Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kaptatok lakást a szüleitek...

Ti kaptatok lakást a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Én elég szerencsés vagyok, meg húgom is. Mindkettőnknek meg van már a lakásunk, amiért nagyon hálás(ak) is vagyok/vagyunk a szüleinknek. Én 18 éves vagyok, húgom 16.

Nektek vettek a szüleitek lakást? Ez mennyire gyakori?

Köszi a válaszokat.



2016. szept. 25. 21:53
 11/95 anonim ***** válasza:
94%
Nem kaptam, nem is fogok. Tanulmányaimban sem nagyon támogattak, de ez van, a saját lábamon állok, a saját erőmből. Amúgy sok ismerősöm kapott, nyilván tök szerencsés, aki kap.
2016. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem 1000 magyar gyerekbol jo ha egy kap lakast, ugyhogy nem gyakori, nagyon nem.
2016. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
83%

Mindannyian kaptunk kezdőtőkét diploma után, amit tetszés szerint fektethettünk be, ami pénz még szükséges volt a házhoz, magunk teremtettük elő. Nem jelentett nehézséget, egyikünk sem büfészakon végzett.:-)

Ugyanígy járok el én is a saját gyerekeimmel.

2016. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
90%

Nem tanítattak, nem kaptam lakàst sem autòt csak nèhàny ruhàt.

25N

Nem mindenkinek osztja ugyan azt az èlet..

2016. szept. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
74%
én pénzt kaptam amiből vehettem :D
2016. szept. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
24%
Remélem, nekem nem akarnak. Én nem tudnám elfogadni.
2016. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
89%
Igen, vagy legalábbis valami olyasmi :D én 22 vagyok, húgom 18, mostanában vettünk 2 lakást, amit kiadunk albérletbe, amíg nem szükséges nekünk. Egyébként nem a mi nevünkön van, hogy ne tudjon bekavarni későbbiekben a támogatásokba. Azt nem mondják, hogy a miénk, csak hogy mi fogunk ott lakni, úgyhogy végülis az ugyanaz :D de majd természetesen mindketten szeretnénk nagyobb lakást a párunkkal (ezek 36 nmesek, 2-3gyerekkel már kicsi lesz). Csoporttársaim közül többnek is vettek lakást, 10emberből kb 3nak saját van.
2016. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
61%

#17, katolikus az egész famíliám, bár nem gyakoroljuk a vallást.:-) A szüleim pedig teljesen átlagos, dolgozó emberek voltak (már nyugdíjasok), átlagos jövedelemmel. Egyszerűen csak ésszel és felelősséggel gazdálkodtak azzal, ami van, tőlünk sem volt idegen a diákmunka, még egyetem alatt sem.


13-as

2016. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
53%
Őszintén, létezik valami, amire ti nem vagytok irigyek? Ha lakást kap valaki, az a baj, ha bababútort, az a baj, ha kertes házra jut neki, akkor miért nem jó neki a panel ha neked jó volt, ha saját életet akar, esetleg jogot a saját testéhez, akkor abba kell beleugatni... normálisak vagytok, úgy őszintén?
2016. szept. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
91%

Mostanában fogok kapni, a héten már elkezdtük élőben is nézegetni őket. :) 19 vagyok, de még csak jövőre kezdem majd az egyetemet, a lakásvásárlást sem sietjük el, kb. júniusig még van időnk, de ha találunk most megfelelőt, akkor akár még holnap meg is vesszük.

(egyébként csendben megjegyezném, hogy úgy tűnik itt sokan csak a budapesti lakásárakat ismerik... vidéken még így a felemelkedett lakásárak mellett is már 10 millióért teljesen jó lakást lehet kapni)

Az én környezetemben amúgy ez egyáltalán nem gyakori, alig ismerik 1-2 olyan embert, aki kapott lakást a szüleitől. (olyat viszont sokat tudok, akik autót kaptak, és azért az sem egy kis összeg)

Természetesen én is hálás vagyok ezért nekik, nem kis segítség.

2016. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!