Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kaptatok lakást a szüleitek...

Ti kaptatok lakást a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Én elég szerencsés vagyok, meg húgom is. Mindkettőnknek meg van már a lakásunk, amiért nagyon hálás(ak) is vagyok/vagyunk a szüleinknek. Én 18 éves vagyok, húgom 16.

Nektek vettek a szüleitek lakást? Ez mennyire gyakori?

Köszi a válaszokat.



2016. szept. 25. 21:53
 31/95 anonim ***** válasza:
96%
Sokan szerencsések, ahogy te is kérdező. Én 17 évesen azt kaptam, hogy amint elvégeztem a szakmunkás sulit, kidobtak a szülői házból, hogy álljak a saját lábamra, mert ők 1 fillérrel nem támogatnak többé.
2016. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 anonim ***** válasza:
94%

T.Kérdező! Tényleg örülj neki és becsüld meg!

Nem irigyellek a lakás miatt, gondolom szeretetben neveltek a szüleid, talán ezt az egyet!

Én 11 évesen kerültem a nagyszüleimhez (ha nem lettek volna, vagy nem "vállaltak" volna akkor nem tudom mi lett volna, gondolom "lelenc")! Anyámat 19 évesen láttam legközelebb, az apámat meg akkor először! Nagyszüleim mindent megpróbáltak megadni ezt nem tudtam elégszer megköszönni nekik, én is támogattam őket míg éltek.

Soha semmilyen támogatást nem kaptam szülőktől és nem a pénz hiányzott a legjobban! Sőt!

De nem panaszkodom. "Normális" életet élek, van házam, autóm, szakmám, műszaki diplomám. De ezek baromira nem fontosak, az a fontos, hogy 15 éve megtaláltam azt az embert, aki társam tényleg jóban-rosszban. Ha jurtában élném le az életem vele, akkor is boldog lennék!

2016. szept. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem normális, dolgos családoknál nem olyan elképzelhetetlen. Gondoljatok csak bele, irigykedők, hogy mire egy szülőpár eljut oda, hogy a saját szüleitől örökölje meg az ingatlanukat, akkor már úgyis van sajátjuk, ha saját maguk nem is tette annyi pénzt félre, amiből lehet a gyereknek is venni, legkésőbb a nagyszülői örökség simán hozzáteszi a hiányzó részt. Persze, ez csak akkor működik, ha a családban egyik generáció sem abba a rétegbe tartozik, akik a semmire csinálnak több gyereket és utána másfél szobában nyomorognak.
2016. szept. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
98%
Nem kaptam sajnos.
2016. szept. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
98%

Igen, nagyszülőktől/szülőktől mindketten kaptunk a testveremmel. De ezen az oldalon nem merem általában leirni, mert megbotoznak miatta..

De zárójelben megjegyzem, hogy a párommal már nyitottunk egy számlát, amire a leendő gyermekünknek gyűjtünk lakásra. Szóval tőlünk is megfogják kapni, mert nagy előny szerintem pályakezdőként egy saját, hitel mentes lakás.

2016. szept. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
97%
Én kaptam, de csak "ideiglenesen" , bár ez nincs kimondva. Én csak pár évig fogom használni, utána édesanyám fog beköltözni.
2016. szept. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
87%
Kaptam többet is.
2016. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
31%
Nem vettek mivel, borzasztó szegények vagyunk, örülök ha van friss kenyér az asztalon.
2016. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:
97%
Aki kapott lakást vagy ezt-azt, az érezheti magát nagyon szerencsésnek, hogy nem kell évekig, évtizedekig kuporgatni lakásra. Hatalmas előnnyel indul az életben.
2016. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
33%
NA, ezekből a válaszokból látható, hogy mennyire mondanak igazat az emberek a gyk-n :)
2016. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!