Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyibe kerülne saját üzlethe...

Mennyibe kerülne saját üzlethelység építése a saját kertemben?

Figyelt kérdés
Kutyakozmetikát szeretnék nyitni benne, elengedni lenne egy 12-15 nm2-és helység is. Milyen költségekkel járna? Ablak nem kell, csak egy ajtó, viszont a vizet át kéne vezetni a házból a kozmetikába. Magam kivitelezzem szakmunkásokkal vagy kivitelezővel?

2019. júl. 20. 13:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Normálisan felépített családi ház messze nem jön ki 250.000 Ft/nm árból.


Inkább rakj le egy 20' lakókonténert.

2019. júl. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Azt hogy erted, hogy normális? Egy porotherm téglából felépített haz pedig elég modern szerintem, és az bizony országos átlagot véve kijön ennyiből, erre már csak az esetleges telek ár és közmű bevezetés jön, meg persze a bútorok, háztartási gépek stb. de ez nem tartozik a ház építés költségébe. Munkadíj viszont már benne van, az 5% ÁFA meg nem mérvadó.

De ettől eltekintve mint írtam, könnyűszerkezetest akarok ahhoz nem kell más mint faváz, kőzetgyapot, osb lap, kívülre polisztirol és vakolat, meg igazából alapnak megteszi a zsalukő.

Lakókonténernek viszont most utánam nézek, köszönöm!

2019. júl. 21. 10:24
 13/15 A kérdező kommentje:
A gipszkartont kifelejtettem, de nem is szükségszerű, mivel az osb lapot is lehet festeni, ha kell előtte megcsiszoljuk ész kesz nek is látszik hogy osb lapon van festék.
2019. júl. 21. 10:27
 14/15 A kérdező kommentje:
*és nem is látszik
2019. júl. 21. 10:28
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire vagy benne az építőiparban. De ha normális minőségben akarsz építkezni, az nem áll meg már 300.000-ben sem (telek, kerítés, tereprendezés stb nélkül). Függetlenüll attól az ország melyik részén élsz.

A könnyűszerkezetes más téma, szokott itt kommentelni egy könnyűszerkezetesben is jártas illető, elmondása szerint nem számottevően olcsóbb a könnyűszerkezetes, annak minden hátrányával

2019. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!