Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Online rendelhető élelmiszerek...

Online rendelhető élelmiszerekre épülő vállalkozás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az utóbbi időkben gondolkodtam egy ilyenfajta vállalkozás alapításán. A koncepció: az emberek online vásárolhatnak élelmiszereket, háztartási kiegészítőket. Tudom, hogy ezt már használja 1-2 hazai cég is (Pl.: Tesco, Auchan stb.) de én elég friss és jövedelmező dolognak látom ezt az online piacon. A költségekkel nem igazán vagyok egyelőre tisztában, raktárbérlés, dolgok beszerzése, papírok stb. gondolom ezekre menne el a legtöbb pénz. Úgy számoltam 6-7 millió elég lenne az üzlet beindítására. Szerintetek?

2019. júl. 14. 15:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Senki nem vásárol a teszkó online futárral, mivel a futárt meg kell várni, otthon kell lenni amíg összepakolnak és odaérnek. Sokkal egyszerűbb ha az ember gondol egyet, lemegy a boltba, megveszi amit kell és hazajön. Ráadásul a futárnak ugyanúgy kell borravalót adni különben leköpi a postaládádat.
2019. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Szóval szerinted ez nem igazán érné meg?
2019. júl. 14. 15:18
 3/27 anonim ***** válasza:

6-7, ne nevettess :) cègalapítás, raktár, szállítójárművek, engedèlyek, online felület, marketing ès ez csak a jèghegy csúcsa. Aztán árubeszerzès. Szerinted? Vagy először csak bambi kólát szállítasz ki? Ugye tudod, hogyha csak nèhány dolog is hiányzik a kínálatból, akkor nem rendelnek, mert minek? Úgyis menni kell.

Totál csődnek èrzem.

2019. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

" Úgy számoltam 6-7 millió elég lenne az üzlet beindítására. "


A raktár kauciójára és 1 havi bérlésére pont elég lesz ez az összeg. Hozzácsapsz még pár száz milliót és mehet a buli. Az első években meg veszteséges leszel, kell találnod bankot aki hitelez is téged.

2019. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hát.. Rendben.
2019. júl. 14. 15:23
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
A internetes webshop kódját te írod meg? Amúgy az is 1-2 millió forint.
2019. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
13%

Az első két válaszolónak nagyon kényelmes élete lehet.


Elmesélem, nálam hogy van.

Rendszeres és állandó vevője lennék egy ilyen webshopnak, és ha lenne reklámozva, sok emberhez eljutna, óriási biznisz lenne.

Miért???


Mert nem mindenki lakik nagy boltok közelében, sőt eleve boltok közelében, és nem tudunk nagy mennyiségben cipekedni, mert kocsija sincs ám mindenkinek!

Vidéki vagyok. 10 perc gyalogútra van egy bolt, 20 percre egy másik. Apró, néhány nm-es boltok, alig van valami, és ha bevásárolok, cipelnem kell, de nő vagyok, nem bírom. Megyeszékhelyen dolgozom, általában inkább onnan cipekedek, de kínlódás. Ráadául a nagyobb, nehezebb dolgokat a buszhoz közel lévő boltban veszem meg, így nem is tudok válogatni, hogy ott vegyem, ahol olcsóbb.

Ha valami jó áron van, a hozzátok hasonló megvesz nagyobb mennyiséget, és akkor utána pár hónapig nem kell venni. Köszi... én ezt nem tudom megtenni, te spórolsz, én nem.

Igen, ott a Tesco meg az Auchan.

CSAK a megyeszékhelyre szállít, pedig minden héten igénybe venném.

Otthon kell lenni... jaj, ne már, most ez komoly? Én is dolgozom. Havonta egyszer kivennék egy fél nap szabit, vagy lecsúsztatnám, mert megérné. De sok a kismama is, akik nem tudnak otthonról elmozdulni, vagy nagyon sok helyen át tud menni, vagy eleve ott lakik a nagyszülő.

