Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozóknál fontos milyen...

Vállalkozóknál fontos milyen az autó?

Figyelt kérdés

Elsősorban komolyabb vállalkozókra gondolok, nagyobb kft-k tulajdonosaira.

Mennyire számít milyen az autó márkája, kinézete, ára?

Ismertem egy közepes méretű vállalkozás tulaját, kb 3-4 évente cseréli az autóját. Azt mondta olyan kell amitől az alkalmazottak és egyéb “hétköznapi” emberek, rokonok stb nem kezdenek irigykedni. Viszont túl egyszerű sem lehet, mert akkor az üzlettársak, alvállalkozók nem veszik komolyan. Így vett például egy jobban felszerelt Skoda SuperB-et.

De ez tényleg számít a mai magyar üzleti életben? Ha veszek egy új Suzukit, Daciat, kisebb Opelt, Hyundai-t stb akkor nem vesznek komolyan, ha meg veszek egy nagy Audit, BMW-t akkor elkezdenek irigykedni és rossz fényt vet rám? Vagy egy bizonyos szint felett “elvárás” a komoly autó? Ha például éves szinten többszáz millió esetleg milliárd fölötti az árbevétel, akkor ennek tükröződnie kell az autón is?


Vagy ez az egész teljesen mindegy és ha nekem egy nagy, drága, agresszívnek tűnő fekete X5-ös Bmw tetszik, akkor gond nélkül megvehetem és ugyanúgy megy az üzlet?

Sajnos túl sok vállalkozót nem ismerek, így nincs sok ember akit kérdezhetnék.

Nektek mi erről a tapasztalatotok?



2019. jún. 22. 21:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Max akkor szamit ha egy borsodi kis faluban akarsz csajozni
2019. jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Borsodi kis faluban 2 van nekem, de jogsim nincs. Nem vagyok nagyvállalkozó mégis évente tudok plusz autót venni a profitokból. Haszongépjármű éri meg leginkább bérbeadásra is pl. vagy saját használatra dízeles teher ( pl. pickup vagy terepjáró) Meg kis fogyasztású "rohangálós". Igaz egyiket sem használom, a tömegközlekedés meg bicikli még mindig kevesebb havi kiadàssal bír, mint a kiadott járművek havi bevétele, így azon is profit keletkezik .


Ellenben látni sok látszat üzletember is lízingelt hiteles vagy bérelt autókkal, esetleg felszámolás végrehajtás alatt állókat is ebbol adódóan Pl. navos mbvk árverésen olcsón is hozzájuthatsz ezekhez.

2019. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb helyeken és nagyvárosban nem.

Egy igen KOMOLY cégnél vagyok, a tárgyalásra érkezők kocsijait sosem látja senki, csak az őrség, mert a mélygarázsban parkolnak, vagy taxival jönnek.

Aki meg kirakja a slusszkulcsot a tárgyalóban...azt 1 perc alatt leépítik itt.


Öltöny és óra játszik. Meg a toll és öngyújtó.

2019. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Tehát ezek szerint komoly helyeken kb bármivel közlekedhetek?

Ha csak az őrök látják a mélygarázsban, akkor ha olyan kedvem van mehetek Trabanttal, de akár egy V8-as dübörgő Mustanggal is?

Egyébként nem tudom miért elfogadottabb drága öngyújtóval vagy tollal “menőzni” mint egy drága autóval.

2019. jún. 24. 19:20
 15/25 anonim ***** válasza:

14.-re.


Nem menőzés, hanem alap. Igényesség önmagaddal és a környezeteddel szemben, hogy minőségi terméket használsz.


És igen. Komoly helyre mehetsz 30 éves Suzukival vagy 200 millás Ferrarival, mert tényleg nem látja csak a garázsos őr, meg a garázs takarítója.

2019. jún. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Úgy értettem a menőzést, hogy mennyivel jobb ha az 5 milliós Rolex virít a csuklómon ahelyett, hogy ott lenne a slusszkulcs? Ettől függetlenül én se rakom ki a kulcsot soha sehova, de miért elfogadottabb ha az órát rakom ki?

Illetve lehet igényes egy olcsóbb darab is. Nézhet ki jól egy 100 ezres Doxa is nem?

Szóval nekem kicsit furcsa, hogy azt figyelik milyen tollal írok meg milyen óra van a kezemen, de ha azt akarnám tudatni milyen autóval érkeztem akkor “leépítenek”.

Ettől függetlenül ez nekem csak jó legalábbis részben, mert így legalább olyan autóval járhatok (majd) amilyen tetszik, és nem olyannal ami megfelel az üzlettársaknak. Ugyan az alkalmazottak hozzáállása még mindig kérdéses egy drágább autóhoz.

2019. jún. 24. 19:41
 17/25 anonim ***** válasza:
55%
Akkor még egyszer mondom: bilibe lóg a kezed.
2019. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy bilibe lóg a kezem.

Sok olyan vállalkozás van, ami pár év alatt igen sikeres, illetve vannak területek amik nem évek után kezdenek el profitálni.

Nyilván vannak akik sosem lesznek sikeresek, olyanok is akik belebuknak, van akinek meg összejön.

Nem hinném, hogy egy Mustang vagy X5-ös Magyarországon elérhetetlen autónak számít.

2019. jún. 24. 20:24
 19/25 anonim ***** válasza:

Presztízs kérdés ami nálad az autóban jelenik meg az más körökben a ruhában, órában és tollban ami szemmel látható az asztalnál ülve.

Milyen a kocsid azt senki nem tudja, mivel nem látják a partnerek.

28/N

2019. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Beteljesítheted a vágyaidat, ha megtermelted rá a költségeidet.


Személy szerint nálam nem kelt jó benyomást egy cégvezető valamilyen lapos, sportos kocsival. Nem vagyok irigykedő, én is vállalkozom, de valahogy az ilyesmiről nekem a kompenzálás ugrik be elsőre, nem az illető jó tulajdonságai.


Ezért szerintem "agresszív, sportos" autót ne az üzleti útjaidra használj, arra elég egy kevésbé felszerelt felső-középkategóriás autó. Hétvégékre, magánhasználatra pedig olyanokat tartasz, amilyeneket csak akarsz.

2019. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!