Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozóknál fontos milyen...

Vállalkozóknál fontos milyen az autó?

Figyelt kérdés

Elsősorban komolyabb vállalkozókra gondolok, nagyobb kft-k tulajdonosaira.

Mennyire számít milyen az autó márkája, kinézete, ára?

Ismertem egy közepes méretű vállalkozás tulaját, kb 3-4 évente cseréli az autóját. Azt mondta olyan kell amitől az alkalmazottak és egyéb “hétköznapi” emberek, rokonok stb nem kezdenek irigykedni. Viszont túl egyszerű sem lehet, mert akkor az üzlettársak, alvállalkozók nem veszik komolyan. Így vett például egy jobban felszerelt Skoda SuperB-et.

De ez tényleg számít a mai magyar üzleti életben? Ha veszek egy új Suzukit, Daciat, kisebb Opelt, Hyundai-t stb akkor nem vesznek komolyan, ha meg veszek egy nagy Audit, BMW-t akkor elkezdenek irigykedni és rossz fényt vet rám? Vagy egy bizonyos szint felett “elvárás” a komoly autó? Ha például éves szinten többszáz millió esetleg milliárd fölötti az árbevétel, akkor ennek tükröződnie kell az autón is?


Vagy ez az egész teljesen mindegy és ha nekem egy nagy, drága, agresszívnek tűnő fekete X5-ös Bmw tetszik, akkor gond nélkül megvehetem és ugyanúgy megy az üzlet?

Sajnos túl sok vállalkozót nem ismerek, így nincs sok ember akit kérdezhetnék.

Nektek mi erről a tapasztalatotok?



2019. jún. 22. 21:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
16%
Igen, komolyabban vesznek a drágább autoval.
2019. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Sikertelen vállalkozóknak nagyon fontos - pont azért marad a cégük egész életében pár alkalmazottas KKV, mert a főnök autójára és egyéb - üzleti teljesítményt nem befolyásoló - dolgokra szórják el a pénzt. Ez legfeljebb a kisembernek "komoly vállalkozó" - de gondolkodjunk már kicsit: több vagy jobb minőségű árut fog attól termelni a melós, ha a főnök nagy fekete autóval jár? Ugye nem...

Nyilván vannak olyan üzletkötői munkakörök, amikhez illik megvenni legalább egy Astra vagy Focus kategóriás autót (klímásat, hogy nyári hőségben se süljön meg a szép ruhában). Egyrészt, mert a munkaerőpiacon ma már elvárás, hogy adjanak ilyet az alkalmazott alá, másrészt meg ha éves szinten 20 millió forintot visszahoz valaki ezzel a munkával, akkor megéri ebbe fektetni (meg különben is vér ciki, ha az ügyfél felé menet robban le a kocsi, tehát lehetőleg garanciális időszakban levő járművet tartanak). De ha a főnök saját használatra veszi a cégautót s azzal igyekszik kimagyarázni, hogy ez fontos a tárgyalások során az vagy kamu vagy ő maga értékeli túl ennek a fontosságát.

2019. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igaza van az ismerősödnek, középutat kell tartani.
2019. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok cégnél lízingelt az autó, igy ha jobban is münködik meg lehet oldani a jobb autót kisebb költséggel.

Igen az autó ad egy tekintélyt az üzleti életben, de célszerű a normális keretek között maradni.

De sok a lízingelt vagyis bérelt autó.

2019. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A Lidlben egy területi képviselő Audi A3 vagy A4 kap erre nem emlekszem pontosan, olasz kávéscég nagyobb méretű Lancia gépkocsit biztosított komolyabb posztokban.
2019. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem lényegtelen. Ha valahol ez lenne a fontos oda menj taxival. Lényegesen olcsóbb mint nagy és drága autót fenntartani.
2019. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Én se arra gondoltam, hogy a cégalapítás után a második lépés, hogy indulunk drága autót venni, amit majd próbálnak kitermelni a túlhajszolt alkalmazottak.

Azért is írtam, hogy komolyabb vállalkozók, nagyobb Kft-k tulajdonosaira vonatkozik a kérdés. Ezek a vállakozások néhány éve, esetleg 10+ éve a piacon vannak, komoly árbevételük van, fejlesztenek, bővülnek tehát jól megy az üzlet. Szóval ha simán belefér a költségvetésbe egy drága autó, mondjuk 15-30 millió között. Legyen akár lízingelt, akár egybe kifizetett. Ilyen vállalkozások esetében számít valamit? Tényleg figyelniük kell, hogy se túl hétköznapi se túl feltűnő ne legyen?

Illetve tételezzük fel van egy cégvezető, 15 éve megy a vállalkozás, van tartalék is bőven. Ha neki egy nagy, drága, feltűnő autó tetszik akkor megveheti? Nem fog rossz fényt vetni az amúgy jól menő cégre?

Én is vállalkozásban gondolkodom, sőt kicsiben már el is kezdtem megalapozni a dolgot, és én se egy év után szeretnék drága autót. Viszont gyerekkorom óta tetszenek a drágább, sportosabb esetleg agresszívnek tűnő autók. Egyik nagy álom a Ford Mustang/Chevrolet Camaro, ami árban még nem is annyi mint egy nagyobb Mercedes, viszont van egy agresszív megjelenésük, hangjuk. Tehát ha minden úgy megy az elkövetkező 10 évben ahogy tervezem, akkor előfordulhat, hogy pénzem lesz rá, de annak ellenére nem vehetem meg, mert “mit szól a rokon, mit szól az alkalmazott, mit szól az üzleti partner?” stb.

2019. jún. 22. 22:59
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen autókat magán használatra inkább. Ezek nem mennek egy cégvezetőhöz.
2019. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Tehát magáncélra kb bármivel járhatok az nem befolyásol, de egy tárgyaláson jobban mutat ha egy jó minőségű de visszafogott autóval jelenek meg?

Bár szerintem ha magáncélra veszem, annak is híre megy, hogy “a főnök előadja, hogy csak egy skodája van, közben meg hétvégén mustanggal járkál a városban, mi meg itt dolgozunk neki” és hasonló dolgok. A Skodás ismerős üzleti és magán célra is azt az egy autót használta, így a partnerek és az alkalmazottak is nyugodtak voltak.

Viszont ha már van az embernek egy jól menő vállalkozása, esetleg még szereti is az autókat, akkor szerintem természetes, hogy szeretné kiélvezni.

2019. jún. 22. 23:16
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen a hídon majd akkor menj át, ha odaértél. Egyelőre csak elkezdted előkészíteni a vállalkozást. Innen még évek, míg egyáltalán termel valami nyereséget.
2019. jún. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!