapasztalatból beszélek, bár nem saját, mert tudod, az okos inkább más kárán tanul. Egy barátom nyitott kávézót a 11.ker frekventált részén, és végignéztem, hogy milliókat tol bele, és egy évig tartott, míg ki tudott termelni egy alkalmazottra valót, így neki már csak félállásban kell a pult mögött állnia. Hasznot még mindig csak elvétve termel.

2019. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Haveromtól 4 hónap bérletnek megfelelő letétet kértek + az első 3 hónap bérleti díját + ezen időszakra a számlák átalánydíját előre kértek.


A szerződés értelmében, ha :

-3 hónap előtt elmész nem jár vissza semmi

-6 hónap előtt elmegy, akkor fizet +2 hónapot

-1 évnél kevesebb bérlés esetén fizet +1 hónapot

-1 év 1 nap bérlés után mondja fel, nincs bünti

A végén elszámolnak a letéttel, ha maradt valami!


Esetében tehát már az első nap le kellett perkálni 7 havi bérleti díjat (2,1mFt) + 3 hónapra vonatkozó számlák árát (300eFt)

Cserében kapott egy nem éppen frekventált helyen levő bérleményt, mindezt bútorok nélkül!

2019. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:
nem világos, hogy mit takar a "kávézó nyitásra alkalmas üzlethelység". Mennyire alkalmas? A leírásod alapján oda már csak a kávégép hiányzik. Ez elég ritka, hogy amúgy megvan a teljes berendezés, poharak, evőeszközök, minden, csak kávégép meg áru kell.
2019. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!