Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kata-s adózás esetében hogy...

Kata-s adózás esetében hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok egy hónapja, szolgáltatás szektorban. Ötven ezret adozok ugye havonta, valamint nyugtat adok a szolgáltatás nyújtása után. Van nekem egy diakhitelem, aminek a törlesztő részletet az előző évi fizumhoz mérték, viszont most ez hogyan működik majd? Valamint ha hitelt szeretnék felvenni, akkor mi alapján bírálják el? A ki adott nyugtaimbol kiszamolt összegből?


Segítséget előre is köszönöm!


2019. júl. 5. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A diákhitel törlesztőjét nem tudom, de hitelt felvenni biztosan nem fogsz tudni egy jó darabig.

Mindenképpen lezárt üzleti év szükséges hozzá és a KATA-s vállalkozó nem ember a bankok szempontjából - nagyon nem szeretnek nekik hitelt adni.

2019. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, most "esik le a tantusz", ha diákhiteled is van, akkor főleg szóba sem fognak állni veled a bankok hitelfelvétel ügyben. Hacsak nem lakáshitelt vennél fel és valami szédület magas bevételed lesz majd év végén (lezárt üzleti év itt is kell)
2019. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Diákhitel miatt minden évben be kell adnod szja-bevallást, akár nullásan is, mert jogszab szt az alapján számolják a törlesztést. Mindig a minimumot kell majd fizetned.


A nav hitelfelvételnél az előző évi bevétel 60%-át, de legalább a minimálbér éves összegét igazolja le.

2019. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy az előző évi bevétel 60%-át veszik jövedelemnek. Ráadásul hosszabb időt kérnek, mint munkaviszony esetén. Pl. ha lakáshitelnél 1 év munkaviszony kell, akkor KATA-stól kérhetnek 2-3 aktív évet.


A diákhitelnél a minimálisat kell fizetni, amit minden évben közzétesznek. De arra figyelj, hogy a minimum fizetésével nem biztos, hogy csökkenni fog a tartozásod! Ha sok diákhitel van, akkor a minimum törlesztés lehet, hogy a kamatokat sem fedezi és így csak növekszik a tartozás évről-évre... ekkor előtörleszteni is kell.

2019. júl. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok még: Annyi kiegészítés, hogy a végén írtam előtörleszteni kell, ami nem kötelező, hanem érdemes.
2019. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még egy ezzel kapcsolatos, de némiképp az eredetitol életerő kérdés :

Ha én a vállalkozásom számára rendelek anyagokat, alkatrészeket, számlával természetesen akkor ebben az esetben mit jelent az hogy "le tudom írni az adómból"? Visszatértik egy százalékát, vagy hogy kell ezt értelmezni?

2019. júl. 7. 13:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Katásként a kutyát nem érdekli, mennyi költséged van, de ez olyan alapvwtő, amivel már indulás előtt illett volna tisztában lenni.

Ha nem vagy alanyi mentes, vagy hipaban nem a kata szti adózást választottad, adott van jelentősége.

2019. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha én a vállalkozásom számára rendelek anyagokat, alkatrészeket, számlával természetesen akkor ebben az esetben mit jelent az hogy "le tudom írni az adómból"? "


Hát, kérdező, bocs, de én is azt mondom, hogy legalább minimális adózási ismereteket nem ártott volna elsajátítani a vállalkozás indítása előtt :-(


A KATA-s vállalkozó SEMMIT NEM TUD LEÍRNI költségként - hanem a teljes bevétel számít.

Azt a fajta adózást, ahol a megvásárolt eszközöket, stb. le lehet írni az adóból, úgy hívják, hogy tételes (költségelszámolású) adózás.

2019. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt egy könyvelővel át kellene számolni, beszélni, hogy érdemes-e alanyi adómentesnek maradnod, vagy váltanod kellene-e adózási formát. Mivel azt írtad, hogy szolgáltatásból élsz, így nem biztos, hogy érdemes váltani, ha arányaiban nem sok a megvásárolandó alkatrész. Ha viszont sok elszámolandó dolog van, akkor inkább érdemes lehet áfásnak lenni, de ezt pontosan át kell látnia egy könyvelőnek, hogy esetedben mi lenne célszerű.
2019. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet könyvelőktől 1 órás tanácsadást is kérni, szánd rá az időt és pénzt, mert később ez sok százezer vagy akár millió Ft veszteséget is okozhat neked, ha rossz adózási formában vagy.
2019. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!