Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kaptatok lakást a szüleitek...

Ti kaptatok lakást a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Én elég szerencsés vagyok, meg húgom is. Mindkettőnknek meg van már a lakásunk, amiért nagyon hálás(ak) is vagyok/vagyunk a szüleinknek. Én 18 éves vagyok, húgom 16.

Nektek vettek a szüleitek lakást? Ez mennyire gyakori?

Köszi a válaszokat.



2016. szept. 25. 21:53
 51/95 anonim ***** válasza:
27%
Magyarország fejlődik.
2016. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
97%
Egy lakást vett kettőnknek tesómmal. Mindig mindenen spórolt, de úgy, hogy az gyerekszemmel fel sem tűnt. Pl. dicsérték a menő téli gatyómat meg pulcsimat, amit Anyu varrt. Mikor kirándulni mentünk, a többiek a hidegcsomagukat vitték, és mindenki nyáladzott a finom szendvicseimre. És állandóan dolgozott.
2016. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
97%
Nem vettek, nem is igen tehetnék meg, és nem is várnám el. Nagyszüleimtől örököltem egy kisebb lakást, szerintem ez remek kezdés, ezért is nagyon hálás vagyok, a többi meg rajtam múlik.
2016. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:
97%
Igen, anyukám vett.
2016. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
96%
Mi nem kaptunk, sőt mikor összeköltöztünk a barátnőmmel, még egy darabig támogattam szüleimet anyagilag. Aztán mikor jött a kicsi, utána már nem tudtam.
2016. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
97%
Igen, egyedüli gyerek/unoka vagyok így össze tudtak rá spórolni. Én ismerek jó pár embert, akinek vettek lakást (nem zsidók és nem is gazdagok, átlagos emberek) de szinte mind egykék, mint én. Testvéreknek max. akkor, ha örököltek is lakásokat. Bár mostanában már kicsit bánom, hogy így alakult, mert újabban anyám ezzel szokott zsarolni, ha valamit nem úgy csinálok, ahogy neki tetszik, hogy "bezzeg ő mindent megadott nekem".
2016. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
86%
Szintén egyedüli gyerek és unoka vagyok. Így mindent viszek.
2016. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne kamu? Ne legyetek már ennyire rosszindulatúak könyörgöm. Mi például befektetésnek vettünk, mikor annyira padlón voltak a lakásárak, másfél szobás lakást 4 millióért, azt megkaptam 18 évesen. Szüleim mióta kikerültek az iskolapadból keményen dolgoznak, küzdöttek hogy feljebb kerüljenek. Aki irigyli a lakást, az azt is irigyli, hogy gyerekként nem volt közös hétvégénk, nem volt közös nyaralásunk, merthogy valamelyikük, sokszor mindkettőjük is akkor dolgozott? Irigylitek hogy már 10 évesen egyedül takarítottam és főztem, hogy segítsek nekik, hogy mire hazaérnek tudjunk kicsit együtt lenni? Ne csak azt lássátok hogy jajj, most milyen drága egy lakás, biztos mindenki gazdag aki kap.. nem, csak előrelátóak voltak, és az én jövőmbe fektették a kis pénzüket, de ezért mindannyian rengeteg áldozatot hoztunk.Én is egyedüli gyerek vagyok, nagyszüleim hat éves koromban meghaltak, irigylitek talán azt is, hogy iskolából hazaérve sokszor este nyolcig nem volt kihez szólnom, mert másodállásban is dolgoztak?
2016. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
84%
a pénzt adtak ide,- bátyám vidéken házat vett belole, én Pesten lakást.
2016. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
98%

Ha valaki a gyereke szuletesekor havi 20ezret elkezd félre rakni és a gyerek 18.szulinapjaig minden hónapban beteszi a pénzt, akkor simán tud venni egy kisebb lakást vidéki városban a gyereknek. Mert a kamat is rájön.. De nyilván ha negoldható, skkor havi többet betenni. Ha nem, akkor kevesebbet. Pl ha szülőként havi 5-5ezret tesznek lakástakarékra 18 évig, az is több milliós összeg, amivel már el lehet indulni (önerő). Megoldható, ha valaki ezt fontosnak tartja szülőként.

Rengeteg szegény családban elisznak/elcigiznek ennyi pénzt havonta.. Azt a pénzt ugyanúgy félre lehetne rakni.. De sok szülő nem gondol rá, nem tartja fontosnak.

Szerintem igenis fontos, hogy gondoljunk a gyerekünk jövőjére.. Ki lettünk röhögve amúgy, amikor számlát nyitottunk a két hónapos gyerekünknek..

Tudok olyat akinek a szülei sima kétkezi munkások, mégis kaptak több milliót tőlük lakásra. És tudok olyat, ahol a szülők mindig is jól kerestek, mégsem segítették a gyereküket pályakezdőként.

Ez tényleg szülő függő, nem pénztárca. A kicsibol is lehet valamennyit felre tenni. A nagyot is fel lehet élni teljesen.

2016. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!