Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kaptatok lakást a szüleitek...

Ti kaptatok lakást a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Én elég szerencsés vagyok, meg húgom is. Mindkettőnknek meg van már a lakásunk, amiért nagyon hálás(ak) is vagyok/vagyunk a szüleinknek. Én 18 éves vagyok, húgom 16.

Nektek vettek a szüleitek lakást? Ez mennyire gyakori?

Köszi a válaszokat.



2016. szept. 25. 21:53
 71/95 SzMHZs ***** válasza:
97%
Nem kamu. Én pl úgy kaptam, hogy egy éves sem voltam, mikor édesapám meghalt, kilökték egy vonatból - az ő életbiztosítását nem felélte édesanyám (akit anno szintén segítettek a szülei, az én nagyszüleim a lakásvásárlásban), hanem lekötötte, hozzárakott, nyitott mellé lakástakarékot a nevemre. Míg én minderről mit sem tudtam, 21 éves koromra összegyűjtögetett annyit, hogy 6 millióért tudott venni egy másfél szobás panelt, amit valamennyire felújítottunk és a nappalit be is rendeztük a maradékból. Ez mellett nem volt félmilliós fizetése, megvolt mindenünk, nyaralni meg ilyesmi nem sokat jártunk, inkább iskolával táboroztam, meg nagyszülőknél nyaraltam (szuper is volt). Ezt a lakást eladva, meg hitelt felvéve vettem egy családi házat tavaly, amiről most apai nagyapámtól örökölt pénzből le is kerül a hitel (ő is jócskán rakosgatott félre az évek során, mint kiderült). Így van nekem házam, autóm 25 éves koromra. Azért írom le részleteiben, hogy lássátok, nem feltétlen kamu az ilyen, nem is kell zsidónak lenni hozzá, vagy milliomoscsemetének. Én nagyon hálás vagyok nekik mindezért, igyekszek is viszonozni, és nem szégyelltem elfogadni, ellenben követendő példaként szem előtt tartom majd, ha nekem lesz gyerekem. Bár tenne minden szülő akár csak negyedennyit a gyerekeiért - lehetőségeihez mérten.
2016. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell hozzá egykének lenni. A barátnőmet és a tesóját egyedül nevelte az édesanyjuk, mindketten egyetemet végeztek, és közösen kaptak egy kis lakást, diplomaosztóra autót. Nem Ferrarit, használt, de jól működő kis városi kocsit, ezekkel indultak az életbe. A többit a végzettségük birtokában már elő tudták teremteni.

Mi hárman vagyunk tesók, mindannyian egy kisebb lakás árának kb. felét kaptuk diplomaosztóra. Mindhárman házasság előtt álltunk már akkor, így a párjaink szülei is besegítettek, hogy megvehessük az első ingatlanunkat. Aztán mindegyikünk továbblépett nagyobb lakás vagy ház felé, de az alapot a szülőktől kapott pénz adta.

Én is nyitottam mindhárom gyerekemnek lakáskasszát, nagy segítség egy fiatalnak, ha nem üres kézzel indul el az önálló életbe. Ha nem is marad itthon, befektetésnek is vehet egy lakást. Nem kell ehhez Rotschildnak lenni, csak előre kell gondolkodni.

2016. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
82%
Nem kaptunk. Apám azt mondta ő nem gondolt anno ilyesmire, hogy tanulmányokra meg költözésre félretenni.. Pedig bőven futotta volna, csak hát ő meg a felelős gondolkodás.
2016. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Elváltak a szüleim, apukám nevelt, ami erejéből tellett, megtette értünk. Anyukám sajnos sokat ivott, így nemhogy rólunk, de néha még magáról sem tudott gondoskodni, most meg... tolószék. Tehát nem. A férjem apukája sajnos meghalt pár hónapja, így haza kell költöznünk az anyukájához, hogy kölcsönösen segítsük egymást. Mi segítünk rendben tartani a birtokot, cserébe néhány évig ingyen ott lakunk, és fogunk tudni venni saját házat. Igen, ezt itt is megtehettük volna az én szüleimmel, de nem volt rá szükség. Így most így segítjük egymást.
2016. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
98%

sokan írták,hogy biztos zsidók/milliomosok gyerekei azok,akik kapnak saját lakást.

