Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Magyarországon lehet ilyen...

Magyarországon lehet ilyen magasra jutni?

Figyelt kérdés

Magyarországon a legtöbb vállalkozó, vagy menedzser öltönyt hord, vagy legalább inget. Én gyerekkorom óta utálom az öltönyt, ingben sem szívesen vagyok.

Amerikai milliárdosoknál lehet látni, hogy teljesen egyszerű, kényelmes ruhákban vannal. Zuckerberg például sima farmer póló. Vagy annak idején Steve Jobs farmer plusz garbó.

Szóval lehet itthon olyan magadra jutni (mégha nem is dollármilliárdos szint) hogy kényelmetlen öltöny nélkül is komolyan vegyenek és sikeres lehessen az üzletem?

Számomra az lenne az igazi gazdagság ha egy tárgyalásra elmehetnék egy fekete farmerban plusz egy sima pólóban, és ennek ellenére komolyan vennének és az üzlet sikerülne.

Ismertek olyan cégvezetőt, üzletembert aki ezt megteheti?



2019. jún. 24. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne lehetne?! A 21. században élünk, a legtöbb üzlet az interneten kerül megkötésre, pont leszarják a ruhádat.
2019. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Online üzleteknél egyértelmű, inkább olyanokra gondoltam ahol elkerülhetetlen a személyes találkozó.

Ha például van egy építőipari vállalkozásom és a leendő ügyfél tőlem akar megrendelni egy többtíz/többszáz milliós munkát, akkor valószínű lesz pár személyes tárgyalás is.

Ilyen esetben is megoldható, hogy komolyan vegyenek kényelmetlen ruhák nélkül is?

2019. jún. 24. 19:44
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Melegítőben is lazán, mondjuk itt a környéken nekem nevem van.

De így nyáron sportcipő akkor az a térdig érő rövidnadrág és póló a viseletem. Nem ezen múlik. A biztosítási ügynök az szokott kioltozni

2019. jún. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Ez rajtad múlik leginkább. Én több ostoba majommal találkoztam eddig öltönybe bújva, mint sima póló+farmeressel. Magyarországon nagyobb az öltözködés jelentősége, mert itt a teljesítmény és annak értéke nem számít. Ha eléred, hogy hazánkban pólóban komolyan vegyenek, mert van jelentősége a szavadnak, akkor nagyon különleges tudásod van.
2019. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha megvan a kisugárzásod és a profizmusod akkor sikeres leszel farmerban is. De vannak olyan tárgyaló közegek ahol a tisztelet jele is a megfelelő öltözet és a partner nem veszi jó néven ha te lazáskodsz.
2019. jún. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha tudsz olyat, amit az öltönyösök nem, akkor van rá esély.
2019. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma délelőtt jött hozzám egy vállalkozó, rövid farmernadrágban, sima pólóban, és kötöttünk egy 10 milliós üzletet. A cég minden ablakát lecseréli, merthogy nyílászárós az ürge. Tökéletesen megfelel a fent leírtaknak.
2019. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

"Zuckerberg például sima farmer póló."


Amikor az elnokkel talalkozik, vagy a szenatus kihallgatja, becsicskul szepen es elokerul az oltony. ;) Szoval, a kerdesed ervenytelen mar megin. ;)

2019. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Megint? Soha nem kérdeztem korábban sem Zuckerbergről, sem öltönyről.

Nem arra gondoltam, hogy soha többé nem veszek fel innentől kezdve öltönyt, csak azt szeretném, hogy ne az legyen a kötelező munkaruhám. Ritkán sem szeretem hordani, de azért egy esküvőre vagy netalán bírósági tárgyalásra felvenném. Viszont nem akarom, hogy csak akkor vegyenek komolyan az üzleti életben ha öltönyben feszítek.

Aki írta válaszban a nyílászárókkal foglalkozó vállalkozót aki rövidnadrág-pólóban kötött egy 10 milliós üzletet, na valami ilyesmire gondoltam én is. Hogy sikeres, megy az üzlet de szabadon megválaszthatja milyen ruhában járjon.

2019. jún. 24. 23:33
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

"Soha nem kérdeztem korábban sem Zuckerbergről, sem öltönyről."


Volt mar rengeteg ilyen hibas feltevesen alapulo gumicsont kerdesed.

2019. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!