Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kaptatok lakást a szüleitek...

Ti kaptatok lakást a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Én elég szerencsés vagyok, meg húgom is. Mindkettőnknek meg van már a lakásunk, amiért nagyon hálás(ak) is vagyok/vagyunk a szüleinknek. Én 18 éves vagyok, húgom 16.

Nektek vettek a szüleitek lakást? Ez mennyire gyakori?

Köszi a válaszokat.



2016. szept. 25. 21:53
 61/95 anonim ***** válasza:
96%
60as! Megnyugodhatsz, azt nem irigylik, meg a munkát :D ugyanezt látom én is, egyetemen vannak ilyen csoporttársaim, csak annyit látnak, hogy jajj, neked apud külföldön dolgozik, de jó nektek, van csomó pénzetek :D Azt egyik se nézi, hogy ez alapból mennyi plusz kiadás, és a családi életben is milyen lemondásokkal járt kiskorunktól kezdve. Mi is vettünk lakást, arra is csak a szájhúzogatás.. pedig miután meghaltak a nagyszülők, eladtuk a házat és abból vettünk.
2016. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:
93%
Én meglepödtem, hogy ennyien kaptak. Igaz én már nem vagyok annyira fiatal. Nekünk nem adtak. Akkor ùgy tünt ez kb lehetetlen is lenne, pedig nem voltunk szegények. Az én szüleim mèg a kommunizmusban kaptak lakást. Lehet nem is gondoltak arra, hogy nekünk majd vennünk kell. Viszont jó guerekkorom volt. Sokat jártunk küldöldre nyaralni. Viltak nagyszüleim is, de én onnan sem örököltem, lévén hogy igen sok gyerek és unoka volt akik között osztozkodni kellett. Kicsit irigylem azokat akik kaptak, viszont ha én us kaptam volna, tuti máshogy alakul az életem. Most nem élnék külföldön. Ki tudja mi lett volna jobb.
2016. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:
5%

64 válaszolóból 22 kapott, ez 34%... hát persze.

Szóval ha kimegyek ha utcára, minden harmadik ember a szülőtől kapott lakást.

2016. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 anonim ***** válasza:
96%

Sziasztok.

Én nem kaptam szüleimtől ingatlant, mert nem tehetik meg.

2016. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
79%

Nem kaptam, és egyetlen más embert se ismerek, aki kapott volna. Úgyhogy ez biztos nem gyakori.


30/N

2016. szept. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim válasza:
74%
16 évesen egy komplett lakást?! 😕 jó is lenne...
2016. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
95%

#65

Nem tudom, miért gondolod, hogy ez a kérdés bármilyen formában is reprezentatív lenne.

Egyrészt, a legszegényebb rétegnek valószínűleg nem futja sem internetre, sem számítógépre, sem okostelefonra, és egyáltalán nem kevés ilyen ember van.

Másrészt, az internetet használók közül sem használja mindenki a gyakorikerdesek.hu oldalt.

Harmadrészt, a gyakorikerdesek.hu felhasználói közül sem látják/olvassák mind ezt a kérdést.

Negyedrészt, a kérdést olvasók közül sem válaszol mindenki, főleg, ha nemmel válaszolna, mert esetleg feleslegesnek érzi a válaszát.

És végül: mi értelme lenne hazudni egy anonim oldalon? Beismerem, vannak itt kamukérdések, amiket gondolom a kérdezők viccesnek tartanak, de válaszban hazudni mégis miért lenne jó valakinek? Attól még, hogy leírom, hogy kaptam lakást, de valójában nem, még nem lesz nekem jobb, és nem lesz hirtelen holnapra egy lakásom...

És egyébként azt sem értem, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy 18 év alatt meg lehet spórolni annyi pénzt, amennyiből kijön egy lakás. És tényleg még csak különösebben gazdagnak sem kell lenni hozzá. Pl. anyukám szülei földműveléssel foglalkoztak (tudom, abból is lehet nagyon jól élni, de náluk nem az az eset áll fent), mégis mindhárom gyerekük kapott tőlük anno házat/lakást. Persze mondhatjuk, hogy régen könnyebb volt, de azért nyilván így is kellett hozzá rengeteget dolgozni, és félretenni. (+ nekünk is több ingatlanunk is van (egy részét ki is adjuk), annak ellenére, hogy egyáltalán nem vagyunk durván gazdagok - persze szegények sem)

Így anyukámnak evidens, hogyha neki is segítettek, akkor ő is segít nekem, ha már van rá neki és apukámnak lehetősége. (és igen, ezért sokat kellett tanulni és dolgozni) Anyunak ez nálunk amúgy külön öröm, szerintem izgatottabb a lakásvásárlás miatt, mint én, egész nap bújja az ingatlanos meg a lakberendezős oldalakat. :D

2016. szept. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
6%
mennyi naiv ember, te jó isten... én meg röhögök a markomba, és akár 10 reggel is hazudhatok egyszerre bármit, ha úgy tartja kedvem.
2016. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 anonim ***** válasza:
97%
Igen hazudhatsz, de neked ettől miért lesz jobb utolsó? Nem leszel jobb ember, nem fognak jobban szeretni, és az életed sem fog megoldódni. Sosem értettem miért jó ez az embereknek. Nem mellesleg, szerintem itt a legtöbben azt képzelik, hogy akik lakást kaptak,azok a rózsadombon kapták, legalább 20 szobásat, ezért gondolják kamunak. De kis városban, már 2 millió körül lehet garzont venni,senki nem mondta hogy neki Budapesten az 5. kerületben van stúdiólakása.
2016. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
78%

Nem nem kaptam/kaptunk!

anyunak van 1 háza,szüleié volt..albérlők laknak benne!

De ha én vagy bátyám akarnánk lakni benne,lakhatnánk,de ugyan úgy anyu nevén lenne!

2016. szept. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!