ez hülyeség. aki felelősségteljesen vállal gyereket,az bekalkulálja ezt is,hogy az a gyerek egyszer felnő és jó lenne kicsit segíteni neki az elindulásban. nem kell feltétlen lakásra gondolni, egy nagyobb összeg is jó,amivel a gyerek már el tud indulni, ad neki a bank hitelt , vagy éppen gyűjtöget még ő hozzá, de már sokkal előrébb van, mert mondjuk a lakás árának fele már megvan neki, a szülők által.ehhez nem kell milliomosnak lenni. a gyerek kb 20 évig otthon lakik, szóval bőven lenne idő a szülőknek kicsit gyűjtögetni neki.

főleg,hogy sokan havi 20-30 ezret simán elcigiznek,elisznak,eljátszanak.. ha valaki ezt az összeget inkább félrerakja a gyerekének, nem elcigizi,akkor már sokat tett a gyerek jövőjéért. mert rengeteg szegény családban elmegy 20-30 E havonta cigire.. mondom,ugyanez elmehetne jobb helyre is.. ezért írtam,hogy nem kell milliomosnak lenni ehhez, elég,hogy a szülők gondolkozzanak előre.

de itt sok kérdésben látható,hogy sok szülő pénzügyi kultúrája a béka segge alatt van(az iskolás gyerekétől kér kölcsön, lakbért kér a 18 éves gyerekétől stb..). az ilyen emberek nyilván nem fognak segíteni a gyereküknek az elindulásban, inkább lehúzzák őket. szerintem ez szülőhöz méltatlan viselkedés.. de hát mindenkinek mást dobott az élet.

akit nem segítettek ilyen téren, az még mindig segíthet majd a saját gyerekének.nem irigykedni kell másra, hanem tenni érte,hogy olyan szülőkké váljunk,amilyenről mi is álmodoztunk

2016. szept. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
97%

A hitetlenkedőknek!

Én nem gyerekként, hanem szülőként szeretnék hozzászólni.

Nekem egy gyerekem született, mert még kicsi korában elváltunk a férjemmel és egyedülállóként felelőtlenség lett volna további gyerekeket világra hoznom.

Mi anno Pesten laktunk "tanácsi" lakásban a szüleimmel, akik sajnos időközben meghaltak, én ezt a lakást megvásároltam 35 éves részletre, havi 5ezret kell fizetni.

Miután a fiamnak diplomát adtam a kezébe, vettem nagyon olcsón egy Pest környéki házat magamnak és a budapesti lakásomat a 25 éves fiamnak - és most már a családjának - adtam.

Tehát elmondhatom, hogy akár egyedülállóként is lehet diplomát és lakást adni a gyereknek, csak ésszel, beosztással és felelősséggel kell élni.

2016. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
20%

"Ti kaptatok lakást a szüleitektől?"


Igen, kaptam.

De az, hogy az itt válaszolgatóknak a nagy része csak álmaiban kapott lakást, arra lenne egy fogadásom.


Amúgy ha kiírnám kérdésként, hogy hányan kaptak a szüleiktől 16 évesen pl. egy Rolls Royce-t, arra is jönne egy csomó hasonló igenlő válasz...

Legfeljebb azt írnák, hogy mi szegények voltunk és csak Bugattit tudtak venni...

Nekem meg kiszúrták a szemem a legolcsóbb Porschével...

2016. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
96%

Szóljatok apámnak is, hogy nem lakásra költötte el az örökségét ;) Nagyon sajnálom, hogy a szüleim csak egy gyereket csináltak és mindent a seggem alá tettek.

Egyébként az ismeretségi körömben nem én vagyok az egyetlen, viszont a legtöbben "csak" kocsit kaptak.

2016. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
96%
77 miből gondolod, hogy csak te kaphattál? :D Azért ennyire nem kéne bekakálni egy lakástól :D Én simán elhiszem, hogy ennyien kaptak, egyáltalán nem élek burzsuj környezetben, mégis anyumék is 2 lakást vettek örökségből, unokatesóm is kap, csoporttársaim közül is többen kaptak. Simán lehet venni örökségből is, ha nem spóroltak gyerekkorodtól kezdve a szüleid, ha meg spóroltak tényleg nem olyan durva összegeket kell letenni havonta, hogy mire 18 legyél kijöjjön egy lakásra való.
2016. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim válasza:
27%

Kaptam, csak nem irattak ram, aztan meg szetvaltak es anyam meg a hugom idekoltozott.


Ugy hogy az enyem, de valojaban nem.


Inkabb nem adtak volna semmit.


Sok minden a szuloktol fugg, nehany szulo nem hogy szervezetlen es nem gondol a jovore, hanem total idiota aki sajat magara gondol egesz eletten at.

2016. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!