Aki meg azt mondja, hogy gyárban dolgozik, nem tud hipp-hopp szabit kivenni, akkor az meg tuti műszakol, és lehet úgy időzíteni a házhozszállítást, hogy te válaszd ki, melyik időintervallumban menjenek.

Vannak kutyáim, egyszerre rendeltem nekik az Auchantól vagy 80 kg kaját. Egyszer tudtam megtenni, mert hónapok óta nem működik a webshopjuk, többször leveleztünk, nagyon kedvesek, sajnálják, fontos az elégedettségem, de az informatikusaik nem tudják megoldani a problémát, meg most vannak fontosabb problémáik, sajnálják. Nem stabil a webshop.

Igen, ez az Auchan! Hónapok óta! Vicc.

Szeretnék elhozni egyszerre egy karton tejet, vagy 10 kg cukrot, mert ha sütök-főzök, akkor több kg is elmegy 1-2 nap alatt, de nem, mindent ahhoz kell igazítanom, hogy mennyit bírok cipelni, és már az egészségem is ráment. És biztos, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Nagyon-nagyon nehezen találtam más állatos webshopot, mert bár van sok, de olyan prémium tápokra specializálódtak, amiből 10-15 ezer ft egy 10 kg-s zsák.

Élelmiszert senki nem hoz ki ide, a megyében lévő szolgáltatókkal már mind kommunikáltam emailben vagy facebookon.

Pedig csak 15 km-re vagyok a megyeszékhelytől, mégsem. Pedig sok esetben nagyobb költség meg több km nekik elmenni a város egyik végéből a másikba, mint errefelé, de hát várostáblán kívül vagyok, így senkit nem érdekel a nyűgöm.

Óriási piaci rés, és ha vállalnád a vidéki szállítást, nagyon, de nagyon nagy haszonra tehetnél szert.

Pl. gondolj a nyugdíjasokra. Otthon ülnek, sokan vannak, a gyerekeik vagy unokáik megrendelik nekik havonta, ami kell, a mamai meg otthon van és átveszi, már online ki is van fizetve.

Nem csak olyanok vannak a világon, mint az első két válaszoló, aki fogja magát és lemegy a boltba. Nem lakik mindenki belvárosban!

Én pl. mindig bajban vagyok, mikor nagy melegben szeretnék fagyasztott dolgot hazahozni. Ha elmegyek egy olyan húsboltba, ahol ilyesmiből nagy a választék és jó áron van, akkor gondolom evidens, hogy nem egy fél kilót szeretnék megvenni, hanem minimum 4-5 kilót, mert a fagyóban eláll. Igen ám, csak mire 35 fokban hazaérek vele vidékre, kiolvad a 45 fokos buszon (nem túlzás), és mindenki tudja, hogy nem szerencsés visszafagyasztani.

Vegyek csak 1 kilót, amit másnap megeszünk, aztán menjek el a város túlvégére minden héten?

Vagy pl te lemész és veszel egy doboz fagyit, mert nagyon meleg van.

Én évek óta nem hoztam haza fagyit. Egyetlen lehetőségem a Family Frost kocsi, ami 3x-5x annyiért árul, mint amennyiért te meg tudod venni.

Nemrégiben akadtam rá webshopokra, amikből már többször rendeltem.

Dm, Rossmann, nagy és nehéz tisztítószereket, pl. mosópor, mosogatótabletta, mindenféle felmosófolyadék, wc-gél, stb, egy-egy csomag 10-15 kg, ingyen kihozzák.

Amúgy is itt vásárolnék, mert jó áron vannak, csak így házhoz hozzák.

Pingvin patika, 12 ezer felett szintén ingyen kihozza a nagy csomagot, ez mondjuk nem nehéz, de nagy. Megintcsak körülményes lenne buszon hazahozni, legutóbb 2 nagy dobozom érkezett, mert nem csak gyógyszert árulnak ám!

Az állateledelt már írtam, akit érdekel, honnan rendeltem jó áron, ingyenes kiszállítással nagy mennyiséget, szívesen megírom.

Szóval majdnem mindent meg tudok már oldani, egyedül az élelmiszer az, amit nem.

Nagyon-nagyon sok ember vár ilyen lehetőségre.

Kérlek ne add fel!

Én egy kis cégtől is rendelnék, nem csak a Tescotól, és sokan vagyunk így!

Rákerestem google-ban a lehetőségekre, és a kicsikkel is felvettem a kapcsolatot, de ők sem jönnek ki vidékre.

Nem csak városi emberek léteznek, bár ők szeretik azt hinni, hogy ők a világ közepe és senki más nem számít.

Az ilyenek mindig le fognak húzni, hogy a pénzed semmire nem léeg és úgysem fog sikerülni. De ha belevágsz, szerintem meg tudod mutatni az ilyeneknek, hogy erre igenis van igény, és tuti nyerő ötlet.

Ha számolgatsz, és kevés a pénzed, társulj egy vállalkozóval, aki látja a piaci rést, igazából még nagy saját raktár sem kell havi több millióért, mert minek.

Kell 1-2 furgon, meg kb minden nap járnál a nagykerbe, esetleg kezdetben 1 fő sofőr, de az lehet hogy te lennél.

A nagyker árra meg ráteszed a hasznod, mint bárki más.

Amúgy ha házhoz hozzák a terméket, akkor a legtöbben a kényelmi szokgáltatás miatt még többet is hajlandóak vagyunk fizetni, mintha nekünk kéne értemenni. Persze nem mindenki, mert mindig lesznek spúrok, akik inkább mennek 20 km-t is, csak 10 ft-ot spóroljanak.

De tömegek fogják a kényelmet választani, akiknek nincs idejük, vagy nincs kocsijuk, vagy betegek, vagy kisgyerekkel nem tudnak menni, stb.

Hajrá!!!

2019. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

"Havonta egyszer kivennék egy fél nap szabit,"


Ki fog kivenni szabit azért hogy megjöjjön a zsömle meg a

10 deka párizsi? Ráadásul csúszhat is a dolog, akkor megint kiveszel másnap még egy szabit?


"Ha számolgatsz, és kevés a pénzed, társulj egy vállalkozóval, aki látja a piaci rést,igazából még nagy saját raktár sem kell "


Lehetnél te is, látni hogy mennyire értesz hozzá, meg csak egy furgon kell hozzá, az megvan pár millióból.

2019. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Te tudsz olvasni? Vagy mondjuk értelmezni is a leírtakat?

Nem zsemlét meg 10 deka párizsit rendelnék, vagy rendelne az ember, hanem nagyobb tételben.


Én nem vagyok vállalkozó, valóban nem csináltam még ilyet, de nem is írtam ezt!

Majd az, aki lát benne fantáziát (mert amúgy van), vagy egy könyvelő megmondja a pontos összegeket, nekem ez nem dolgom, nem is vállalkoztam rá.

Viszont te sem tudsz többet, mint én, mert csak okoskodsz és a hozzászólásod egy picit sem vitte előrébb a dolgot.

Egy dolog miatt írtál, hogy belémköthess. Gratulálok.

2019. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
50%

Ezek szerint amúgy neked nincs semmi tapasztalatod, de azért jár a szád.

Én írtam, hogy több helyről rendelek.

Nem szoktak csúszni.

Eddig nem fordult elő, pedig nem 1-2 csomagom volt.

Ettől függetlenül megtörténhet.

És? Ha délelőttös vagy, és a csomagot délutánra kéred, nem mindegy neked, hogy 4 helyett 6ra ér oda?

Vagy a kisgyerekes anyukának, vagy a nyugdíjasnak?

De, ennyi belefér, hiszen nem is pontos időpontot adnak meg, legyen eszed.

IdőINTERVALLUM, hallottad már ezt a szót?

Akinek fontos a dolog, és rászánja az idejét, az számol ezzel, és még mindig jobban jár, mintha a nagybevásárlást a saját vállán kéne hazahordania vonattal vagy távolsági busszal.

Örülj, hogy nem tartozol egyik csoportba sem, de tőled függetlenül nagyon sok az idős, beteg ember, aki nem tud menni és ezt megoldani.

2019. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!